Vydáno: 19. 3. 2012  /   Aktualizováno: 19. 3. 2012
Blogy
Vyvracíme sexuální mýty!
Záleží na velikosti? Jsou muži opravdu sexuálně náruživější? A vážně usnou, protože nesnášejí naše řeči?

Otázky a odpovědi. Otázek týkajících se sexuálního života a vůbec sexu existuje na tisíc, ale odpovědi nejsou vždy jednoduché, a už vůbec ne jednoznačné. „Kdybychom znali tajemství sexu a lidské touhy, nemuseli bychom se sexem trápit," tvrdí britská humoristická spisovatelka Fay Weldon. „Ale neznáme, protože okolo sexu koluje takových bájí, že strčí do kapsy všechny řecké bohy i s jejich římskými příbuznými." Mýtů o sexu a sexuálním životě koluje mezi námi tolik, že je těžké se v nich vyznat a ještě těžší je vyvracet. Mají totiž poměrně velkou setrvačnost a nekontrolovatelně se předávají z generace na generaci. Sexuologové a další odborníci na milostný život a partnerské vztahy se ty nejrozšířenější a pro spokojený sex nejnebezpečnější sice popírat snaží, ale málo platné. Právě mýty, nedostatečné informace a chabé znalosti o fungování lidského těla vedou k mnohým nedorozuměním a dokonce i rozchodům. Zbytečně.

Muži to chtějí častěji
Podle sexuologů i nejnovějších výzkumů jsou na tom ženy a muži co do sexuální náruživosti přibližně stejně. Aby nedošlo k mýlce, nemluvíme o sklonech k nevěře ani o počtech sexuálních partnerů. Můžete mít klidně jednoho partnera a být mnohem sexuálně náruživější než ten, který je přelétavý a nestálý. Za tímto předsudkem stojí především celá staletí, během nichž se měřilo mužům a ženám jiným metrem. Velkou úlohu v chápání mužské a ženské sexuality sehrála křesťanská kultura. Po ženách se vždy vyžadovalo a dodnes ve spoustě rodin vyžaduje čistota, neposkvrněnost, a to alespoň v mysli, když už nevstupují do manželství jako panny. Mužům je přelétavost tolerována v podstatně větší míře a to ženy nutí do rolí, které jim nejsou přirozené. Potlačují často svoji sexualitu, jenom aby se zalíbily svému partnerovi a dostály tak všeobecně rozšířeným předsudkům. Ve vyspělejších zemích, kde sex přestává být tabu, mají v posledních letech muži i ženy přibližně stejně sexuálních partnerů. V zemích chudších a svázanějších konvencemi jsou v tomto směru rozdíly obrovské. Ženy to však chtějí také. I když o tom třeba ještě nevědí. A pokud vědí, neměly by se bát o svých představách a přáních svým partnerům říct.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Už dvě tisíciletí platí za spolehlivé afrodiziakum. Navíc dokáže zklidnit pocuchané nervy a vykouzlit radost ze života!
Anorgasmie. Jak se cítí žena, která při sexu nezažívá vyvrcholení – nikdy? Vyslechli jsme tajnou zpověď čtyřiatřicetileté Ivy.
Díky těmto trikům budete vzrušená ještě předtím, než se vás partner dotkne:
Klasika nemusí být nudná, i to nejtradičnější milování vám totiž může přinést největší výbuch slasti. Čtěte, proč se občas vyplatí...
Říká se jí prémiová noc. Tedy noc plná sexu, jakou si dopřejete se svým bývalým. Bez citů, bez závazků. Jde o chytrý způsob, jak...
Svátek zamilovaných se blíží. Protáhněte své tělo a dokonale ho nalaďte na lásku.
Pokud tápe i ten váš a orgasmus se vám s každým prstem vzdaluje, tohle video by mu mohlo pomoct.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná