Vydáno: 17. 2. 2017  /   Aktualizováno: 17. 2. 2017
Toužíte po pevném a vytvarovaném těle? Čtěte!
Možná pravidelně běháte nebo hrajete volejbal a přijde vám divné, že vaše tělo pořád postrádá ten správný tvar. Pokud ale k aerobnímu cvičení nepřidáte i posilování, ladné křivky gazely nikdy nezískáte.

Připravili jsme proto pro vás několik zpevňovacích cviků, které se zaměřují na stehna, zadek a pás. Když se do nich pustíte správně rozehřátá (třeba během), jejich účinnost ještě zvýšíte. Cvičte je ve třech sadách po patnácti opakováních třikrát týdně.

Pasová kontrola
Položte se na pravý bok a nohy nechte položené na sobě v jedné přímce s tělem. Pravou rukou se zapřete o zem. Zvedněte tělo i boky několik centimetrů nad podložku. Zatněte břišní svaly a vysuňte pánev nahoru, jak nejvíc můžete. Vydržte pět sekund, pak se pomalu vraťte na zem. Opakujte patnáctkrát, poté vyměňte strany.
Zvyšte účinnost: Postupně se snažte nechat boky nahoře až deset vteřin. Pás tak posílíte dvojnásobně.

Boční výpad
Postavte se, nohy rozkročte víc než na šířku ramen a ruce zapřete o boky. Přeneste váhu na pravou nohu. Pravou patu tlačte k zemi a pravou končetinu pomalu narovnávejte, až se vrátíte do původní pozice. Potom vyměňte nohy .
Zvyšte účinnost: Až se budete vracet zpět do výchozí polohy, zvyšte rychlost cviku.

Pružný podřep
Do každé ruky uchopte tříkilovou činku a postavte se. Nohy jsou od sebe vzdáleny na šířku ramen. Kolena mírně pokrčte. Přejděte do podřepu a zároveň zvedněte ruce k hrudníku. Pak se pomalu vracejte zpátky.
Zvyšte účinnost: Zadek a stehna posílíte ještě víc, jestliže místo polovičního dřepu uděláte celý.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Mohlo by se Vám líbit

Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
Guláš ani těstoviny to nebudou. Vyberte si z těchto čtyř variant a váš výkon bude maximální.
Čím dál víc lidí cvičí doma a v přírodě. My víme, proč je lepší vyměnit upocenou posilovnu za příjemnější domov a čerstvý vzduch!
Ženy trpí na povolené paže. Pokud už cítíte, že i ty vaše ubírají na pevnosti, dejte si tohle cvičení, které vše dostane zpět na místo...
Aby byly oči zdravé, nestačí jen civění do počítače a telefonu. Měli bychom cvičit a věřte, že to klidně můžete zahrnout do všedních...
Člověk, který ji nikdy neokusil, by si myslel, že je to celkem jednoduché cvičení. Omyl. Toto video dokazuje, jak moc je těžké a...
Posilka a jóga nejsou zrovna vaši favoriti? Zpevňujte svaly těmito supersnadnými triky a ani si nevšimnete, že posilujete!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná