Vydáno: 5. 1. 2017  /   Aktualizováno: 5. 1. 2017
Líčení
Tajemství tekutých rtěnek
Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?

Seznamte se
Nejnovější hit v líčení rtů můžete najít hned pod několika názvy: barva, krém nebo lak na rty. O co přesně jde? O dlouhotrvající přípravek, nejčastěji v matném, neprůhledném provedení s tekutým základem. Nanáší se pěnovým aplikátorem, stejně jako většina lesků na rty.

Nutná výbava?
Zrcadlo a trpělivost

Na rozdíl od klasické rtěnky nemůžete tuhle texturu libovolně rozmazávat. Když už ji jednou nanesete, postačí pár vteřin a už se vás bude věrně držet. Má to ovšem i druhou, lepší stranu mince: Barva nezanechá otisky ani na skleničce s šampaňským, ani na tváři vašeho drahého.

Může vysušovat
Můžete mít pocit, že vám barevný závoj pusu vysušuje, a nebudete se mýlit. Tyhle barvy totiž neobsahují moc hydratačních složek, zato v nich objevíte pořádnou dávku zmatňujících ingrediencí. Večer tedy nezapomeňte rty důkladně odlíčit a pokrýt bohatou vrstvou balzámu.

 

Hůř se odličují
Obyčejný odličovač přípravek ze rtů úplně nerozpustí. Přizvěte si proto posilu s olejovým základem, který pigmenty spláchne a navíc je rovnou i vyživí. Funguje micelární voda s olejem, Garnier, 199 Kč, nebo sáhněte po  dvoufázovém odličovači očí.

Kde se zrodil trend?
Kylie Jenner, královna selfies, vypozorovala, že pokud své rty nalíčí leskem na rty, nejsou tak výrazné. Zato syté tekuté barvy dostanou její ústa vždycky do středu pozornosti. Výsledek? Stala se tváří rtěnek Lip Kits, které z prodejních pultů mizí rychlostí blesku!

Tekuté versus klasické rtěnky
Zatímco běžná tyčinka na rty je napumpovaná hydratačními složkami, jako jsou oleje,  glycerin či včelí vosk, tekuté rtěnky jsou nabité pigmenty. Tím pádem mají syté odstíny a nepokořitelnou výdrž!

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Slunečných dnů přibývá, proto se vrhněte do něčeho trochu troufalejšího. Poprašte oči nekonečnou září a vybarvěte svá víčka žlutými tóny, které úžasně otevřou každý pohled. Světoznámá vizážistka Lisa Eldridge má celkem jednoduchý návod, jak v takovém l...(Pokračování...)
Poté použijte hydratační rtěnku, která pusu šťavnatě napumpuje. Ujistěte se ale, že tyčinka obsahuje třpytky, matná by naopak ústa ztenčila. Nakonec mázněte trochu lesklého balzámu na střed dolního rtu a s hrdostí můžete konkurovat i Scarlett Johanssonové.(Pokračování...)
Pokud nechcete příliš experimentovat s výraznými barvami, orámujte oko tužkou v břidlicově šedém odstínu, který sluší každému bez výjimky. Obtáhněte horní linku očí a pak vymalujte vnitřní koutky do tvaru V bílým třpytivým stínem. Odrazí světlo, což...(Pokračování...)
Našli jsme zajímavý způsob, který vám pomůže s přesností linky tak, že budete mít konečně každé oko naprosto stejné. Taky občas nemáme své dny a bojujeme s přesností linky. Tento způsob jsme vyzkoušeli a je prostě geniální. Rozhodně používejte tekutou linku, která bude krásně kop...(Pokračování...)
Svět krásy nikdy nespí a nepřestane překvapovat. Prostě ne:-) Je pravda, že obočí se ještě nezačalo využívat ve svých celých schopnostech. Tak tady možná začíná nějaký počátek. Za chvíli budeme plést francouzáky a navlékat korálky. Co myslíte? Je to vůbec nositelné? (Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?
Svou pusu rtěnkou jen pohlaďte a dopřejte tváři romantický a mladistvý look.
Make-up umělci nás baví! Na normální nošení to moc není, ale pokoukáníčko je to kvalitní!
Když nemáte čas na dlouhé líčení a potřebujete vypadat upraveně, jednoduše zvýrazníte ústa. Rtěnka ale dokáže mnohem víc! Třeba vás...
Ústa si na jaře žádají syté odstíny!
Tyhle dva trendy kralují letošními podzimu.
Tohle extravagantní šťavnaté líčení patří mezi žhavé hity letošního jara.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná