Vydáno: 26. 7. 2016  /   Aktualizováno: 3. 1. 2017
Celebrity
Kateřina Winterová nedá dopustit na přírodní kosmetiku
Jaké jsou její tipy na krásu?

Jste známá tím, že vyznáváte přírodní kosmetiku, jaká je vaše oblíbená?
V minulé sérii Herbáře jsem měla možnost točit v zahradách Weledy v německém Schwäbisch Gmündu. Tady se přírodní kosmetika vyrábí už skoro 100 let a nejen, že je příjemná tělu, ale její výroba ani následné používání neznečišťuje přírodu, proto je mi velice sympatická a mám jí ráda.

Jak dlouho to je, co jste začala používat pouze produkty vyrobené na přírodní bázi?
Mě téma přírodních produktů a nejen kosmetických, provází už téměř 20 let. Postupně jsem do svého životního stylu zahrnovala různé výrobky ať už kosmetické nebo i tzv. domácí chemii. Víte i já mám doma klasický make-up na natáčení, ale stále hledám jeho dobrou alternativu. Je toho pořád hodně co člověk může nahradit za přírodní a ekologické. Oblečení, jídlo, kosmetika, nábytek, boty…stačí si vybrat :)

Jaké výrobky si vyrábíte vy sama doma?
Teď zrovna cukrový peeling s kokosovým olejem. Ten už jsem si vyráběla v pubertě :). Někdy také prací prášek z mýdlových vloček a sody. Zkoušela jsem i pudr. Ale myslím, že to výrobci přírodní kosmetiky umí líp, tak je raději podpořím a něco si od nich nakoupím.

Jaké přípravky používáte na vlasy, pleť, co na odlíčení?
Šampony italské značky Oway, momentálně zkouším pleťovou řadu z granátového jablka od Weledy a na odlíčení pěnu od Alverde.

Barvíte si vlasy? Případně čím? 
Vlasy si zatím nebarvím, i když už mám pár šedin.  Zatím se mi nechce nastoupit do vlaku nekonečného dobarvování. Ale až na to přijde, určitě sáhnu po přírodních barvách, Možnosti tu jsou.

Jste zastáncem kosmetiky proti slunečnímu záření?
Ano, mažu sebe i děti. Zkoušela jsem i kokosový olej, ale nebylo to ono. Já osobně na slunce chodím jen kvůli prohřátí se. Když už ale jsem vystavená slunečním paprskům, používám přírodní opalováky. Hlavně na obličej. 

Jakou kosmetiku používáte na své děti?
To samé. Bez zbytečné chemie, která zatěžuje kůži i vodu.

Myslíte, že je rozdíl v kvalitě v českých a zahraničních výrobcích? Máte raději české nebo spíš ty zahraniční?
Myslím, že rozdíl je hlavně v tradici a surovinách. Pokud má zahraniční výrobce mnohaleté zkušenosti a dostatek slunce na zrání např. oliv, tak jeho produktům dám samozřejmě přednost. Ale jsou i české firmy, které mám ráda a kupuji si jejich výrobky z místních zdrojů.

Máte nějaký výrobek, který je vaše srdeční záležitost?
Když tak nad tím přemýšlím, nebude to srdeční záležitost, ale nutnost. Všude sebou vozím tee tree oil. A pak krémy na ruce a balzámy na rty. 

 

Další články z rubriky

Rodinné pouto Tahle kráska je dcerou Cindy Crawford, jedné z nejslavnějších topomodelek 90. let. „Sladká, něžná, uvolněná a přitom strašně cool. Vůně Daisy skvěle ladí s mojí povahou.“ „Při natáčení kampaně Marc Jacobs bylo pěkně chladno, na což já jako holka z rozpálené...(Pokračování...)
Charlotte Crosby Kariéru odstartovala kronikou plastických operací, které kdy absolvovala, a líčením útrap s vlastním hubnutím. Chloe Khan Modelka Playboye nejčastěji pózuje předkloněná – ohýbá se snad pod váhou svých rtů, prsou a bronzeru? Kylie Jenner Upozornila na sebe v rodinné...(Pokračování...)
1. Nebojte se vzepřít „Když jsem dostala nabídku moderovat na MTV, nosila jsem dlouhé vlasy, které jsem ale nenáviděla. Nechala jsem si je narůst jen proto, abych se v televizi vecpala do dveří. Zeptala jsem se, jestli se můžu nechat ostříhat. Prý ne, jenže já to stejně udělala. Kdyby mi přednesli rozumné důvody, proč nemůžu m...(Pokračování...)
S redaktorkou amerického Cosma se modelka a herečka Ruby Rose sešla nad veganskými burgery v trendy restauraci Crossroads v LA. Jde o podnik zařízený v jednoduchém skandinávském stylu, kde můžete v době večeře narazit třeba na Gwyneth Paltrow nebo Dannyho DeVita. A poznávací znamení Ruby? Netuší, kolik je hodin....(Pokračování...)
Hollywoodské hvězdy jsou neustále na očích veřejnosti a vypadat dobře je součástí jejich práce. Jsou však slavní lidé, kteří věkem zrají jako dobré víno. Tenhle seznam to dokazuje.    LIV TYLER Od dob bláznivého klipu Aerosmith uběhlo již 23 let. Vážně?  NATALIE PORTMAN...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Ošetřování pupínků může vyžadovat odbornou pomoc. Máme seznam parních lázní, které vám v jejich léčbě dokonale pomůžou. Jestli...
Víte o tom, že i když je na krému napsáno, že jde o přírodní kosmetiku, nemusí to být pravda? K tomuto označení ze zákona stačí, aby...
Chcete být milionářem? Začněte podnikat s kosmetikou a nebojte se svých snů – tohle by vám poradil švédský podnikatel a vizionář Knut...
Pomozte organismu vyrovnat se s dlouhou zimou a detoxikujte své tělo. Právě teď je na to ten správný čas!
Vlasy o vás řeknou mnohem více, než si myslíte. Vitální, pružné a hladké vám hned uberou několik let, dodají vaší tváři svěží výraz....
Dopřejte tělu to nejlepší - zvolte čistou přírodní kosmetiku!
Vyměňte kosmetiku s "mrtvým" parafínovým olejem za výživné přípravky z přírodní kosmetiky.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná