Vydáno: 2. 5. 2017  /   Aktualizováno: 2. 5. 2017
Celebrity
Svět podle Ruby Rose
Jestli vás už nebaví tuctové hollywoodské celebrity, Cosmo vám představuje nový typ osobnosti: chytrou, drzou, ale hlavně naprosto přirozenou herečku a modelku – Ruby Rose! Inspirujete se touhle třicetiletou Australankou?
Čtěte více: Ruby Rose

S redaktorkou amerického Cosma se modelka a herečka Ruby Rose sešla nad veganskými burgery v trendy restauraci Crossroads v LA. Jde o podnik zařízený v jednoduchém skandinávském stylu, kde můžete v době večeře narazit třeba na Gwyneth Paltrow nebo Dannyho DeVita. A poznávací znamení Ruby? Netuší, kolik je hodin. „Rozhodně nebude 10.30,“ směje se hvězda při pohledu na své hodinky od Diora a na vysvětlenou říká: „Pořád na nich mám čas ze země, kde jsem byla naposledy.“ Na jediném místě se Ruby nikdy moc dlouho neohřeje. Důkazem je i fakt, že hned druhý den po tomhle rozhovor odlétala do New Yorku, aby se v rámci kampaně značky Reebok #PerfectNever zúčastnila diskusního pořadu. Kromě toho celosvětově září na plátnech kin, a to hned ve třech filmech: xXx Návrat Xandera Cage, Resident Evil: Poslední kapitola a John Wick 2.

„Chtěla jsem být kluk.“
I když hosté restaurace běžně potkávají známé hollywoodské tváře, Ruby na ně díky svým výrazným lícním kostem, pronikavě modrým očím a krátkým havraním vlasům působí jako magnet. Pozornost přitahuje i její tetování, které zdobí třeba krk nebo celé ruce včetně prstů. Narodila se v Melbourne dvacetileté svobodné matce a tvrdí o sobě, že si odjakživa připadala jiná než ostatní. Podle svých slov měla bohémskou výchovu. S mámou pendlovala mezi pohovkami u známých, karavanem a domem, aby obě nakonec zakotvily u dívčiny babičky. Ta jim přidělila společný pokoj až do doby, kdy vnučka začala dospívat. Ruby samu sebe považovala za kluka dávno předtím, než Caitlin Jenner začala prosazovat práva transgenderových osob. „Když mi došlo, že mi začínají růst prsa, začala jsem si šetřit do prasátka na změnu pohlaví,“ vypráví. „Myslela jsem, že stačí ušetřit pět centů týdně a stanu se klukem. Vůbec mi nedocházelo, o jak náročný proces vlastně jde. Byla jsem moc malá na to, abych si dokázala představit důsledky.“ K lesbické orientaci se přiznala ve svých dvanácti. Dnes se ovšem veřejně hlásí k fluidní orientaci: „Když se ráno probudím, necítím se ani jako muž, ani jako žena,“ prohlásila nedávno. A ačkoli na základce nikdy kvůli své jinakosti nezažila šikanu („Právě naopak, byla jsem hodně oblíbená“), cizí lidé ji nedokázali zařadit. „Jednou třeba mámě řekli: ,Promiňte, ale nejsme si jistí, jestli to vaše dítě je krásná holčička, nebo pěkný chlapeček.‘ Načež se máma ke mně otočila a zeptala: ,Co ty na to?‘ Odpověděla jsem: ,Jsem pěkný chlapeček, ale když se mi chce, dokážu být i krásná holčička.‘“ Střední školou už tak jednoduše neproplula. „Všichni měli připomínky k tomu, co nosím na sobě a jak žiju,“ vzpomíná. „Byla jsem totální vyděděnec.“ Spolužačky ji tajně podezíraly z toho, že se jim snaží přebrat jejich kluky. Přitom si s nimi chtěla jen zahrát fotbal. A když se rozkřiklo, že „Ruby je lesba“ („Pověděla jsem to přítelkyni a ona zprávu okamžitě poslala dál.“), v podstatě se dívce ulevilo. „Jenže místo toho, aby se holky přestaly bát, že balím jejich kluky, řekly si: ,Aha, takže ty chceš nás!‘“

„Mám klan divošek.“
Život téhle ženě změnila návštěva koncertu Pink. Na Ruby tam totiž narazila jedna modelingová agentka a poprosila ji, jestli si ji může vyfotit. „Byla jsem taková malá rebelka,“ vybavuje si. „Takže jsem zavrčela: ,Ne, já jsem tu proto, abych si poslechla Pink.‘ Jenže ta paní se nedala odbýt.“ A pak vše nabralo rychlý spád: Ruby se stala modelkou, dýdžejkou, pracovala jako hosteska a moderátorka pro australskou MTV. V roce 2014 vystavila na YouTube krátký film Break Free. V pětiminutovém videu zachycuje svou proměnu z dlouhovlasé nalíčené krásky v bytost s mužskými rysy, krátkými vlasy a tetováním. Záznam nasbíral přes 25 milionů zhlédnutí a zaujal i agenty seriálu Orange Is The New Black, kteří modelku obsadili do role Stelly. Ta z ní udělala nejgooglovanější herečku roku 2015. Pozornost fanoušků ale novou ikonu připravila o soukromí. Předloni totiž zrušila zásnuby s návrhářkou Phoebe Dahl. „Ze všeho nejtěžší na tom bylo, že se náš rozchod veřejně probíral,“ přiznává majitelka dokonalé tváře. Proto původně chtěla aktuální vztah se zpěvačkou kapely The Veronicas Jessicou Origliasso držet v tajnosti. Sblížily se při natáčení žhavého klipu k singlu On Your Side, ke kterému Ruby napsala scénář a režírovala ho. Přitom spolu už kdysi chodily – v roce 2009. „Nechtěla jsem žádat Jess, aby o nás lhala,“ vysvětluje, proč nakonec vyrukovaly s pravdou ven. „Přála jsem si, aby se prostě chovala přirozeně. Pak mi kvůli tomu neustále vyzváněl telefon a já si vyčítala: ,Co jsem to udělala?‘“ Proto raději než o milostném životě mluví slavná bisexuálka o svých přátelích. Třeba se supermodelkou Gigi Hadid se seznámila přes Twitter. Zpěvačka Taylor Swift ji zase zkontaktovala poté, co se Ruby nechala slyšet, že se jí líbí její album 1989. „Prý nemůže uvěřit, že poslouchám její album! Staly se z nás opravdu dobré kamarádky. Takže teď mám kolem sebe klan takovýchhle úžasných divošek.“

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Rodinné pouto Tahle kráska je dcerou Cindy Crawford, jedné z nejslavnějších topomodelek 90. let. „Sladká, něžná, uvolněná a přitom strašně cool. Vůně Daisy skvěle ladí s mojí povahou.“ „Při natáčení kampaně Marc Jacobs bylo pěkně chladno, na což já jako holka z rozpálené...(Pokračování...)
Charlotte Crosby Kariéru odstartovala kronikou plastických operací, které kdy absolvovala, a líčením útrap s vlastním hubnutím. Chloe Khan Modelka Playboye nejčastěji pózuje předkloněná – ohýbá se snad pod váhou svých rtů, prsou a bronzeru? Kylie Jenner Upozornila na sebe v rodinné...(Pokračování...)
1. Nebojte se vzepřít „Když jsem dostala nabídku moderovat na MTV, nosila jsem dlouhé vlasy, které jsem ale nenáviděla. Nechala jsem si je narůst jen proto, abych se v televizi vecpala do dveří. Zeptala jsem se, jestli se můžu nechat ostříhat. Prý ne, jenže já to stejně udělala. Kdyby mi přednesli rozumné důvody, proč nemůžu m...(Pokračování...)
Hollywoodské hvězdy jsou neustále na očích veřejnosti a vypadat dobře je součástí jejich práce. Jsou však slavní lidé, kteří věkem zrají jako dobré víno. Tenhle seznam to dokazuje.    LIV TYLER Od dob bláznivého klipu Aerosmith uběhlo již 23 let. Vážně?  NATALIE PORTMAN...(Pokračování...)
Je matkou šesti dětí a minulou sobotu oslavila 41 let. Tahle krásná herečka už má za sebou hodně úspěchů. Před 26 lety to však bylo poprvé, kdy si stoupla před fotoaparát. Harry Langdon ji fotil v 15 letech, což nevěděl. Angelina mu řekla, že jí je 18. Kdo by to Angelině nevěřil, její smyslné pohledy mluví za v...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Urban Decay představuje limitovanou edici inspirovanou jedním z nejvlivnějších umělců 20. století- Jean-Michel Basquiatem!
Silné osobnosti se navzájem přitahují. Taky si chcete žít po svém? Ruby má pro vás pár tipů:
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná