Vydáno: 5. 1. 2017  /   Aktualizováno: 5. 1. 2017
Líčení
Tajemství tekutých rtěnek
Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?

Seznamte se
Nejnovější hit v líčení rtů můžete najít hned pod několika názvy: barva, krém nebo lak na rty. O co přesně jde? O dlouhotrvající přípravek, nejčastěji v matném, neprůhledném provedení s tekutým základem. Nanáší se pěnovým aplikátorem, stejně jako většina lesků na rty.

Nutná výbava?
Zrcadlo a trpělivost

Na rozdíl od klasické rtěnky nemůžete tuhle texturu libovolně rozmazávat. Když už ji jednou nanesete, postačí pár vteřin a už se vás bude věrně držet. Má to ovšem i druhou, lepší stranu mince: Barva nezanechá otisky ani na skleničce s šampaňským, ani na tváři vašeho drahého.

Může vysušovat
Můžete mít pocit, že vám barevný závoj pusu vysušuje, a nebudete se mýlit. Tyhle barvy totiž neobsahují moc hydratačních složek, zato v nich objevíte pořádnou dávku zmatňujících ingrediencí. Večer tedy nezapomeňte rty důkladně odlíčit a pokrýt bohatou vrstvou balzámu.

 

Hůř se odličují
Obyčejný odličovač přípravek ze rtů úplně nerozpustí. Přizvěte si proto posilu s olejovým základem, který pigmenty spláchne a navíc je rovnou i vyživí. Funguje micelární voda s olejem, Garnier, 199 Kč, nebo sáhněte po  dvoufázovém odličovači očí.

Kde se zrodil trend?
Kylie Jenner, královna selfies, vypozorovala, že pokud své rty nalíčí leskem na rty, nejsou tak výrazné. Zato syté tekuté barvy dostanou její ústa vždycky do středu pozornosti. Výsledek? Stala se tváří rtěnek Lip Kits, které z prodejních pultů mizí rychlostí blesku!

Tekuté versus klasické rtěnky
Zatímco běžná tyčinka na rty je napumpovaná hydratačními složkami, jako jsou oleje,  glycerin či včelí vosk, tekuté rtěnky jsou nabité pigmenty. Tím pádem mají syté odstíny a nepokořitelnou výdrž!

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Tento velmi sofistikovaný look přitáhne zaručeně pozornost a jeho velkou výhodou je, že se hodí jak na denní nošení, tak na večer i na party. Nejprve sjednoťte barvu pleti vaším oblíbeným make-upem, pak středovou část obličeje prosvětlete korektorem Fit Me o odstín světlejším než je skutečná...(Pokračování...)
Na tuto přehlídku vytvořil hlavní make-up artista přehlídky Gato velmi jemný fresh look. Pleť sjednotil make-upem Dream Matte Mousse, který není již potřeba dále pudrovat, středovou část obličeje ještě prosvětlil korektorem Fit Me. Korektor volte tak, aby byl o jeden odstín světlejší než je odstín pleti. Oboč...(Pokračování...)
Vizážista Yadim využil jako inspiraci pro looky k této přehlídce „velké “ make-upy z fotografií Richarda Avedona nebo Helmuta Newtona – všeho bylo hodně!  Jak si s líčením poradit? Na sjednocení pleti použijte make-up Dream Matte Mousse od Maybelline NY, který už nemusíte pudrovat. Oči orámujte...(Pokračování...)
Na dílo tohoto průlomového umělce odkazuje celá speciální edice: od odstínů, přes názvy až po samotnou paletku. Basquiat se, podobně jako Urban Decay, vymykal konvencím, zpochybňoval zažité standardy a používal barvu netradičním způsobem. Nenucené graffiti, mix médií i barev, včetně kritiky sociáln...(Pokračování...)
Odlesky zlata Rozjasňovač ve zlatém odstínu kraluje líčení. Nejvíce ovšem lichotí opálené a olivové pleti. Pokud vás příroda obdařila bledou pokožkou nebo pokožkou s růžovým podtónem, přípravek použijte, ale musíte ho do kůže obzvlášť pečlivě vpracovat. Anebo zkuste jemnějš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?
Svou pusu rtěnkou jen pohlaďte a dopřejte tváři romantický a mladistvý look.
Make-up umělci nás baví! Na normální nošení to moc není, ale pokoukáníčko je to kvalitní!
Když nemáte čas na dlouhé líčení a potřebujete vypadat upraveně, jednoduše zvýrazníte ústa. Rtěnka ale dokáže mnohem víc! Třeba vás...
Ústa si na jaře žádají syté odstíny!
Tyhle dva trendy kralují letošními podzimu.
Tohle extravagantní šťavnaté líčení patří mezi žhavé hity letošního jara.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná