Vydáno: 7. 7. 2013  /   Aktualizováno: 7. 7. 2013
Blogy
10 zajímavostí o grilování
Užít si chuť propečeného masa a pohodu, která při grilování vládne. Kde se tahle záliba vzala?

1. Pečení masa na ohni má dlouhou historii. Dokládají to zkamenělé zbytky masa, které archeologové našli mezi dřevěnými uhlíky ohniště 300 000 let starého!

2. Když do Ameriky dorazili první osadníci, okopírovali grilování od indiánů. Američané grilovali při piknicích či kempování a jejich záliba přeskočila do Evropy.

3. Do padesátých let 20. století se pokrmy v Americe připravovaly na otevřených cihlových grilech. Jenže ty měly pár nevýhod. Nedalo se s nimi hýbat a chyběl jim poklop, takže mohly způsobit i požár. Chytré řešení našel až George Stephen při pohledu na kovovou bóji během plachtění! V roce 1952 ji prostě rozdělil na dvě části, spodní opatřil nožičkami a použil ji jako kotel, z horní části udělal poklop.

4. Kotlové grilování znamenalo revoluci – už nebylo nebezpečné. Vzápětí vzniká společnost Weber-Stephen Products, která udává tón pro moderní grily po celém světě.

5. Kromě klasických grilů na dřevěné uhlí se objevují i další novinky – třeba plynové grily, které umožnily připravovat maso rychleji a za stálé teploty. Díky elektrickým grilům se grilovací sezona mohla rozšířit na celý rok. Kromě toho existují i vodní grily, které mají mezi ohništěm a roštem umístěnou nádobu s vodou, do níž odkapává rozpálený tuk.

Autor: Cosmopolitan

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
Guláš ani těstoviny to nebudou. Vyberte si z těchto čtyř variant a váš výkon bude maximální.
Takové jednoduché návyky způsobí to, že budete zdraví a stárnutí si vás jen tak nenajde.
Jaro je skoro tu a s ním i nekonečně odšťavňování plné zdraví a svěžesti. Naučte se tento jednoduchý džus a dopujte jim své tělo a...
Taky vám doma vtloukali do hlavy, že je škoda jídlo vyhazovat?
Poznejte, jak se vaše oblíbené jídlo připravuje a jak moc vám zatíží trávení.
Drápky lehce chromované budou skvěle ladit k vašemu metalickému hrnku na Moscow Mule.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná