Vydáno: 23. 6. 2014  /   Aktualizováno: 23. 6. 2014
Blogy
Je libo pečený / nepečený cheesecake?
Cheesecake, to je zkrátka hezky česky sýrový (nebo tvarohový) koláč. Ten z tvarohu a křehkého těsta pekly s oblibou už naše babičky. Ochutnejte jejich verzi a porovnejte ji s tou americkou. Která je lepší?

Jaké tvarohové koláče můžete upéct? Nebo neupéct?
Rozhodně zkuste pečený originál a jeden super recept bez použití trouby.

Klasický pečený cheesecake
160 g polohrubé mouky prosejte do mísy. Přidejte 80 g změklého másla, 50 g moučkového cukru, 1 žloutek, špetku soli, lžičku nastrouhané citronové kůry a zpracujte těsto. Po rozležení v chladu polovinu těsta rozválejte na kruh a vyložte jím dno dortové formy. Propíchejte ho a předpečte při 180 °C dozlatova. Upečený podklad nechte vychladnout. Na náplň smíchejte 750 g tučného tvarohu a 100 g pomazánkového másla. 4 vejce a 2 žloutky utřete do pěny se lžící vanilkového cukru a 180 g krupicového cukru. Pak vaječnou pěnu opatrně vmíchejte do tvarohu. Zbylé těsto rozválejte do pruhu a vytvořte okraj kolem předpečeného podkladu. Pak do korpusu vlijte tvarohovou náplň. Vložte do trouby vyhřáté na 160 °C a pečte 15 minut. Pak teplotu snižte na 100 °C a pečte dalších 90 minut.

Nepečený cheesecake
Na korpus vložte do mixéru 300 g kakaových sušenek a 150 g másla a mixujte, až vznikne mazlavé těsto. Hmotu vtlačte do dortové formy tak, aby korpus měl zvýšené okraje. Vložte do lednice a nechte zatuhnout. Na náplň vyšlehejte 400 g tvarohu a 250 g zakysané smetany s 50 g moučkového cukru. 4 plátky želatiny namočte do studené vody a nechte 10 minut bobtnat. V kastrůlku lehce ohřejte 200 ml smetany ke šlehání. Z namočené želatiny vymačkejte vodu, vložte ji do teplé smetany. Lehce ohřívejte, ale nevařte a míchejte tak dlouho, dokud se želatina nerozpustí. Pak smetanu s rozpuštěnou želatinou vmíchejte do tvarohové směsi. Náplň vlijte do připraveného ztuhlého korpusu. Vložte do lednice a nechte zatuhnout. 400 g mražených jahod rozvařte se 100 g cukru a nalijte na porce koláče.

Další rady a tipy najdete v nové Ženě a život na straně 120-121.

Autor: Zdeňka Skokanová N.
Foto: stockfood

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
Guláš ani těstoviny to nebudou. Vyberte si z těchto čtyř variant a váš výkon bude maximální.
Takové jednoduché návyky způsobí to, že budete zdraví a stárnutí si vás jen tak nenajde.
Jaro je skoro tu a s ním i nekonečně odšťavňování plné zdraví a svěžesti. Naučte se tento jednoduchý džus a dopujte jim své tělo a...
Taky vám doma vtloukali do hlavy, že je škoda jídlo vyhazovat?
Drápky lehce chromované budou skvěle ladit k vašemu metalickému hrnku na Moscow Mule.
Pokud hledáte alternativu ke kakau a melta i caro už vás nebaví, je tu karob. Překvapí vás jeho vlastnosti a mohou ho i celiaci.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná