Vydáno: 19. 4. 2017  /   Aktualizováno: 20. 4. 2017
Blogy
10 jednoduchých rad, jak koupit ty správné plavky
K létu je to sice ještě kousek, ale nic se nemá zanedbat. A to nemluvě o výběru plavek. Obchody se plní letním zbožím, tak nastartujte dobrou náladu a vyrazte na nákupy plné slunce.

Znáte to, v lednu si říkáte, že budete běhat a cvičit a jíst zdravě a bla bla bla. Zvládnete to posouvat do začátku června. No, a pak zjistíte, že nic nestihnete a s postavou jste na tom jako minulý rok - NIC MOC!
Takže se každým rokem děsíte plavkové sezony. Co takhle se na ty nervy letos jednoduše vyprdnout a pořiďit si plavky, které budou sedět přesně k vaší postavě?

Máme pro vás několik jednoduchých tipů, jak odcházet z obchodu naprosto spokojená.

1. Nakupujte pouze s dobrou náladou
Najít perfektní plavky není nic jednoduchého. Najděte si volný den, kdy bude hezky a vy budete lačná po courání po obchodech. S výběrem vám určitě pomůže, když si před svým velkým dnem nebudete napchávat žaludek slaným jídlem, které zadržuje vodu a jednoduše si dáte lehčí jídla. Malý tip: Získejte lehké falešné opálení, které v kabince zaručí mnohem lepší výsledky.

2. Ignorujte velikosti
Samozřejmě to nemyslíme tak, že když máte velikost 40, vezměte si 36. Nelpěte však na své velikosti, a to jak směrem dolů, tak nahoru. Jistě víte, že záleží na tom, z jaké země váš oblíbený obchod pochází. Španělské velikosti jsou o něco menší, než třeba britské nebo švédské, a to vám přeci nezkazí náladu hned na začátku. Rozhodně však navštivte obchod, kde se dají kupovat jednotlivé díly zvlášť, což rozhodně zjednoduší výběr. Při zkoušení horního dílu koukejte na to, aby vám dobře seděl a nic se nedralo ven. Spodní díl si vezměte takový, aby silně obepínal. Nesmí vám ani trochu plandat, protože pak jej namočíte a bude nepříjemně sjíždět dolů.

3. Vyhněte se trendům, které se k vašemu tělu prostě nehodí
Jasně, na modelkách, které mají velikost 0, mohou obléknout cokoliv a vypadají úchvatně, jsou ty titěrné plavečky prostě dokonalé. Jenže pokud máte větší prsa, nemůžete si prostě koupit podprsenku bez ramínek, která drží jen na dobré slovo. Tím chceme říci, že byste měla být v každém případě soudná, a když víte, že nemáte dokonalé pozadí, rozhodně byste měla nechat barevná tanga, tam, kde jsou a pořídit si klasické kalhotky v decentní barvě.

4. Držet se toho, co vaší postavě lichotí
Tělo by mělo vypadat co nejsouměrněji. To se dá však jednoduše ovlivnit. Pokud máte široké boky, sáhněte po tmavším spodku. Širší ramena nezdůrazňujte ramínky, která se zavazují za krk, ale pořiďte plavky s těmi klasickými. Jdou po pláži nejdříve vaše prsa a pak až někde vy? Pořiďte jim nenápadnou postýlku a vyblbněte se spíše na spodním díle. Vše se dá barevně a střihově vyzdvihnout i potlačit. Stačí jen zapřemýšlet.

Autor: Markéta
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Přirozené vlny a sexy rozcuch. Zařaďte plážové účesy do svého denního harmonogramu a užívejte lehkosti, a to i v případě, že vás...
Smíte mít při dietě hlad? Přicházíme s průlomovými zprávami ohledně hubnutí.
Tahle pozice je neskutečně variabilní a posílá skoro celé vaše tělo.
Cítíte se občas ráno skleslá, jako když z vás někdo v noci vyndal baterky? Jděte si zaběhat!
Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
Přemýšlíte, jaký účes budete nosit tohle jaro a léto? Máme pro vás malou nápovědu...
Guláš ani těstoviny to nebudou. Vyberte si z těchto čtyř variant a váš výkon bude maximální.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná