Vydáno: 28. 8. 2013  /   Aktualizováno: 28. 8. 2013
Blogy
3 odvážné ženy, které se nebojí realizovat své sny
Jaké jsou tři úžasné ženy, které si splnily své sny a jejichž zápal pro život jsme objevili?

TEREZA ČERNÁ, 25 let, pochází z Nového Města nad Metují.
Co dokázala: vymalovat stěnu Galerie hlavního města Prahy.

Na prvotní impuls malovat si tahle rebelující výtvarnice sice nepamatuje, ale rozhodně jí v paměti utkvěly výprasky z dětství, které za první pokusy schytala. „Když jsem byla u babičky, schovala jsem si do kapes uhlí a pak s ním pomalovala celý dům s čerstvě nabílenou fasádou. Jindy jsem popadla fixu a počmárala dřevěnou podlahu.“ Ani po čase ji kreslení neomrzelo, a tak ji rezignovaní rodiče podpořili ve studiu střední grafické školy a později malby na Ostravské univerzitě. „Cesta z Nového Města do Ostravy trvá vlakem čtyři hodiny. Pokaždé jsem se dívala ven a psala si krátké příběhy, které ve mně evokovaly obrazy za oknem, a doprovázela je komiksovými skicami. Ty jsem pak převedla na dvoumetrová plátna.“ Postupně začala Tereza fungovat jako anténa: Poloautomatickou malbo i psaním převáděla na plátna příběhy lidí, které viděla kolem sebe. „Vše má podobu zvířecích soubojů, které zrcadlí lidské děje,“ vysvětluje mladá výtvarnice, která rozvířila dění na české výtvarné scéně. Galerie hlavního města Prahy si dokonce její rukou nechala pomalovat stěnu. Ukázky visí na: cernatereza.tumblr.com.

MARTINA ZEDNÍKOVÁ, 39 let, pochází z Olomouce.
Co dokázala: založit firmu Nutrend, která vyrábí sportovní výživu.

Martina si houževnatost a disciplínu začala pěstovat už ve svých šesti. Každý všední den trénovala volejbal, přičemž víkendy trávila na zápasech. „U odbíjené bych už zůstala, kdyby mi v prvním ročníku na gymnáziu neobjevili skoliózu,“ vzpomíná sportovkyně, která se vyrazila zbavovat bolestí zad do posilovny. „Jakmile kouč uviděl mé vysportované tělo, oznámil mi, že mám závodit v kulturistice. Postupně jsem si zamilovala vůni upocených těl a následujících pět let si držela pozici vicemistryně České republiky.“ A na vítězném stupínku si tehdy devatenáctiletou kulturistku vyhlédl i její budoucí manžel, se kterým pak v Olomouci otevřela dvě fitcentra. „Abych se dostala do formy, načetla jsem stovku knih o výživě a cvičení a všechno testovala. Když jsem pak přestala závodit, začala jsem předávat své zkušenosti coby trenérka a později jako manažerka vlastní firmy Nutrend (nutrend.cz), která vyrábí sportovní výživu.Když podobně v práci jako na hřištivšichni sdílíme úsilí a radostz vítězství, výsledky jsou úžasné.“

MARTINA CSERI, 26 let, pochází z Banské Bystrice.
Co dokázala: vydobýt titul nejlepší flair barmanky Střední Evropy

Když v devíti letech Martina poprvé oddělila ve sklenici fernet a tonik, který míchala rodičům na chatě, vysnila si budoucnost barmanky. Vystudovala hotelovou školu a rok pak připravovala koktejly v banskobystrickém kubánském baru. „Už tady jsem narážela na předsudky, že žena za bar nepatří, ale dokázala jsem majitelům, že všech sto padesát koktejlů zvládnu stejně skvěle jako moji mužští kolegové.“ Právě tady začala Martina pilovat flair barmanství, což je elegantní způsob přípravy koktejlů, při kterém se hází lahvemi s alkoholem. K dokonalosti svůj styl pak vypilovala v pražském baru Nebe. „Před čtyřmi lety jsem vyhrála titul nejlepší barmanky Střední Evropy a chci brzy porážet i všechny muže. Když jsem totiž hledala práci, v nejlepších koktejlbarech mi zavírali dveře kvůli pohlaví. S odůvodněním, že jako žena podléhám změnám nálad. A to prý není profesionální. Přitom ženské pohyby za barem vypadají mnohem ladněji.“ Martina proto zamířila do pražského baru Coyotes, ve kterém vám nachystají drink pouze dámy. „Začala jsem místní holky koučovat. Každý večer tu pořádáme speciální show.“ Se svými vystoupeními navíc barová umělkyně objíždí svět. „Vystupuju třeba na motorkářských závodech po Evropě a jednou jsem míchala drink až v Indii, pro tamějšího premiéra.“ A Martininy plány do budoucna? Otevřít si vlastní koktejlový bar.

Autor: Cosmopolitan

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Tyhle tři ženy sebraly odvahu a ukázaly, co v nich dřímá. Žasly jsme nad jejich elánem a nápady.
Chcete si konečně splnit svůj tajný sen, ale chybí vám odhodlání? Vezměte si příklad z těchto tří žen.
Cosmopolitan si hýčká čtenářky jak jen může a tak několika z nich umožnil stát se alespoň na pár okamžiků modelkami.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná