Vydáno: 27. 7. 2012  /   Aktualizováno: 27. 7. 2012
Blogy
Váš příběh: „Jsem závislá na líčení.“
Nejdůležitější pro ni je, aby jí oční stíny ladily s kalhotkami. Povídali jsme si s Lucií, které se péče o vzhled vymkla z rukou.

Pětadvacetiletá Lucie je typ ženy, za kterou se na ulici otočí i slepec. Vysoká, štíhlá, vždy perfektně nalíčená a oblečená podle poslední módy. Sešly jsme se v kavárně. Lucie měla na dlouhých vlasech ostře zrzavý přeliv, který ještě víc vynikal v kombinaci se zelenými stíny na očních víčkách. Její rolák, pásek na džínách a boty byly v úplně stejném odstínu zelené. Lucie vyvolávala dojem, že ji právě někdo vystřihl z módního časopisu.

Měla jsem pocit, jako by i vůně jejího parfému byla zelené barvy. Exkluzivní vzhled mé společnice budil pozornost všech mužů a mě zaujalo, že pokaždé, když se Lucie napila minerálky, osušila si rty ubrouskem, vytáhla stříbrné zrcátko a zkontrolovala si rtěnku. Náš rozhovor trval dvě hodiny, během nichž se Lucie pětkrát vzdálila na toaletu, aby si upravila líčení.

„Řval na mě, že jsem prase!“
„Samozřejmě že jsem chodila na terapii, protože s rodiči už nebylo k vydržení,“ zahajuje rozhovor Lucie, která pracuje jako obchodní zástupkyně. „Pořád do mě ryli ohledně toho, kolik utratím za kosmetiku a oblečení, a protože v té době jsem u nich ještě bydlela, musela jsem je taky poslouchat, takže jsem nakonec k té psycholožce šla. Vykládala mi, jak bych se měla naučit vážit si sama sebe a že prý jsem jako člověk cenná i bez make-upu. Dívala jsem se na její povadlou pleť s vráskami, vytahaný svetr a pomyslela si, že raději budu bezcenná, ale upravená,“ usmívá se shovívavě Lucie a kontroluje si rtěnkové kontury v zrcátku.

„Naši a sestra tvrdí, že to prý s tou péčí o sebe přeháním. To je ale směšné – jednak je jasné, že mi závidí vzhled, ke kterému se oni sami nikdy nedopracují, a jednak to byli především moji rodiče, kdo mě k takovému chování přivedl,“ ušklíbá se Lucie. „Můj otec pracuje na dost vysoké pozici. Do práce chodí jedině v obleku, ale i když je doma, nikdy by si na sebe nevzal tepláky nebo flanelovou košili.  Já jsem byla spíš sportovně založené dítě, které chodilo do kroužků, lítalo venku a měla jsem věčně rozbitá kolena a roztržené oblečení. Pamatuju se, jak se jednou táta rozzuřil, když jsem se vracela zablácená zvenčí a ve dveřích jsem se minula s jeho návštěvou. Řval na mě, že se neumím chovat a že nechápe, jak jeho dcera může být takové prase. Pak mi dal domácí vězení a musela jsem napsat slohovou práci na téma Proč je důležité, abych byla vždy upravená,“ uzavírá Lucie a připadá mi, že pomrkává trochu nervózněji než předtím.

Autor: Cosmopolitan

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Margita Skřenková, vizážistka značky Maybelline NY, vám prozradí, jak si tenhle look sama vytvoříte.
Tenhle trend není jen tak pro někoho. Chce to trochu odvahy. Sklidíte však ovace nebo ovoce?
Stačí menší úprava a v mžiku máte řezané líce.
Zrovna dnes potřebujete zazářit v šik líčení, které se jen tak neokouká? Podle tohoto videa to zvládnete!
Máme pro vás pár fíglíků od slavné vizážistky Sarah Monzani, které se vám budou hodit při vymalování zdravých tváří.
Milujete výrazné rty? A děláte vše správně tak, aby byly dokonalé? Známe pár chyb, které se dají snadno vymazat...
Stačí jen malý trik a okamžitě se otevřou a vyjasní. Vaše oči budou nekonečně hluboké, a to teď hned!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná