Vydáno: 26. 8. 2016  /   Aktualizováno: 26. 8. 2016
Líčení
Lloyd Simmonds o nové kolekci líčení YSL
Tvůrce nové kolekce líčení značky YSL vám prozradí svoje inspirace, ze kterých čerpal při její tvorbě.

Kde jste čerpal inspiraci pro podzimní kolekci 2016?
Líbí se mi netradiční barevné kombinace, které se v sedmdesátých letech v módě objevovaly a které tehdy vyvolávaly značný rozruch. Šlo zejména o tealovou, zelenou, oranžovou a vínovou. Ve značné oblibě také byly silné geometrické linie, což mě inspirovalo ke tvorbě oční linky.

Jak nejsnadněji pracovat s paletkou Couture Palette Collector?
S tradičními paletkami se snažíte použít všechny barvy a vytvořit harmonii, která bude patrná na první pohled. Já ale chtěl vytvořit paletku, kde byste si opravdu mohli pohrát s kontrasty malého množství barev, třeba jen trojice. S touto paletkou můžete vytvořit kontrast ze dvou, tří barev a použít ho třeba jako podklad, stínování a rozjasnění, nebo jednoduše zkombinujete jeden odstín s rozjasňovačem do oblasti pod očima.

A jak jste vytvořil look Cary?
Na Caru jsem použil vintage zelenou z palety a pak ji postavil do kontrastu s jednoduchou geometrickou linií pomocí fixy Couture Eye Marker. Použil jsem tužku pod oči, abych vyvážil pohled a zmírnil tmavou barvu zbytku oka. Na rtech můžete vidět rtěnku Rouge Couture The Mats v odstínu Orange Seventies.  

A jak snadno se používá fixa Couture Eye Marker?
Neuvěřitelně snadno! Tuhle fixu na oči má rád, protože se používá stejně snadno jako klasická fixa, jakou vaše děti kreslí na papír. Podle toho, zda používáte hrot nebo hranu, můžete ji táhnout podél očního víčka a v jediném tahu vystřídat tenkou i silnou linku. Za vlhka ji můžete rozmazat a stínovat. Po zaschnutí s ní ani nehnete. Nezapomeňte, že oční linka vždycky vyžaduje jistý stupeň zručnosti a i ti nejlepší z nás občas udělají chybu. Pořád mám proto po ruce vatovou tyčinku a odličovač.

V zimě mohou být rty trochu suché. Jaké barvy na rty mají největší hydratační efekt a zároveň nejvyšší barvivost?
Rouge Pur Couture The Mats má úžasný matný finiš, ale na rozdíl od většiny ostatních matných rtěnek nevysušuje pokožku rtů, neboť obsahuje oleje, které přinášejí snadnou aplikaci, krémovou texturu, sametový efekt a rafinovaný kožený finiš. Můžete ho nanášet jemným poklepáváním špičkami prstů a vytvořit nepravidelný efekt, roztírat okraje vatovou tyčinkou, nebo ho nanášet rovnou z tuby a malovat dokonale ostrou linii s kontrastními okraji. Další možností je Volupté Tint-In-oil s úžasně lehoučkou a vyživující texturou. Kiss Me Red vyzkoušejte, pokud chcete docílit moderních rudých rtů.

Není na čase změnit pravidlo, že se k sobě výrazné rty a oči nehodí?
Jednoznačně ano! YSL Beauté navrhuje make-up pro ženy, které chtějí měnit pravidla. Každý, kdo miluje make-up, rád překračuje pravidla. Já s oblibou nabízím celou řadu možností, takže je pro mě v naprostém pořádku malovat intenzivní rty a intenzivní oči, což můžete sledovat i v looku, který jsme navrhli pro Caru. Cílem této nové kolekce make-upu je experimentování a zábava, takže se ničeho nebojte a trochu si pohrajte.


Foto: L'Oréal

Další články z rubriky

Tento velmi sofistikovaný look přitáhne zaručeně pozornost a jeho velkou výhodou je, že se hodí jak na denní nošení, tak na večer i na party. Nejprve sjednoťte barvu pleti vaším oblíbeným make-upem, pak středovou část obličeje prosvětlete korektorem Fit Me o odstín světlejším než je skutečná...(Pokračování...)
Na tuto přehlídku vytvořil hlavní make-up artista přehlídky Gato velmi jemný fresh look. Pleť sjednotil make-upem Dream Matte Mousse, který není již potřeba dále pudrovat, středovou část obličeje ještě prosvětlil korektorem Fit Me. Korektor volte tak, aby byl o jeden odstín světlejší než je odstín pleti. Oboč...(Pokračování...)
Vizážista Yadim využil jako inspiraci pro looky k této přehlídce „velké “ make-upy z fotografií Richarda Avedona nebo Helmuta Newtona – všeho bylo hodně!  Jak si s líčením poradit? Na sjednocení pleti použijte make-up Dream Matte Mousse od Maybelline NY, který už nemusíte pudrovat. Oči orámujte...(Pokračování...)
Na dílo tohoto průlomového umělce odkazuje celá speciální edice: od odstínů, přes názvy až po samotnou paletku. Basquiat se, podobně jako Urban Decay, vymykal konvencím, zpochybňoval zažité standardy a používal barvu netradičním způsobem. Nenucené graffiti, mix médií i barev, včetně kritiky sociáln...(Pokračování...)
Odlesky zlata Rozjasňovač ve zlatém odstínu kraluje líčení. Nejvíce ovšem lichotí opálené a olivové pleti. Pokud vás příroda obdařila bledou pokožkou nebo pokožkou s růžovým podtónem, přípravek použijte, ale musíte ho do kůže obzvlášť pečlivě vpracovat. Anebo zkuste jemnějš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Hvězdy červeného koberce se většinou snaží zářit a být dokonalé pro všudypřítomné fotografy. Krásné líčení ale není vyhrazeno jen pro...
Kolekce nese název THE STREET AND I a je laděna do barevných motivů městské krajiny.
Na podzim 2016 společnost YSL Beauty představuje svou kolekci líčení.
Styl, odvaha, inovace... to jsou klíčová slova podzimní limitované edice líčení značky Lancôme.
Přímo z úst Lloyda Simmondse, kreativního ředitele beauty divize YSL, se dozvíte, co pro vás přichystal na letošní jaro.
Na oslavu konce roku 2015 Giorgio Armani uvádí novou limitovanou kolekci LUXE IS MORE, která byla inspirována legendárními...
Líčení bylo vytvořeno Peterem Philipsem pro módní přehlídku Dior Ready-to-Wear Jaro-Léto 2016.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná