Vydáno: 22. 8. 2012  /   Aktualizováno: 22. 8. 2012
Blogy
Jde najít muže přes internetovou seznamku?
Jakou roli hrají v současnosti v našich životech internetové seznamky. A kde se vůbec nejvíce seznamujeme?

Alena je krásná a o pět let mladistvěji vypadající rozvedená čtyřicítka. Na svém profilu na Badoo je až třeskutě upřímná. Píše, že všechno má – tři děti, kariéru, peníze, dobré zdraví, sexy tělo i tvář. Hledá muže, který také všechno má. Muže, který po ní nebude nic chtít, tedy kromě příjemného pomilování v hotelovém pokoji.

„Mám za sebou dvě manželství a nehledám chlapa, který si mě bude chtít brát, nebo – nedejbože – já jeho. Máme se s dětmi dobře a nikoho si do našeho domu stěhovat nehodlám. Když mám chuť na sex, řeším to přes internetovou sociální síť. Navíc jsem asi trochu adrenalinový typ... Po šesti letech už v tom umím chodit, jen tak někomu nenaletím. Stalo se mi párkrát, že jsem přehmátla, ale rychle jsem poznala, že tady marním čas a dotyčného zdvořile vypoklonkovala. K některým partnerům se vracím a oni ke mně, jindy je to jen na jednu noc. Děti už jsou školáci, hlídání mám vždy zajištěné, a tak můžu randit třeba i dvakrát, třikrát týdně, když to čas a práce dovolí. Internetové seznamování vneslo do mého života novou dimenzi a nedám na něj dopustit.“ Alena patří k těm, kterým síť vyhovuje.

(Ne)vyhovuje
Určitě znáte hodně takových. Štastlivců, kteří přes některou z internetových seznamek našli životního partnera nebo jim randění přes internet vyhovuje, je opravdu dost. Nicméně hodně je i těch, kteří mají zkušenosti strašné a právem nabyli dojmu, že na internetových seznamkách se pohybuje jenom banda šílenců, úchyláků a zoufalců. „Na fotkách vypadal s rozhalenkou jako Belmondo, ale když jsem přišla na schůzku, vyšlo najevo, že měří metr šedesát, páchne mu z úst a sbírá elektrické vláčky...“

Ano i taková může být negativní zkušenost. „Když jsme si psali, vypadalo to, že vlastní firmu, která točí miliony, ale když mě vzal na první schůzce na večeři do ‚knajpy‘ čtvrté cenové u nádraží a následně u mě doma vytáhl zalátané pyžamo po tatínkovi a ošlapané komunistické pantofle, došlo mi, že účelem našeho seznámení bylo jeho hledání azylu, nikoli partnerství...“ „Na prvním rande mi prozradil, že je veganský aktivista a po něm denně posílal sms jídelníček, co smím jíst a co ne. Vrcholem bylo, když mi před budovou, kde pracuji, přišel hrát na loutnu...“

„Všechno bylo skvělé, i na prvním a druhém rande, ale pak v posteli... ouvej... Já vím, že na velikosti zas tak nezáleží, ale tři centimetry jsou tři centimetry.“ Vlastně to na síti není o moc jiné než v životě, jen dynamika je jiná. Když si představíte seznamování bez internetu (a nebylo to tak dávno, že?), jen těžko byste se během týdne sešla s pěti muži a měla v záloze padesát dalších možných kandidátů.

Kdybyste to chtěla tak mít, musela byste se asi hodně ohánět – vysedávat nonstop po barech, lovit, číhat nebo si pořád dokola dávat inzeráty do všech novin. Těžkopádnost inzerátů a vyzvedávání odpovědí na ně pod značkou už je v dnešní internetové době legrační, ale když půjdete po principu, moc se internetové seznamky neliší. Značka zaručovala anonymitu a pisatel mohl napsat prakticky cokoli. Jak to skutečně je, se ukázalo stejně jako v době internetu, na první schůzce. Nebo později.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Z gest a mimiky poznáte, zda o vás nový objev stojí.
Jeremy Meeks je jedním z nejznámějších lumpů dnešní doby. Tenhle chlápek toho však využil a teď chodí po molech.
Něco ho žere, ale odmítá vás zasvětit. Pátrali jsme, proč je váš milý tak uzavřený a jak mu s jeho tajemstvím co nejlíp pomoct.
Co drží šťastné páry pohromadě?
Jste single a stále spoléháte na své virtuální pátrání po partnerovi? Známe důvody, proč se vyplatí vyrazit spíš mezi lidi z masa a...
V jednu chvíli je usměvavý, ale vzápětí z jeho očí šlehají blesky – a vy se jen ptáte, proč?
Zdravý vztah by měl být jako povolený doping: měl by vás posouvat výš. Co máte dělat a nedělat, aby vám láska dodávala sebevědomí?
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná