Vydáno: 25. 1. 2013  /   Aktualizováno: 25. 1. 2013
Blogy
Podrobný návod, jak na lahodné domácí sushi
Budete se divit, jaká je hračka, připravit rolované maki sushi.
Čtěte více: jídlo, ryby, recept, Sushi, příprava

Potřebujete: 1 kg japonské rýže uvařené s octem na sushi, 10 archů sušené řasy nori, 1 tubu křenu wasabi, okurku, tuňáka, lososa
Na podávání: sojová omáčka (zkuste značku Kikkoman), nakládaný zázvor
Hrnec na uvaření rýže, bambusovou rohožku, prkénko, ostrý nůž

1. Na bambusovou rohožku položíme arch sušené mořské řasy. Na ni vlhkými prsty rozprostřeme uvařenou rýži a zatlačíme ji.
 

2. Po šířce rýže prstem lehce rozetřeme křen wasabi a poklademe na něj proužky čerstvé ryby (použít můžete tuňáka, lososa či třeba okurku)
 

3. Můžete přisypat například i sezamová semínka. Pak rohožku začneme balit.
 

Autor: Jackie

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
Guláš ani těstoviny to nebudou. Vyberte si z těchto čtyř variant a váš výkon bude maximální.
Takové jednoduché návyky způsobí to, že budete zdraví a stárnutí si vás jen tak nenajde.
Jaro je skoro tu a s ním i nekonečně odšťavňování plné zdraví a svěžesti. Naučte se tento jednoduchý džus a dopujte jim své tělo a...
Taky vám doma vtloukali do hlavy, že je škoda jídlo vyhazovat?
Drápky lehce chromované budou skvěle ladit k vašemu metalickému hrnku na Moscow Mule.
Pokud hledáte alternativu ke kakau a melta i caro už vás nebaví, je tu karob. Překvapí vás jeho vlastnosti a mohou ho i celiaci.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná