Vydáno: 20. 10. 2013  /   Aktualizováno: 20. 10. 2013
Blogy
Měla byste žárlit na jeho kámošky?
Možná ji nesnášíte, protože má dvě vysoké a vy ‚jen‘ jednu, možná vám vadí její blond vlasy do půl zad... Jenže je to kamarádka vašeho partnera. Musíte ji mít ráda?

Trocha žárlivosti do vztahu patří, jenže všeho moc škodí. Že s vámi muž žije, nebo si vás třeba i vzal za manželku a vybral si vás za matku svých dětí, neznamená, že je vaším majetkem a nesmí se vídat s nikým jiným. Vždyť i vy sama máte kamarády, nebo snad ne?

„Můj manžel má plno kamarádů, kteří mi nijak nevadí a ráda si s nimi jdu někam sednout. Pak je tu ale ještě Darina, jeho kamarádka z minulé práce. Když jsme spolu začali chodit, často spolu obědvali, volali si a ona ho pořád lákala někam na výlet. Přede mnou se vždycky tvářil, že ho to hrozně obtěžuje, jenže pak jsem zahlédla jejich e-mailovou konverzaci a nevěřila jsem vlastním očím. Psal, že ona je pro něj stejně tou jedinou a s žádnou jinou si zbytek života představit nedovede. Se mnou to prý je jen takové poblouznění. Sice je spokojený, ale nic víc. A to přitom bylo pár dní před naším výročím!“ vzpomíná Eliška (28) na první krizi jejich vztahu. Nakonec ji zvládli a po čase se dokonce vzali, ale tehdy kvůli trápení probrečela nejeden večer.

„Nikdy jsem mu to neřekla. Pár dní jsem byla odtažitá a on se pořád dokola ptal, co mi je. Prostě jsem si řekla, že kdyby jí psal pravdu, choval by se ke mně jinak. Byl na mě totiž opravdu hodný a všímavý, splnil mi všechno, co mi na očích viděl. Kdyby to se mnou nemyslel vážně, tohle by přece nedělal,“ říká si. Navíc ji kamarádky ujišťovaly, že si akorát ‚honil triko‘ a nechtěl přiznat, že se zamiloval. Eliška svému muži od té doby několikrát jasně řekla, že Darinu nemá ráda, a i když mu schůzky s ní zakázat nemůže, přála by si, aby to moc nepřeháněl. A tenhle ‚nenápadný‘ požadavek zabral. Dnes už se spolu skoro vůbec nevídají.

To u její kamarádky Kláry to dopadlo jinak. Její přítel se se svou kamarádkou z dětství vídá pořád hodně a Klára se pokaždé užírá žárlivostí a nejistotou. „Jeho kamarádku nemůžu vystát. Znají se úplně odmalička, chodili spolu do školky, jezdili na tábory a jednu dobu spolu bydleli, protože si nemohli dovolit byt každý sám pro sebe. Ale co mi vadí nejvíc? Že s ní řeší náš vztah. A ona se pak projevuje jako chápající ženská, polituje ho, snaží se mu poradit, rozumí mu... V jeho očích vystupuje zkrátka jako holka, která ho za jakýchkoliv okolností vyslyší. Kdo mi zaručí, že ho pak nenapadne: ,Škoda, že taková není ta, kterou mám doma?“ stěžuje si. Klára. Její přítel samozřejmě o tom, že si jeho přítelkyně a kamarádka úplně nesednou, moc dobře ví. „Jenže co mám dělat? Přece někoho nevyškrtnu ze svého života jen proto, že je to holka. Nikdy jsme spolu nic neměli, jsme prostě kamarádi,“ namítá Pavel.

Podle psychologů jeho přístup není úplně šťastný. „Muž by neměl brát pocity své partnerky na lehkou váhu. Mnoho z nich přemýšlí stylem: ‚Pokud nejsem nevěrný, nemá důvod žárlit!‘ Vyřešeno. Ale tak to nefunguje,“ říká psychoterapeut Michal Mynář. Přirovnává to k návštěvě lékaře kvůli bolesti ruky. „Je to, jako by vám doktor řekl, že neobjevil žádnou její příčinu, takže vás ruka nemá co bolet. To je sice hezké, řeknete si, ale mě bolí! Nechci slyšet, že bolet nemá, potřebuji pomoc!“

Autor: Jackie

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Z gest a mimiky poznáte, zda o vás nový objev stojí.
Jeremy Meeks je jedním z nejznámějších lumpů dnešní doby. Tenhle chlápek toho však využil a teď chodí po molech.
Něco ho žere, ale odmítá vás zasvětit. Pátrali jsme, proč je váš milý tak uzavřený a jak mu s jeho tajemstvím co nejlíp pomoct.
Zdravý vztah by měl být jako povolený doping: měl by vás posouvat výš. Co máte dělat a nedělat, aby vám láska dodávala sebevědomí?
Máte svého partnera ráda, jenže čím déle spolu jste, tím víc vás štvou jeho mouchy? A co když vám jsou právě jeho protivnosti k něčemu...
Mobil vám leží při obědě na stole? Při jeho sebemenším cinknutí či pípnutí přerušíte konverzaci a checkujete statusy? Vytahujete ho v...
Máte ráda chvíle, kdy se příteli rozsvítí štěstím oči? A jak často pro něj tyhle chvilky chystáte? Zjistili jsme, jak moc byste jeden...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná