Vydáno: 15. 11. 2014  /   Aktualizováno: 15. 11. 2014
Blogy
Newyorský randící deník
Adéla Antošová žije v New Yorku, vášnivě randí a píše si o tom zápisky. Jaká pravidla lásky se naučila v USA?
Čtěte více: rande, New York, deník, blog

2014
Je pravda, že když nehledáte, tak zrovna nejvíc nacházíte. Takže když jsem to s Robertem jednoho pondělí ukončila a dva dny zajídala smutek americkou zmrzlinou, chipsy a muffiny, v pátek nastal čas jít se bavit. V baru jsem potkala Grega, vojáka z U.S. Army. Greg má české kořeny, což se tu jen tak nevidí. Sešla jsem se s ním po onom pátku ještě jednou, ale jiskra z mé strany ne a ne přeskočit. Nicméně proč píšu o Gregovi: On mi totiž vysvětlil celou tu záhadu kolem randění v USA. Věc se má tak, že Američani vůbec nejsou takoví puritáni, jak se o nich říká. Když tedy potkáte někoho, s kým je vám dobře, a začnete spolu trávit čas ne jen jako přátelé, dá se říct, že spolu „dating“. Nejsem si úplně jistá, jak to přesně přeložit do češtiny, asi prostě že spolu randíte. Jenže pozor, to vůbec nic neznamená, protože takových lidí, se kterými je vám fajn, můžete potkat víc a randit tak s více lidmi najednou. Sex is included. Takže je prý vcelku normální, že strávíte sobotní odpoledne s jedním člověkem, na večer se vymluvíte s tím, že už máte plány s friends, a můžete jít vesele na další rande. A v neděli to uděláte naopak. Důležité je, aby všichni zúčastnění věděli, že se jedná pouze o „dating“. Takže pozor, vy si naivně můžete myslet, že máte skvělého chlapa, se kterým to klape tam i tam, ale pokud ještě neproběhla debata na téma, že je z vás couple a regulérní girlfriend a boyfriend, můžete randit a spát s kým chcete a nikdy to nebude považováno za nevěru. Když se tedy nějakým způsobem dopracujete k rozhovoru, zda oba chcete být v exclusive relationship a oba dva si to odsouhlasíte, musíte ukončit veškeré další aférky okolo, protože po tomto rozhovoru už by to nevěra byla. Po jak dlouhé době začít tenhle ošemetný rozhovor a s kým, pokud randíte s více lidmi najednou, je individuální. Obvykle prý měsíc nebo i víc. Jaká je tady pravděpodobnost, že s někým proběhne match v případě, že bych randila se třemi muži a každý z nich by randil se třemi ženami? No, moc velká ne. Welcome to America.

Skuteční Newyorčani?
Únor 2014
John

S Johnem jsem se seznámila krátce po rozchodu s Ryanem. Jeho mínusem hned na samém začátku byl věk. Zase dvaadvacetiletý kluk, který ale vypadal starší. Jako všichni tady. Když jsem se na Johna poprvé podívala, bylo na něm něco malinko exotického. Později jsem se dozvěděla, že jeho maminka je Filipínka a tatínek má italské kořeny, takže John je vlastně napůl Asiat. A mooooc hezký. Ten mix očí byl docela hypnotizující. Nicméně já jsem s Johnem randit nechtěla právě kvůli jeho věku a rovnou jsem mu řekla, že hledám asi něco víc vážnějšího než on. John mě ukecal k další schůzce se slovy, že on se ničemu vážnému vůbec nebrání. A protože jsme si skvěle popovídali a on vypadal vážně moc sexy, tak jsem přikývla. John mě vzal na hokej, takže jsem díky němu viděla hrát Jardu Jágra, chodili jsme na bowling nebo jsme jen byli u něj doma a čučeli na filmy. Ani nevím, proč to skončilo, každopádně s Johnem to nikam nevedlo a nakonec jsem ho brala víc jako kamaráda než cokoliv jiného. Prostě to vyšumělo. Občas si napíšeme, jak se daří, ale toť vše.

Duben–květen 2014
Zach

Zach by byl ideální. Zach mě evidentně zbožňoval už po prvním rande. Sešli jsme se jen na kafe, které se nakonec protáhlo na čtyři hodiny, protože si pořád bylo o čem povídat. Zach byl plný energie, sršel vtipem, přijel z práce v perfektně padnoucím obleku, navíc ve stejném věku jako já, cílevědomý chlap se zájmy jako potápění, plavání a maratony, navíc s business džobem na JFK. Co víc si přát? Já vím co. Pár centimetrů navíc. Zach byl ten samý případ jako Jason. Měřil nějakých 165 cm a byl celý tiny, takže jsem si vedle něho připadala jak obryně. Nicméně ta jeho osobnost mi připadala natolik zajímavá, že jsem se rozhodla jít s ním i na další date. Zach mě vzal na večeři do luxusní restaurace, kde mu i zaparkovali auto a ke stolu nás vedl zástup číšníků. Celá večeře se nesla v duchu luxusu, na který bych si uměla zvyknout ihned. Se Zachem jsme měli skvělou konverzaci, byl chytrý a upovídaný. Jenže: Ta zatracená chemie. Ta zatracená výška. Ale když mi další den napsal, že na příští víkend má pro mě překvapení, ať si nic neplánuju, kdo by odolal? Zvědavost byla silnější než já. Zach mě vzal na nové představení Cirque du soleil v Queens a byla to pecka!!! Jenže jsem se začala cítit trochu provinile, protože jsem prostě věděla, že tohle nikam dál nepovede. Když mi pak po víkendu Zach psal, že má pro mě další překvapení, zas tak odvařená jsem z toho už nebyla. Vypáčila jsem z něj, o co se jedná, a málem to se mnou seklo. Zach mi koupil kabelku Louis Vuitton a jsem si doteď jistá, že byla pravá. Kabelku jsem nikdy neviděla, protože jsem Zachovi napsala, že ji rozhodně musí vrátit, jelikož kupovat mi kabelku LV po třetím rande a jedné jediné puse je trošku nuts. Zachovi jsem poté vysvětlila, že si mě kabelkou a drahou večeří prostě nekoupí. Byla jsem překvapená, že se neurazil a ještě uznal vlastní chybu. Klobouk dolů, takovou reakci jsem skutečně nečekala. I díky tomu jsme se sešli znovu, ale už jen na kávu a opravdu jako kamarádi bez dalších očekávání.

Červen 2014
Kevin

No, tak to je kapitolka. S Kevinem jsem se sešla jeden víkend v City a naše rande bylo moc fajn. Trhy v Chelsea, pizza ve West Village a procházka kolem Hudson River, zmrzka a lenošení v parku. První dvě hodiny se Kevin zdál moc fajn, přestože jsem už po prvních minutách věděla, že my dva couple asi nikdy nebudeme. Ale proč si neužít krásný letní den v NYC s novým průvodcem… Napůl Ir, napůl Němec, bytem v Brooklynu, Williamsburg. Party čtvrť. Byl to takový ten skinny hipster guy, co tvrdí, jak má strašně rád umění a design, a vykládá vám o tom, jak si pomaluje zdi v bytě svojí vlastní tvorbou. Do toho má při sobě vždy knihu, hodně pije a vůbec si tak myslí, že je strašně cool. Kdyby mi bylo sedmnáct, tak ho poslouchám s pusou dokořán a jsem in love, ale bohužel z tohohle už jsem vyrostla. Na Kevinovi mě zarazily jeho oči. Když si sundal svoje raybanky, ty oči vypadaly děsivě. Ohromné vykulené oči a kolem nich jedna vráska za druhou. Tvrdil, že mu je dvacet sedm, a i podle toho, co vyprávěl, ten věk prostě seděl. Kevin vyprávěl hodně. Když jsem se ho zeptala, co znamená ten vytetovaný kříž na jeho paži, prozradil mi svoji životní story, díky níž jsem vyřešila záhadu vykulených očí. Ten kříž je totiž památka na jeho kamaráda, který umřel asi před osmi lety na předávkování heroinem. A z Kevinových přátel nebyl jediný. A co přátelé obvykle dělají? Sdílejí. Ať už je to cokoliv. Tahle parta přátel sdílela vášeň pro heroin. Kvůli smrti několika z nich se Kevin rozhodl jít na léčení a od té doby je údajně čistý. Jenže od té doby, co je čistý, trpí silnými pocity úzkosti a strachu. Začal tedy chodit na terapii a v podstatě neustále existuje pod vlivem léků na anxiety. Jinak by na to rande se mnou ani nepřišel. Well, co na to říct… Svým způsobem obdivuju, že se s takovou závislostí dokázal vypořádat a postavit se na vlastní nohy, na druhou stranu on není to, co hledám. Asi bych tuhle heroinovou minulost a s ní chtě nechtě spjatou přítomnost časem neunesla… And I’m not into hipsters anyway ;-) 

Červenec 2014
Nick

V sobotu jsme s Paulou a Němkou Michelle, které je devatenáct, vyrazily do Nautical Mile, což je přístav s jednou dlouhatánskou ulicí podél moře, přehlcenou restauracemi, bary a kluby. Vše je situováno přímo pod širým nebem, tedy do 11 pm. Poté některá místa zavřou a jiná jedou dál vevnitř, když nějaké vevnitř mají. Nautical Mile na mě působí jako malinkaté Miami, takže jsem okamžitě byla ve svém živlu a Miami vibes mi pulzovaly celým tělem. Když jsem konečně našla parking spot, vyrazily jsme na prohlídku. Zkusily jsme první open club, Michelle otestovala svoje fake ID a už jsme byly vevnitř, i když stále venku. Netrvalo ani deset minut a okamžitě jsme se staly středem zájmu, protože prostě jako Američanky asi nikdy vypadat nebudeme. Ne že by to vadilo. Z dámské jízdy se toho tedy moc nekonalo, protože jsme každá strávila večer ve společnosti chlapa. Nutno podotknout, že já nic takového neplánovala a byla jsem i malinko uražená, když Paula odtančila hned s prvním nápadníkem. Pak odtančila i Michelle, takže já se rozhodla tančit sama. Ne že by mě někdo nechal chvíli na pokoji. Nakonec bylo z čeho vybírat, takže jsem si užila večer s Nickem, sympatickým černochem z Queens (haha, yo, once you’ve tried black you never go back) a ke konci večera, když jsme se loučili, mě ani nenapadlo, že by mohl chtít číslo. Ale stalo se, tak jsem mu ho dala, aniž bych očekávala, že by se mi ozval. Hned druhý den ráno mi volal a chtěl mě vidět, tak jsme se večer sešli na Long Islandu s tím, že budeme sledovat world cup. Já jsem byla večer strašně unavená po noci v klubu a dni stráveném v NYC, že jsem silně uvažovala, že schůzku zruším. Nakonec jsme spolu strávili asi pět hodin a pořád si bylo o čem povídat. Když jsem se Nicka zeptala, kdy se narodil, málem to se mnou seklo, protože se narodil ve stejný den jako Robert. Nickova rodina přišla z Haiti tak jako Robertova a jsou tu další podobnosti. Tak mi neříkejte, že karma neexistuje. Nick je hodně adventure a rozhodl se, že mě bude brát na taková místa v New Yorku, kam bych se sama nepodívala. Takže první nebo vlastně druhé rande vypadalo tak, že mě vzal do východního Brooklynu do jamajské restaurace ochutnat jerk chicken a dát si jamajský drink. Když mi v autě říkal, že vlastně jedeme do „hoodu“, ať se na ulici na nikoho nedívám a hlavně nenavazuji žádný oční kontakt, myslela jsem, že žertuje. Well, musím říct, že jsem byla zřejmě jediná bílá osoba v okruhu pěti mil. S Nickem se vídáme pravidelně a musím říct, že skutečně drží své slovo a ukazuje mi v New Yorku věci, o kterých jsem neměla ani tušení. Není to vůbec na škodu mít takového vlastního průvodce… Abych to nějak propojila s tím začátkem: Mezi mnou a Nickem se jedná o „dating“. Jestli se stýká i s jinými ženami, nemám tušení a ani mít nechci, takže se neptám. Snažím se užívat si přítomnosti a jeho společnosti. On sám mi řekl, že s „black guys“ se to má tak, že vlastně žena je ta, kdo prostě jen oznámí: „By the way, babe, we’re girlfriend and boyfriend now.“ Tudíž to vlastně hodil na mě. Jestli ale randí s dalšími dvěma ženami, nezbývá mi než věřit, že já budu ta první, která tuhle větu oznámí. A když ne, svět se nezboří, na dating se vždycky někdo objevil a objeví ;-)

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se  autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe. „Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vad...(Pokračování...)
Maja je krásná. Její máma hrdě sleduje, jak šikovně zkouší stavět z kostek. „Jsi šťastná?“ ptám se, i když vidím, že je. Maje jsou téměř dva roky, se svými rodiči žije však teprve pár týdnů. Maju neboli Marii adoptovali. „Další měsíc, kdy se to...(Pokračování...)
1. První zmínky o makronkách se objevují v italských klášterních spisech z 9. století. Benátští mniši tehdy křehké cukrovinky nejen sami vyráběli, ale i prodávali. Šlo o jednotlivé kousky „sušenek“ z bílků a mandlové mouky – bez příchuti...(Pokračování...)
Když Lisa Eldridge, dvaačtyřicetiletá, uznáváná make-up artistka a hvězda beauty tutorialů prohlásila, že rozmach sociálních médií je tím nejlepším, co se ve světě zkrášlování kdy přihodilo, stala se u svých vrstevníků terčem posměchu. „Ani mi o tom nemluvte,“ odsekla...(Pokračování...)
Tahle sladce vonící popínavá rostlina s chomáčky bílých květů pochází z tropických a subtropických oblastí. V mírném podnebí by původní odrůda nepřežila, ale její věhlas se do chladnějších oblastí rozšířil natolik, že podnítil botaniky k vyš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Z gest a mimiky poznáte, zda o vás nový objev stojí.
Calvin Klein přináší novou vůni pro ni a pro něj. Jemná a zároveň svůdná vůně jde ruku v ruce s láskou, která trvá věčně. A co na ni...
Jen tak někdo si to dovolit nemůže, ale je to nádhera! Pokud máte na tohle líčení koule, vyrazte na večírek s výraznými kukadly.
Plánujete spustit vlastní blog a nevíte, jak na to? Nechte se inspirovat tipy ostřílených blogerek.
Jakmile přežijete ve zdraví vaše první setkání, už řešíte, jak se blýsknout na tom druhém. A on to má úplně stejně. Následující...
Co když si zatoužíte splnit sen: sednout do letadla, vystoupit v největším městě Ameriky a nechat se rozproudit jeho náladou? Proč ne...
Kadeřník Mark Bustos tráví svůj jediný volný den v týdnu, chůzí po ulicích New Yorku jen s jednou myšlenkou. Stříhá lidi bez domova,...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná