Vydáno: 13. 4. 2014  /   Aktualizováno: 13. 4. 2014
Blogy
Levné a jednoduché bramborové kouzlení
Brambory jsou na našem stole velmi běžné. Jsou vhodné i pro hubnutí (myslíme vařené ve slupce). Obsahují vitaminy a jsou velmi chutné. Tak proč nevyzkoušet nové úpravy této známé plodiny?

Bramborový quiche s pórkovou náplní
Suroviny: 750 g moučných brambor, sůl, 25 g másla, 5 vajec, špetku muškátového oříšku, máslo a hrubou mouku na formu, 500 g pórku, 250 g smetany ke šlehání, 120 g sýra ementálského typu, 80 g šunky, mletý černý pepř

 
Postup:
1. Brambory oloupeme a nastrouháme nahrubo do mísy. Osolíme je a chvilku necháme stát. Pak z nich vymačkáme přebytečnou tekutinu.
Přidáme k nim změklé máslo, 1 vejce a muškátový oříšek. Vše dle potřeby dosolíme a dobře propracujeme.

2. Koláčovou formu vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Rozprostřeme do ní bramborovou hmotu a upěchujeme ji (současně vytvoříme i zvýšený okraj). Korpus uložíme do ledničky zatuhnout.

3. Očištěný pórek podélně rozřízneme a pak ho nakrájíme na špalíčky asi 1 cm silné. Spaříme ho ve vroucí vodě a dobře necháme okapat. Zbylá vejce rozšleháme se smetanou. Vmícháme sýr, nadrobno pokrájenou šunku a pórek. Náplň osolíme a opepříme a vlijeme do formy na korpus.

4. Pórkový koláč vložíme do trouby předehřáté na 170 °C a pečeme ho asi 50 minut.

Doba přípravy 80 minut.
1 porce obsahuje 1245 kJ/297 kcal
Počet porcí/kusů 8


Foto: Kulinární studio Bauer Media

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Jsou svěží, zdravé a tak moc dobré. Můžete do nich nacpat to, co máte rádi. Tak hurá do toho. Je to hned hotové!
Líbí se vám, ale nejste zrovna z těch šikovnějších, takže o nich jen sníte? Máme pro vás super trik, který vám s orámováním pomůže!
Konec pomalých rozjezdů, zkuste hned od rána zásobovat mozek kvalitní energií.
Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
Guláš ani těstoviny to nebudou. Vyberte si z těchto čtyř variant a váš výkon bude maximální.
Takové jednoduché návyky způsobí to, že budete zdraví a stárnutí si vás jen tak nenajde.
Je nejúspěšnější modelkou už slušnou řádku let. Co jí, že vypadá stále tak nádherně? Je na sebe přísná, nebo si dopřeje nějaký ten...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná