Vydáno: 12. 3. 2013  /   Aktualizováno: 12. 3. 2013
Blogy
Opravdu vstoupíte dvakrát do stejně řeky?
Váš vztah se zhroutil jako domeček z karet a možná to bylo už poněkolikáté. Proč ho znovu chcete stavět dohromady a lze to vůbec?

Znám ze svého okolí pár, kde spolu dvojice žije víc než deset let. Paradoxní je, že za tu dobu se asi pětkrát rozešli a po každém rozchodu říkají to samé: „Teď už je to vážně definitivní.“ Většinou je to definitiva na pár týdnů, pouze druhá v pořadí trvala půl roku. Aby se pak Pavla a Milan zase dali ‚definitivně‘ dohromady. Proč se lidé vracejí tam, kde se zlobili, trápili, kde měli pocit, že to nefunguje? Proč chtějí znovu otevírat dveře, které jednou zavřeli? Je možné prožít šťastný život s někým, s kým jste se jednou, dvakrát i třikrát rozešla, nebo si kopete pořádnou jámu? Podle psychologů na to neexistuje jednoznačná odpověď. Lidé se do starých vztahů navracejí z nejrůznějších důvodů. A nejen do starých vztahů, leckdy také do původních manželství. Znovu se vezmou a třeba i znovu rozvedou, jako se to stalo například rodičům herce Jiřího Mádla.

Nejčastěji mají lidé pocit, že problém, který je předtím trápil, vyřešili, byť je k tomu někdy potřeba i několik let. Druhý důvod bývá ten, že zkrátka nezvládají samotu a že časem při poznávání jiných lidí zjistí, že ten, s kým se právě rozešli, byl/a stejně nejlepší a že bez sebe nemohou být. „Z mé praxe znám také případy tzv. plně neprožité lásky. Jde o to, že jeden z páru například musel odjet, vztah se nestačil rozvinout, zkazit, nechtěně skončil na vrcholu. Na takový vztah se také vzpomíná jako na lásku až za hrob, kdy si partnera přehnaně idealizujeme, jako jsme to viděli například ve filmu Titanic,“ říká psycholožka Martina Tichá. Dokonce se k sobě občas vracejí i ti, kteří spolu prožili jen krátký románek. A psychologové znají i případy, kdy se dvojice dávají dohromady proto, aby jednou provždy prozřely a uvědomily si, že s tímto člověkem opravdu ne, že rozchod byla ta nejlepší věc, kterou kdy udělali.

Autor: Comopolitan

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Něco ho žere, ale odmítá vás zasvětit. Pátrali jsme, proč je váš milý tak uzavřený a jak mu s jeho tajemstvím co nejlíp pomoct.
Zdravý vztah by měl být jako povolený doping: měl by vás posouvat výš. Co máte dělat a nedělat, aby vám láska dodávala sebevědomí?
Máte svého partnera ráda, jenže čím déle spolu jste, tím víc vás štvou jeho mouchy? A co když vám jsou právě jeho protivnosti k něčemu...
Mobil vám leží při obědě na stole? Při jeho sebemenším cinknutí či pípnutí přerušíte konverzaci a checkujete statusy? Vytahujete ho v...
Máte ráda chvíle, kdy se příteli rozsvítí štěstím oči? A jak často pro něj tyhle chvilky chystáte? Zjistili jsme, jak moc byste jeden...
Jestliže se s mužem plánujete v budoucnu sestěhovat, založit rodinu, popřípadě se o něj v případě nouze opřít, urychleně rozklíčujte...
Pokud jste oba sportovci, nebo s tím chcete alespoň začít, zkuste cvičit ve dvou a užijte si to, jako tihle dva. Tady je návod...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná