Vydáno: 17. 2. 2017  /   Aktualizováno: 17. 2. 2017
Toužíte po pevném a vytvarovaném těle? Čtěte!
Možná pravidelně běháte nebo hrajete volejbal a přijde vám divné, že vaše tělo pořád postrádá ten správný tvar. Pokud ale k aerobnímu cvičení nepřidáte i posilování, ladné křivky gazely nikdy nezískáte.

Připravili jsme proto pro vás několik zpevňovacích cviků, které se zaměřují na stehna, zadek a pás. Když se do nich pustíte správně rozehřátá (třeba během), jejich účinnost ještě zvýšíte. Cvičte je ve třech sadách po patnácti opakováních třikrát týdně.

Pasová kontrola
Položte se na pravý bok a nohy nechte položené na sobě v jedné přímce s tělem. Pravou rukou se zapřete o zem. Zvedněte tělo i boky několik centimetrů nad podložku. Zatněte břišní svaly a vysuňte pánev nahoru, jak nejvíc můžete. Vydržte pět sekund, pak se pomalu vraťte na zem. Opakujte patnáctkrát, poté vyměňte strany.
Zvyšte účinnost: Postupně se snažte nechat boky nahoře až deset vteřin. Pás tak posílíte dvojnásobně.

Boční výpad
Postavte se, nohy rozkročte víc než na šířku ramen a ruce zapřete o boky. Přeneste váhu na pravou nohu. Pravou patu tlačte k zemi a pravou končetinu pomalu narovnávejte, až se vrátíte do původní pozice. Potom vyměňte nohy .
Zvyšte účinnost: Až se budete vracet zpět do výchozí polohy, zvyšte rychlost cviku.

Pružný podřep
Do každé ruky uchopte tříkilovou činku a postavte se. Nohy jsou od sebe vzdáleny na šířku ramen. Kolena mírně pokrčte. Přejděte do podřepu a zároveň zvedněte ruce k hrudníku. Pak se pomalu vracejte zpátky.
Zvyšte účinnost: Zadek a stehna posílíte ještě víc, jestliže místo polovičního dřepu uděláte celý.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Mohlo by se Vám líbit

Dřete na své postavě, abyste se cítila sexy, nebo vás cvičení prostě baví. Jenže věděla jste, že vedlejším účinkem někdy může být i…...
Tahle pozice je neskutečně variabilní a posílá skoro celé vaše tělo.
Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
Guláš ani těstoviny to nebudou. Vyberte si z těchto čtyř variant a váš výkon bude maximální.
Čím dál víc lidí cvičí doma a v přírodě. My víme, proč je lepší vyměnit upocenou posilovnu za příjemnější domov a čerstvý vzduch!
Ženy trpí na povolené paže. Pokud už cítíte, že i ty vaše ubírají na pevnosti, dejte si tohle cvičení, které vše dostane zpět na místo...
Aby byly oči zdravé, nestačí jen civění do počítače a telefonu. Měli bychom cvičit a věřte, že to klidně můžete zahrnout do všedních...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná