Vydáno: 13. 4. 2017  /   Aktualizováno: 13. 4. 2017
Kokosový olej jako multifunkční pomocník
Kokosový olej se nepochybně řadí mezi tradiční přírodní klenoty. Velkou oblibu si získal mezi ženami na celém světě především díky všestrannosti využití, lze jej použít prakticky na cokoli.

Skvělé účinky má na vlasy i pokožku. Proniká do vlasových folikulů hlouběji než jiné hydratační oleje, proto ho jistě ocení hlavně vaše suché vlasy. Dietologové ho doporučují jako pomoc během dietního režimu nebo jako prevenci proti jo-jo efektu. Tělo tráví olej delší dobu, a tak uvolňuje energii postupně. Zároveň se v těle neusazuje a rozloží se na glukózu. Na rozdíl od jiných olejů či tuků neobsahuje cholesterol. Stačí několik lžiček a navodí pocit nasycení. S oblibou ho můžeme využívat také v kuchyni. Vyniká lákavou vůní a ještě lákavější chutí. Kromě toho obsahuje mastné kyseliny – například kyselinu laurovou, která je také obsažena v mateřském mléce. Kokosový olej je tepelně stabilní do 200°C, můžete na něm tedy i smažit. 
Kokosový olej používejte během těhotenství na mazání rostoucího bříška. Pomáhá zabraňovat vysoušení kůže a vzniku strií. Olej používejte po každé koupeli či sprše.

Jak se vyrábí kokosový olej v RAW kvalitě?
Kokosový olej RAW se vyrábí tzv. „mokrou“ technologií. Jde o velmi rychlý proces, během něhož je čerstvý kokosový ořech zpracován během cca 90 minut a nesetká se s vyšší teplotou než 40 °C. Čerstvý kokosový ořech se zbaví slupky, syrová dužina se rozemele a přepasíruje, čímž vznikne kokosové mléko. Mléko obsahuje kromě oleje také množství vody. Právě voda je složkou, která se poměrně rychle kazí a způsobuje žluknutí oleje, proto je třeba veškerou vodu odstranit. Děje se tak ve speciální soustavě centrifug, v níž je hmota opakovaně odstřeďována. Výsledným produktem je čistý, maximálně stabilní RAW kokosový olej.

Seženete na vivantis.cz.


Foto: shutterstock

Mohlo by se Vám líbit

My ženy bychom mohly vyprávět, jak nám občas ty naše hormony umí zavařit. Prozradíme vám, jaké mňamky je dají do klidu.
Propadněte vlasovým olejům, které budou vaší kštici šetrně opečovávat.
Zima je největším elektrikářem, co se týče vašich vlasů. Jak se tohoto nepříjemného náboje zbavit?
Obsahuje jen dvě složky a dokáže vás zbavit strií, pigmentových skvrny, akné i malých jizviček.
Vyhýbáte se tučným věcem, protože byste po nich přibrala?
Jak se máte správně starat o svoji hřívu, aby vzkvétala do krásy? Poradí vám tvůrce vlasové kosmetiky značky Lush.
Nahlédněte do kuchyně tvůrce vlasových přípravků.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná