Vydáno: 1. 11. 2016  /   Aktualizováno: 1. 1. 2017
Celebrity
Kenzo a jeho nová vůně
Když vám někdo nabídne setkání s Kenzo Takadou, nezaváháte ani minutu. Neváhala ani Sabrina Karasová.
Čtěte více: vune, Cosmopolitan, Avon, rozhovor, KENZO

Kdo je Kenzo Takada: Legenda mezi módními návrháři, rytíř Řádu umění a literatury. Značku Kenzo vybudoval v Paříži, v roce 1993 ji prodal a o pár let později odešel do důchodu. Což v praxi znamená, že se sedmdesátisedmiletý muž denně věnuje navrhování uměleckých předmětů a letos přichází hned se dvěma významnými kolaboracemi - s módním řetězcem HM a s kosmetickou značkou Avon.

Jeho minulost: Vyrůstal na japonském venkově v rodinné čajovně s pěti sestrami a jejich módní magazíny, stejně jako kimona obsluhujících gejš a bohatých návštěvníků, ho uchvátily. Navzdory přání rodičů nastoupil jako jeden z prvních mužů v Japonsku ke studiu módy na Bunka Fashion College v Tokiu, v roce 1965 se přestěhoval do Paříže a časem otevřel podivuhodný butik Jungle Jap, kde prodával své spektakulární kolekce zářivých barev s potisky inspirovanými kimony, Vietnamem, Afrikou i americkými indiány. Všechny vlivy spojuje do jemné harmonie.

Kde jsme se setkali: Ve Varšavě, v zákulisí unikátní citadely Sokolnicki Fort, která bývala součástí fortifikačního systému polského hlavního města.

Jak jsme spolu mluvili: Francouzsky

Jaký je: Rozesmátý, veselý, optimistický, ale disciplinovaný, skromný, vlídný, pracovitý, uctivý a přesný.

O čem jsme spolu mluvili: O novém parfému Life, Avon, 50 ml za 800 Kč. „Rozhodl jsem se, že ve vůní musí být fialky, protože to je obyčejná květina prostých lidí, jako byli mí rodiče. Připomíná mi dětství strávené na venkově v japonské přírodě. Fialky navíc rostou všude, po celém světě, ženy je důvěrně znají, takže se mohou stát dobrým základem úspěšné mezinárodní vůně.”

Jaké je vůně Life, Avon: Flakón designoval Kenzo Takada osobně a tak, aby jeho uzávěr vytvarně ztělesňoval právě fialku. Parfém se otevírá vůní jemně kořeněných lístků bílého čaje, svěží vodní lilií a šťavnatým červeným jablkem. V jeho srdci tepe omamná fialka, bílá pivoňka a květy sakury. V základu vůně ucítíte pudrový kosatec a zemitou pačuli.

Existuje pánská verze? Ano. Chcete-li se doplňovat se svým drahým, volte Life, for him, Avon, 75 ml za 800 Kč. Voní po černém pepři, lístcích fialky a cedrovém dřevu.

Na čem Kenzovi nejvíc záleží? „Ze začátku to byla práce. Hodně věcí, které jsou dnes v módním byznysu běžné, tehdy neexistovalo. Třeba marketing. Všechny obchody jsme si domlouvali sami až po denní návrhářské práci. Museli jsme hodně pracovat. Dnes je pro mě důležité zdraví, přátelství a inspirace. Rozvoji těchto tří priorit se denně věnuju.”

Autor: Cosmoplitan
Foto: avon

Další články z rubriky

Rodinné pouto Tahle kráska je dcerou Cindy Crawford, jedné z nejslavnějších topomodelek 90. let. „Sladká, něžná, uvolněná a přitom strašně cool. Vůně Daisy skvěle ladí s mojí povahou.“ „Při natáčení kampaně Marc Jacobs bylo pěkně chladno, na což já jako holka z rozpálené...(Pokračování...)
Charlotte Crosby Kariéru odstartovala kronikou plastických operací, které kdy absolvovala, a líčením útrap s vlastním hubnutím. Chloe Khan Modelka Playboye nejčastěji pózuje předkloněná – ohýbá se snad pod váhou svých rtů, prsou a bronzeru? Kylie Jenner Upozornila na sebe v rodinné...(Pokračování...)
1. Nebojte se vzepřít „Když jsem dostala nabídku moderovat na MTV, nosila jsem dlouhé vlasy, které jsem ale nenáviděla. Nechala jsem si je narůst jen proto, abych se v televizi vecpala do dveří. Zeptala jsem se, jestli se můžu nechat ostříhat. Prý ne, jenže já to stejně udělala. Kdyby mi přednesli rozumné důvody, proč nemůžu m...(Pokračování...)
S redaktorkou amerického Cosma se modelka a herečka Ruby Rose sešla nad veganskými burgery v trendy restauraci Crossroads v LA. Jde o podnik zařízený v jednoduchém skandinávském stylu, kde můžete v době večeře narazit třeba na Gwyneth Paltrow nebo Dannyho DeVita. A poznávací znamení Ruby? Netuší, kolik je hodin....(Pokračování...)
Hollywoodské hvězdy jsou neustále na očích veřejnosti a vypadat dobře je součástí jejich práce. Jsou však slavní lidé, kteří věkem zrají jako dobré víno. Tenhle seznam to dokazuje.    LIV TYLER Od dob bláznivého klipu Aerosmith uběhlo již 23 let. Vážně?  NATALIE PORTMAN...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Téhle éterické krásce je sice teprve patnáct, ale už teď je tváří kampaně parfému Daisy od Marc Jacobs. Jak vypadá její život?
Když nemáte času nazbyt a potřebujete sebe i pleť přeladit do alfa vln, zamiřte do salonu Pohoda paní Trojanové.
Lidé stojící za Black Opium Floral Shock a Mascara Volume Effet Faux Cils The Shock hovoří o tom, co pro ně znamená šok:
Nahlédněte do kuchyně tvůrce vlasových přípravků.
Slavná dcera ještě slavnější matky - Madonny se úspěšně živí jako modelka. Může si tak připsat další zajímavý kšeft.
Tahle začínající herečka se stala tváří nové vůně N°5 L’EAU.
Jak jen všechny ty věcičky, které potřebujeme pro naši krásu, uspořádat tak, aby to bylo účelné a ještě k tomu krásné? Tak mrkejte!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná