Vydáno: 4. 12. 2012  /   Aktualizováno: 4. 12. 2012
Blogy
Nachystejte pro přátele dárek k zakousnutí
Okouzlete přátele dárkem, na kterém hned uvidí, s jakou péčí jste ho chystala. A který se dá navíc i sníst!

Sklenice se směsí na čokoládové cookies se sušeným ovocem. Ideální dárek pro tvůrčí kamarádku, která miluje sladké.

dva a čtvrt šálku hladké mouky
tři čtvrtě lžičky jedlé sody
lžička prášku do pečiva
lžička soli
dvě třetiny šálku bílého krystalového cukru
šálek sušených meruněk, švestek nebo třešní, nadrobno nakrájených
dvě třetiny šálku hnědého cukru
200 gramů nastrouhané hořké čokolády

Do mísy nasypte mouku, sodu, prášek do pečiva a sůl a dobře vše promíchejte. Pak do hezké sklenice s víčkem postupně nasypte vrstvu směsi, bílého cukru, sušeného ovoce, hnědého cukru a čokoládových šupinek. Sklenici dobře uzavřete a ozdobte stuhou.

Ke sklenici přibalte recept:
„Takhle si připravíš gurmánské sušenky: Předehřej troubu na sto sedmdesát stupňů. Nech v míse změknout kostku másla, kterou poté rozšlehej vidličkou nebo mixérem. Přidej dvě vejce a lžíci vanilky a směs pak promíchej s obsahem sklenice. Na plech pokrytý pečicím papírem vytvaruj lžící malé kopečky těsta a peč je asi deset až dvanáct minut nebo dokud cukroví nezezlátne. Těsto vystačí na šestatřicet kousků. Určitě si pochutnáš!!“

Autor: Cosmopolitan

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Jaro je skoro tu a s ním i nekonečně odšťavňování plné zdraví a svěžesti. Naučte se tento jednoduchý džus a dopujte jim své tělo a...
Drápky lehce chromované budou skvěle ladit k vašemu metalickému hrnku na Moscow Mule.
Smyslný drink sladěný s vašimi drápky spolehlivě přitáhne obdiv.
Snažíte se dostat do formy ještě před létem? Takovou dobrotu si zamilujete a rozhodně nemusíte mít špatné svědomí.
Jaké jídlo udělá vám i vašemu tělu dobře? Je tam i čokoláda;-)
Co jsou tahle cizokrajná semínka zač asi říkat nemusíme. Pokud si je však dopřáváte, využijte jich naplno a nechte je, aby vám...
Taková mňamka udělá vašemu bříšku dobře. A překvapí vás, že recept je celkem jednoduchý.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná