Vydáno: 5. 1. 2017  /   Aktualizováno: 5. 1. 2017
Líčení
Tajemství tekutých rtěnek
Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?

Seznamte se
Nejnovější hit v líčení rtů můžete najít hned pod několika názvy: barva, krém nebo lak na rty. O co přesně jde? O dlouhotrvající přípravek, nejčastěji v matném, neprůhledném provedení s tekutým základem. Nanáší se pěnovým aplikátorem, stejně jako většina lesků na rty.

Nutná výbava?
Zrcadlo a trpělivost

Na rozdíl od klasické rtěnky nemůžete tuhle texturu libovolně rozmazávat. Když už ji jednou nanesete, postačí pár vteřin a už se vás bude věrně držet. Má to ovšem i druhou, lepší stranu mince: Barva nezanechá otisky ani na skleničce s šampaňským, ani na tváři vašeho drahého.

Může vysušovat
Můžete mít pocit, že vám barevný závoj pusu vysušuje, a nebudete se mýlit. Tyhle barvy totiž neobsahují moc hydratačních složek, zato v nich objevíte pořádnou dávku zmatňujících ingrediencí. Večer tedy nezapomeňte rty důkladně odlíčit a pokrýt bohatou vrstvou balzámu.

 

Hůř se odličují
Obyčejný odličovač přípravek ze rtů úplně nerozpustí. Přizvěte si proto posilu s olejovým základem, který pigmenty spláchne a navíc je rovnou i vyživí. Funguje micelární voda s olejem, Garnier, 199 Kč, nebo sáhněte po  dvoufázovém odličovači očí.

Kde se zrodil trend?
Kylie Jenner, královna selfies, vypozorovala, že pokud své rty nalíčí leskem na rty, nejsou tak výrazné. Zato syté tekuté barvy dostanou její ústa vždycky do středu pozornosti. Výsledek? Stala se tváří rtěnek Lip Kits, které z prodejních pultů mizí rychlostí blesku!

Tekuté versus klasické rtěnky
Zatímco běžná tyčinka na rty je napumpovaná hydratačními složkami, jako jsou oleje,  glycerin či včelí vosk, tekuté rtěnky jsou nabité pigmenty. Tím pádem mají syté odstíny a nepokořitelnou výdrž!

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Pátek je za rohem. Co se zrovna lehce odvázat a pod oči namalovat jednu nebo více teček? Zaručujeme vám, že se stanete středobodem společnosti - a to okamžitě! JAK NA TO Pokud chcete jen jednu tečku, vezměte si na pomoc tekuté linky a dejte si opravdu záležet, abyste na sebe koukala rovně do zrcadla. Tečky pak udělejte podle středu panenek. Zajistíte si tak...(Pokračování...)
Pak Renata Zelinková radí: „Naličte své oči dokulata. Použijte růžové barvy na oči, tváře i rty a na řasy vyzkoušejte novou řasenkou Baby Doll.“ I u tohoto looku je třeba pleť lehce sjednotit, pro jemnost postačí Nude Magic BB. Obočí jen lehce zafixujte díky řasence na obočí Brow Artist Maker, oči lehce orámujte...(Pokračování...)
Než začnete: Pokud máte na nehtech ještě starý lak, namočte vatový tampon do odlakovače a drápky jím přetřete. Zbavíte se zbytků nánosu a zároveň nehty odmastíte, takže se nový lak nebude tak lepit. Lakování krok za krokem: 1. Nejprve naneste vrstvu podkladového laku, má mírně lepkavou strukturu...(Pokračování...)
Venku svítí sluníčko a stromy začínají rozkvétat. Zahalte své drápky do květin, barev a jarní nálady. V kreativitě se meze nekladou! 01. 02.   03. 04.   05. 06.   [pagebreak] 07. 08.   09. 10.   11. 12.  (Pokračování...)
Rukavice odhoďte do krabice a zahrabejte zase pěkně hluboko. Slunce už vystrkuje své paprsky. Vy vystrčte dokonale upravené ruce a dejte si záležet na manikúře. Pokud sledujete trendy v módě, neměly by vám uniknout ani ty z lakovacího světa. Jaký z nich si zamilujete? Lesk a třpyt? Geometrii? Nebo snad pastely?       ...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?
Svou pusu rtěnkou jen pohlaďte a dopřejte tváři romantický a mladistvý look.
Make-up umělci nás baví! Na normální nošení to moc není, ale pokoukáníčko je to kvalitní!
Když nemáte čas na dlouhé líčení a potřebujete vypadat upraveně, jednoduše zvýrazníte ústa. Rtěnka ale dokáže mnohem víc! Třeba vás...
Ústa si na jaře žádají syté odstíny!
Tyhle dva trendy kralují letošními podzimu.
Tohle extravagantní šťavnaté líčení patří mezi žhavé hity letošního jara.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná