Vydáno: 17. 2. 2017  /   Aktualizováno: 17. 2. 2017
Blogy
Kdo je kdo na party
Jako svíčkové dodají ten správný švih závěrečné brusinky, tak i vy si labužnicky vychutnáte každou party, když do ní vstoupíte s něčím navíc – totiž se schopností na první pohled odhalit, kdo je kdo.

Naučíme vás pravidla skupinové dynamiky, díky nimž ihned poznáte, v které části pokoje vás čeká zábava, flirt nebo práce a který hlouček vás může ohrozit nudou nebo vás prohlásit za královnu mejdanu. Ověřeno agentkami FBI!

Kroužek nezadaných
Jídlo uvolňuje napětí, což je ostatně důvod, proč se lidé sdružují kolem bufetového stolu nebo v kuchyni. Je to nejlepší místo, kde můžete potkat nezadaného chlapíka. Když chcete navázat kontakt, postavte se k dotyčnému raději z boku na znamení, že přicházíte v míru (postoj tváří v tvář je konfrontační, znamená přípravu k boji). Mrkněte, co dotyčný pojídá, a zeptejte se, jestli si to máte dát taky. Jídlo je dobré startovací téma.

Tábořiště nejpřitažlivějších chlapů
Muži si už od pravěku potřebují vymezit území a to pak chrání. Nejzdatnější lovci se proto na mejdanu přilepí k jednomu gauči a celý večer se k němu vracejí. Určitě zakotví hned u počítače nebo sterea a s ostatními nadšenci proberou nejnovější elektronické zlepšováky těchto svých zbraní. Jestli se stydíte prolomit jejich obranu jako první, počkejte, až je vyruší jiná žena. Nálada kroužku se v přítomnosti žen okamžitě zjemní, lovci se promění v gentlemany.

Centrum zábavy
Vítejte v srdci mejdanu! Tohle je nejživější místo každého večírku. Právě tady se odvíjí nejvýbušnější konverzace, padá jeden vtip za druhým a účastníci jiskří vzrušením. Chcete se připojit? Počkejte, až se kruh zúčastněných rozroste nejmíň na čtyři. Trojice bývají uzavřené a nerady přijímají další členy! Udržujte si sklenici poloprázdnou, poslouží vám spolu s větou „jdu si pro pití, chcete taky něco?" jako skvělý prostředek k zapojení.

Kout nejnudnějšího pavouka
Držte si bezpečný odstup od vyprázdněných zadních koutů místnosti, nebo se stanete obětí nějakého nanicovatého trouby, kterému akorát tak páchne z pusy. Jakmile vás tam nikým nechtěný společník zahlédne, okamžitě se vydá na lov. Před jeho vtíravou blízkostí budete instinktivně couvat, až vás obklíčí v rohu. Z pavučiny jeho sebestředných hlášek uniknete jedině tak, že zamáváte na kamarádku a vymluvíte se, že jste na ni celou dobu čekala.

Holčičí vítací zóna
Ať vlezete na jakýkoliv večírek, hned u dveří narazíte na dámský drbací sbor. Ženy mají odpradávna rády přehled o společnosti, takže se tyhle dračice postaví tak, aby každý nový host musel projít kolem nich a pozdravit se s nimi. Nikdo jim neunikne. Pokud chcete rozšířit řady svých známých, začněte jízdu právě tady. Vítačky vás samy od sebe představí každému příchozímu.

Intimní dvojka
Chodí s ní, nebo je volný? Jestli je dělí míň než půl metru, něco spolu mají. Větší mezera mezi oběma a pohled, kterým občas projede i místnost, znamená, že si s ním můžete později zaflirtovat.

Vlivné jádro
Nejžádanější želízka ve večírkovém ohni o své důležitosti dobře vědí. Proto se shlukují v rohu, s obíháním hostů se neobtěžují a naopak očekávají, že ostatní přijdou k nim. Pokud se chcete připojit, zamiřte k nim v okamžiku, kdy se jeden z debatujících odpojí. Důležití totiž mezi sebou udržují stálou vzdálenost, skupinka se poslušna pravěkým zákonům tlupy stahuje. Za chvíli by tam pro vás už nezbylo místo. A startovací věta? Zeptejte se jednoho z mocných, jak dobře zná hosty nebo hostitele. Rád poreferuje.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Sedněte si s mužem do pohodlných křesel, oba si nalijte víno a zkuste následující: Po pěti minutách rozhovoru třeba o vašich oblíbených koníčcích se znenadání opřete. Pokud protějšek také změní dosavadní způsob sezení, zřejmě se o vás skutečně zajímá, protože d...(Pokračování...)
1. trik – Útok na bar. Pokud jste přišla na večírek, kde nikoho neznáte, a cítíte lehké napětí, chopte se skleničky. Proč se asi na společenských akcích podává welcome drink? Když se něčeho držíte, cítíte větší kontrolu nad situací (jakoby ji držíte ve svých...(Pokračování...)
To, že má hlavu plnou starostí, na něm vždycky poznáte. „Tváří se, jako by ho bolelo břicho, a  ztratí řeč,“ popisuje typické příznaky u svého přítele devětadvacetiletá Martina. „Když se vyptávám, většinou se akorát dozvím, že se mizerně vyspal, nebo se mi jen něco zd...(Pokračování...)
Uchopila jste sklenici pevně – jednou rukou? Jestli jste sklenici chytla celou dlaní, značí to o vás, že se cítíte sebejistě a celkově vyzařujete pozitivní vibrace. Svíráte ji oběma rukama Tuhle metodu jste zvolila nejspíš proto, že jste trochu nervózní. Je to tak? Držíte nápoj ve volném stisku...(Pokračování...)
Tohle zná každý. Zdravé jídlo je skvělé, ale občas je chuť i na nějaký ten hřích. Tak pozor! Tohle je kombinace obou variant. Vyzkoušejte úžasné kučecí stripsy a nebudete chtít jiné! Pokud nejíte kuře, vyměňte ho klíďo za tofu, krevety nebo nějakou rybu. SUROVINY: kuřecí maso bílý...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Honí vás mlsná? Tahle mazlavá mňamka ji zažene a ještě vám přidá potřebné vitamíny a minerály.
Milujete letní hodování u ohně, ale bojíte se přívalu kalorií? Držte se našeho návodu na ‚štíhlé grilování‘ a nepřiberete ani gram!
Rozmazané šmouhy kolem očí, mastná pleť, povadlý dech - no, to se uprostřed rande může stát, jsme přece lidé!
Po náročných svátcích si vaše tělo zaslouží trochu regenerace.
Silvestr se blíží... Víte ale, co dělá alkohol s vaším tělem? Jak poznat, když už máte dost? A jak se ubránit ranní kocovině? Poradíme...
I líčení podléhá trendům. Buďte na večírku s přáteli, večeři s rodinou, nebo na jakékoliv party originální a šik.
Vdávat se v zimě je tak romantické! Pokud jste jedna z popelek, která se chce vdávat za mihotání vloček, mrkněte na krásné nápady, jak...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná