Vydáno: 19. 9. 2012  /   Aktualizováno: 19. 9. 2012
Blogy
7 důvodů, proč se k němu ještě nestěhovat
Sníte o tom, jaké to bude, až spolu začnete bydlet? Než se ale sestěhujete, věnujte pozornost důležitým varovným signálům, jež by vás měly v balení kufrů přibrzdit.

Něco jiného je vídat se na jednot­livých rande nebo navzájem u sebe přespávat o víkendu, než přikročit k vážnému rozhodnutí bydlet pod jednou střechou. Že to v každém případě bude o spoustě kompromisů (ať už se stěhujete vy k němu, nebo on k vám), to je vám zřejmě jasné. Možná ale nevíte, že z některých ukazatelů partnerova chování se dá dopředu vyčíst varová­ní, abyste tolik nespěchala. Z jednoho roz­sáhlého amerického výzkumu vyplynulo, že téměř 40 % dotázaných žen by do týdne poslalo nového partnera do jeho původního bydliště! Jistě by si mnohé z nich ušetřily zklamání, kdyby znaly a respektovaly následující sedmero nejnebezpečnějších úskalí. Výroba klíčů od jedněch dveří počká, když:

1. Nesnesete jeho zlozvyky
Pravda, některé jsou vlastně docela milé a dají se s pousmáním přejít. To pousmání se sice po nějakém čase společného bydlení vytratí a polezou vám pěkně na nervy, ale to je teď vedlejší. Řeč je nyní o zlozvycích, které se vám oškliví nebo vyvolávají pocit štítivosti už nyní, v době největší zamilovanosti, kdy vás před nimi nedokáže ochránit ani hormonální anestezie. (Podle jedné zajímavé britské statistiky ženám nejvíc vadí, když chlapi s prominutím ‚malují‘ po záchodové míse.) Takové totiž překonáte jen stěží. Jestliže ani po taktním rozhovoru nenastane žádná snaha o změnu, nezbude vám nic jiného, než hledat vhodnějšího partnera.

2. Čeká, že mu na hlavu spadne zlatá cihla
Zejména v dnešní nejisté době může o zaměstnání přijít opravdu snad každý. Jestliže se to stalo vašemu partnerovi, poskytněte mu dostatečnou psychickou oporu a zároveň věnujte pozornost tomu, jak se s danou situací dokáže vypořádat. Po určitém čase (mělo by se jednat spíše o týdny než měsíce), který potřebuje na zotavenou, je přirozené začít intenzivně hledat práci novou nebo vzít zavděk náhradní příležitostí, než si najde něco lepšího. Jestliže si partner nepřestává stěžovat na nespravedlnost všehomíra, zůstává ve věci opatření nového mís­ta pasivní a nic není dost dobré pro jeho kvalifikaci, určitě se společným bydlením vyčkejte. Mohlo by se vám totiž stát, že budete mít všechny složenky a výdaje na krku sama hodně dlouhou dobu.

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Z gest a mimiky poznáte, zda o vás nový objev stojí.
Jeremy Meeks je jedním z nejznámějších lumpů dnešní doby. Tenhle chlápek toho však využil a teď chodí po molech.
Něco ho žere, ale odmítá vás zasvětit. Pátrali jsme, proč je váš milý tak uzavřený a jak mu s jeho tajemstvím co nejlíp pomoct.
Co drží šťastné páry pohromadě?
Jste single a stále spoléháte na své virtuální pátrání po partnerovi? Známe důvody, proč se vyplatí vyrazit spíš mezi lidi z masa a...
V jednu chvíli je usměvavý, ale vzápětí z jeho očí šlehají blesky – a vy se jen ptáte, proč?
Zdravý vztah by měl být jako povolený doping: měl by vás posouvat výš. Co máte dělat a nedělat, aby vám láska dodávala sebevědomí?
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná