Vydáno: 1. 5. 2012  /   Aktualizováno: 1. 5. 2012
Blogy
Podlehněte kouzlu živelné Kalábrie
Špička italské „kozačky“ okouzlila Kateřinu H., která tu ochutnala viagru s místním starostou.

Když kamarádku poslední den pobytu v historickém městečku Tropea majitel hotelu pozval na večeři, netušila jsem, co mě čeká. Poprosil mě, abych schůzku tlumočila, za odměnu že prý mi představí místního starostu. Večerní rande ve čtyřech se ale kazí už odpoledne, kdy s přítelkyní dostaneme  nápad, že se cestou z pláže rozdělíme a nakoupíme suvenýry. Sraz v šest na náměstí s bílou sochou, kde je stánek s místní specialitou – papričkou viagra – se ukáže jako velmi špatná volba. Busta Garibaldiho se totiž tyčí na každém náměstíčku a stánky se sušenými feferonkami navlečenými na provázku jako korálky za euro taky mají všude. Svoláme se mobilem až v sedm, pak nezbývá než na sraz vyrazit rovnou v oblečení z pláže. Vlasy mokré a od písku, plavky v igelitce, suvenýry v dalších igelitkách, plážové šaty vlhké, žabky plné písku. Proti nám se vynoří dvojice starších vyvoněných mafiánů v oblecích.

„To nevadí, máme rádi naturistky,“ prohodí při pohledu na náš styling lámanou angličtinou starosta, zhruba sedmdesátiletý šedivý casanova. Míříme do Cece, venkovní restaurace na náměstíčku z patnáctého století, které je lemováno domy s oprýskanými okenicemi. Pomalu se stmívá, teplota klesá na osmadvacet stupňů. „Když vidím vaši krásu, vybavuje se mi angličtina ze základní školy,“ pronáší italsky hoteliér Pino k mé kamarádce, drobné blondýnce. Zároveň ale hypnotizuje krasavici od vedlejšího stolu. Servírka přináší grilovaného tuňáka s jahodovou omáčkou, následují černé domácí špagety s krevetami. „Tohle je všechno bio, jíme jen to, co si vypěstujeme,“ švitoří Pino a zase přitom kouká jinam. Cítíme se trapně, všechny Italky v restauraci totiž vypadají dokonale šik. Tajně doufáme, že tohle fiasko brzy skončí, jenže na stole přistává teprve il terzo primo piatto – třetí předkrm! „Namažte si na chleba trochu viagry,“ pobízí nás starosta a učí nás důležité gesto místní etikety fare la scarpetta – udělat střevíček. Zlomíme chleba a vytřeme s ním zbytek omáčky, čímž dáváme najevo, že si vážíme jídla. Za okenicí ve třetím patře dřepí dva polonazí dělníci, jedí bagetu a pozorují dalekohledem talíř i výstřih mé kamarádky. „Sleduje vás místní mafie, ’ndrangheta,“ tvrdí starosta, nechtěně mi přitom dupne na nohu a moje rozlepená žabka se mu přilepí na botu. Domů půjdu bosá. Čurám smíchy. Po první láhvi zdejší speciality, vína Greco, mi to už stejně ani trochu nevadí.

Autor: Cosmopolitan

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Ještě než zvednete kotvy, zjistěte, před čím se vyplatí být ve střehu, abyste si dovolenou opravdu užila.
Ráda létate do cizích zemí, ale nikdy nenocujete ve drahém hotelu. Prostě si na internetu z nabídky soukromých hostitelů vyberete ten...
Chcete vědět, jak to dělají v exotických zemích, že mají tak svůdné ženy? Přečtěte si našich pár tipů ze všech koutů naší planety, jak...
Legendární Quinta da Regaleira se nachází v Portugalsku a je to opravdová nádhera - ve dne i v noci!
Tahle zem je stvořená pro toulky přírodou. Pokud rády nazouváte trekové boty a spaní pod širákem vám není cizí, tato nádherná země...
Čekání na letadlo nemusí být ztracený čas. Využijte ho k protahovacím a posilovacím cvikům. Ostatní cestující zírají? Jen ať se...
Tahle výbava nedopustí, abyste na schůzku, která vás čeká hned po příletu, dorazila neupravená.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná