Vydáno: 29. 4. 2013  /   Aktualizováno: 29. 4. 2013
Blogy
Jde se rozejít v klidu a míru?
Váš vztah se rozpadl. Emoce jsou silné a negativní, to je pochopitelné. Přepnete někdy z modu „válka“ do modu „mír“?
Čtěte více: sex, vztah, partner, rozchod, přítel, manžel

Proč je to potřeba? Třeba kvůli vaší čisté karmě – kdyby opravdu fungovala tak, jak bývá popisována, všichni ti, s nimiž vedete tajnou nebo otevřenou vnitřní válku, by vám to v následujících inkarnacích náležitě „osladili“. Představte si třeba, že se vám bývalý partner, se kterým jste nejvíc na kordy, v příštím životě narodí jako syn... I kdyby teorie špinavé karmy byla jen bájnou halucinací, vezměme na pomoc selský rozum – války jakéhokoli druhu lidem, kteří chtějí žít normální spokojené životy, příliš neprospívají. Co se děje ve válce? Veškeré peníze, tedy energie státu, který bojuje, jde do zbraní, výcviku armády a vymýšlení strategií. Lid strádá a trpí.

S emočními bitvami je to stejné. Přicházíte v nich o energii, o vaši sílu, která by se jistě hodila jinde. Hněvem si blokujete tok vaší energie a věda, psychologie a medicína čím dál detailněji sledují souvislost mezi emocemi a tělem. Přečtete-li si knihy, které se zabývají etikoterapií, tedy dávají do souvislosti to, jak emočně žijeme, s naším zdravím, dočtete se, že s hněvem na partnery a nedořešenou agresivitou mezi bývalými partnery bývá příčinně spojeno mnoho nemocí – od těch mírnějších, jako jsou například záněty nebo cysty na ženských orgánech, až po ty velmi vážné, jako jsou rakovina prsu či děložního čípku.

Růže a meče
Film Válka Roseových jste určitě viděla. Stojí za to se na něj podívat znovu. Většina z nás ví, nebo tuší, že agresivita a nenávist, které leckdy provázejí rozchod, nejsou příjemné a berou nám vítr z plachet. Jenže když se to stane vám, najednou neumíte svůj hněv ovládnout. Neumíte se nezlobit. „Jak na něj můžu nebýt naštvaná,“ plakala nedávno do telefonu má čerstvě „agresivně“ rozešlá kamarádka.

„Choval se jako prase. Některý věci prostě nejdou odpustit. Budu ho radši s chutí po zbytek života proklínat až do patnáctého kolena a bahnit se ve svém smutku a nenávisti...“ a vyjmenovala deset věcí, které byste nikdy v autobiografii roztomilého a mírumilovného vepře nikdy nenašla. Ten muž ji nechal dva roky makat na svých latifundiích, nic jí nikdy nedal, ještě si velmi nestoudně bral její peníze. V jeho džínách našla xkrát seznam holek ze seznamky, za kterými jezdil souložit. Vždy slíbil, že už je to naposled. Šrámy a emoce, které rozchod provázejí, jsou příliš hluboké, abychom mohli partnera, který nás poškrábal, milovat, odpustit mu, nebo aspoň k němu zachovat neutralitu.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Už dvě tisíciletí platí za spolehlivé afrodiziakum. Navíc dokáže zklidnit pocuchané nervy a vykouzlit radost ze života!
Něco ho žere, ale odmítá vás zasvětit. Pátrali jsme, proč je váš milý tak uzavřený a jak mu s jeho tajemstvím co nejlíp pomoct.
Zdravý vztah by měl být jako povolený doping: měl by vás posouvat výš. Co máte dělat a nedělat, aby vám láska dodávala sebevědomí?
Anorgasmie. Jak se cítí žena, která při sexu nezažívá vyvrcholení – nikdy? Vyslechli jsme tajnou zpověď čtyřiatřicetileté Ivy.
Máte svého partnera ráda, jenže čím déle spolu jste, tím víc vás štvou jeho mouchy? A co když vám jsou právě jeho protivnosti k něčemu...
Mobil vám leží při obědě na stole? Při jeho sebemenším cinknutí či pípnutí přerušíte konverzaci a checkujete statusy? Vytahujete ho v...
Máte ráda chvíle, kdy se příteli rozsvítí štěstím oči? A jak často pro něj tyhle chvilky chystáte? Zjistili jsme, jak moc byste jeden...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná