Vydáno: 16. 8. 2016  /   Aktualizováno: 16. 8. 2016
Blogy
V bezpečí na cestách
Ještě než zvednete kotvy, zjistěte, před čím se vyplatí být ve střehu, abyste si dovolenou opravdu užila.

Zavazadla
* Pokud vás na letišti nebo v letadle někdo cizí požádá, abyste mu pohlídala jeho zavazadlo, striktně ho odmítněte. Pokud by se totiž v jeho kufru ukrývaly drogy a vy byste s nimi byla přistižená, hrozí trest vám!
* Na Maltě v červnu policie zadržela české turisty za to, že u sebe měli marihuanu a extázi. Proto jestli něco podobného vlastníte, radši před cestou důkladně vysypte kapsy!
* Nechte doma kabelku s kovovými cvočky a ozdobami, která by zbytečně přitahovala pozornost, a vy jste se tak musela podrobovat nežádoucím kontrolám nejen na letišti, ale třeba i v muzeích.
* Jedete autem a berete s sebou alkohol? Jestli se chystáte třeba do Norska, můžete s sebou mít nanejvýš litr a půl vína, litr lihovin a dva litry piva. Na silnicích probíhají namátkové kontroly a pokuty nejsou zrovna nízké!

Bezpečí
* Cestujete sama třeba do Indie?  Pak byste měla počítat s tím, že v téhle zemi je každých 21 minut nahlášeno policii jedno znásilnění, a být pořádně ve střehu. K místům s vysokým počtem útoků na ženy patří ale i Brazílie nebo Thajsko, Egypt, Tunisko a Maroko.
* Žebříček měst, kde je pro ženy veřejná doprava nejmíň bezpečná, uveřejnil britský portál YouGov. Jsou tu tahle místa: Bogota, Mexico City, Lima, Nové Dillí, Jakarta, Buenos Aires, Kuala Lumpur, Bangkok, Moskva, Manila, Paříž, Soul, Londýn, Peking, Tokio.

Oblečení
* Do některých zemí určitě nevyrážejte bez trička s alespoň tříčtvrtečním rukávem. Například v Dubaji najdete u vstupu do nejvyhlášenějších obřích nákupních center cedule, které vyzývají zákazníky, aby vstupovali jen v oblečení zakrývajícím ramena a kolena. Platí to jak pro ženy, tak i muže. A pozor, na těchto místech se s partnerem nesmíte ani líbat, ani si vzájemně projevovat jakékoliv a důvěrnosti. Co když ho porušíte? Čekejte střet s ochrankou!
* Pokud zatoužíte navštívit mešitu, zakryjte si vlasy šátkem. Někde vám ho půjčí, jinde ale musíte mít vlastní. A před vstupem do mešity si vždycky zujte boty!
* V Itálii byste si měla zakrýt ramena a břicho, a to vždy, když vstupujete do chrámu nebo kaple. Třeba před bazilikou svatého Marka ve Vatikánu probíhají kontroly a osoby v tílku, tričku odhalujícím břicho, v minisukních a šortkách musejí zařadit zpátečku.
* V Řecku, Španělsku nebo Itálii si v zapadlejších venkovských oblastech, kde nejsou tolik zvyklí na turisty, dejte pozor na kousky, pod kterými prosvítá podprsenka, nebo kalhotky vykukující nad páskem kalhot. „Na Sicílii mě číšník požádal, abych opustila restauraci, protože mi z bokovek vylezla tanga. Prý pohoršuju hosty,“ svěřuje se třiatřicetiletá Kamila.
* „V Japonsku byste na sobě nikdy neměla mít obnošené nebo špinavé ponožky,“ tvrdí třiatřicetiletá Andrea, která na Dálném východě půl roku pracovala. Japonci módní nedopatření považují za vrchol neslušnosti.
* V Egyptě a Maroku jsou považovány za faux pas šortky.
* V Indonésii se nosí žabky nanejvýš do sprchy, za nevhodné jsou považovány i v Číně. Pohoršení můžete vyvolat dokonce i v sandálech s odhalenou patou, které prý působí neslušně.

Autor: Cosmoplitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Ráda létate do cizích zemí, ale nikdy nenocujete ve drahém hotelu. Prostě si na internetu z nabídky soukromých hostitelů vyberete ten...
Legendární Quinta da Regaleira se nachází v Portugalsku a je to opravdová nádhera - ve dne i v noci!
Tahle zem je stvořená pro toulky přírodou. Pokud rády nazouváte trekové boty a spaní pod širákem vám není cizí, tato nádherná země...
Čekání na letadlo nemusí být ztracený čas. Využijte ho k protahovacím a posilovacím cvikům. Ostatní cestující zírají? Jen ať se...
Tahle výbava nedopustí, abyste na schůzku, která vás čeká hned po příletu, dorazila neupravená.
Letíte pracovně, nebo na vysněnou dovolenou? Předejděte šrámům na vašem půvabu, které by do vaší tváře mohly zapsat hodiny strávené v...
Vzhůru za romantikou. Vezměte kolo a vydejte se na anglický venkov. Objevíte starosvětskou atmosféru, nádhernou přírodu a pitoreskní...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná