Vydáno: 6. 5. 2012  /   Aktualizováno: 6. 5. 2012
Blogy
Už nikdy žádný sex kvůli rakovině?
Zkuste si představit, jaké by to bylo se ode dneška do konce života už nikdy s nikým nemilovat. Strašné? Jenže co když nemáte na vybranou?

Po rakovině prsu je rakovina děložního čípku druhou nejčastější příčinou úmrtí žen na rakovinu. Každý den na celém světě podlehne následkům této nemoci až 650 žen. Ty, které boj přežily, vyhrály nad rakovinou jen jednu bitvu, ne celou válku. Pokud se nemoc nepodaří podchytit včas, můžete si nést následky po celý zbytek života. Žádné děti. A třeba ani sex.

Otázky a odpovědi
Ann Graham z Meridenu se o svém onemocnění dozvěděla krátce po čtyřicátých narozeninách. To, že je v rizikové skupině ohrožených žen, věděla zhruba sedm let, nikdy ji však nenapadlo, že by se onemocnění mohlo vymknout kontrole. „Na prohlídky jsem chodila každé tři měsíce a podle mého lékaře bylo vždycky všechno v pořádku." Jak se však ukázalo, zatímco děložní čípek se jevil jako „zdravý", hned vedle něj začalo rakovinné bujení. Bohužel se dostalo do takového stadia, že Ann musela podstoupit chemoterapii i radikální operaci. „Jakmile jsem se o nemoci dozvěděla, probíhalo mi stále dokola hlavou, jestli nemoc přežiju, jestli budu moci mít děti... ani náhodou mne nenapadlo, že tento druh rakoviny může mít ještě jiné, fatální důsledky. Takřka nikde se nedočtete, že už možná nikdy v životě se nebudete moci fyzicky milovat. Představte si, že je vám čtyřicet, nemáte partnera, nemáte dítě – jaké jsou pak šance na spokojený, naplněný život, když nic z toho nikdy nebudete moci mít? Nebo snad znáte muže, který by byl s ženou deset nebo dvacet let, aniž by ve vztahu hrál nějakou roli sex?"

Nekonečný boj
Zatímco lékař sledoval u Ann Graham nález na děložním čípku, rakovinný nádor bujel na vnější straně pochvy. Proto se ho také nepodařilo odhalit zavčasu a konečný verdikt byl ještě horší, než odborníci i pacientka očekávali. Metastáze se dostaly i do okolních tkání. Léčba trvala celých pět let, než si mohla bývalá recepční říci, že má to nejhorší za sebou. Její tělo muselo projít intenzivní chemoterapií i silným ozařováním. Ann byla tak zesláblá, že měla problém v sobě udržet jakoukoliv stravu. Zhubla, neměla sílu „normálně" fungovat, musela držet přísnou bezlepkovou dietu.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Už dvě tisíciletí platí za spolehlivé afrodiziakum. Navíc dokáže zklidnit pocuchané nervy a vykouzlit radost ze života!
Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
Okamžitě vám prozradí, když není něco v pořádku či vám chybí důležité látky.
Osvojte si jednoduchý a moc dobrý lektvar, který vám pomůže v počátcích nepříjemného nachlazení.
Existují i velmi účinné přírodní cesty, jak se zbavit migrén a bolestí hlavy ze stresu či přetažení.
Anorgasmie. Jak se cítí žena, která při sexu nezažívá vyvrcholení – nikdy? Vyslechli jsme tajnou zpověď čtyřiatřicetileté Ivy.
Díky těmto trikům budete vzrušená ještě předtím, než se vás partner dotkne:
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná