Vydáno: 5. 1. 2017  /   Aktualizováno: 5. 1. 2017
Líčení
Tajemství tekutých rtěnek
Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?

Seznamte se
Nejnovější hit v líčení rtů můžete najít hned pod několika názvy: barva, krém nebo lak na rty. O co přesně jde? O dlouhotrvající přípravek, nejčastěji v matném, neprůhledném provedení s tekutým základem. Nanáší se pěnovým aplikátorem, stejně jako většina lesků na rty.

Nutná výbava?
Zrcadlo a trpělivost

Na rozdíl od klasické rtěnky nemůžete tuhle texturu libovolně rozmazávat. Když už ji jednou nanesete, postačí pár vteřin a už se vás bude věrně držet. Má to ovšem i druhou, lepší stranu mince: Barva nezanechá otisky ani na skleničce s šampaňským, ani na tváři vašeho drahého.

Může vysušovat
Můžete mít pocit, že vám barevný závoj pusu vysušuje, a nebudete se mýlit. Tyhle barvy totiž neobsahují moc hydratačních složek, zato v nich objevíte pořádnou dávku zmatňujících ingrediencí. Večer tedy nezapomeňte rty důkladně odlíčit a pokrýt bohatou vrstvou balzámu.

 

Hůř se odličují
Obyčejný odličovač přípravek ze rtů úplně nerozpustí. Přizvěte si proto posilu s olejovým základem, který pigmenty spláchne a navíc je rovnou i vyživí. Funguje micelární voda s olejem, Garnier, 199 Kč, nebo sáhněte po  dvoufázovém odličovači očí.

Kde se zrodil trend?
Kylie Jenner, královna selfies, vypozorovala, že pokud své rty nalíčí leskem na rty, nejsou tak výrazné. Zato syté tekuté barvy dostanou její ústa vždycky do středu pozornosti. Výsledek? Stala se tváří rtěnek Lip Kits, které z prodejních pultů mizí rychlostí blesku!

Tekuté versus klasické rtěnky
Zatímco běžná tyčinka na rty je napumpovaná hydratačními složkami, jako jsou oleje,  glycerin či včelí vosk, tekuté rtěnky jsou nabité pigmenty. Tím pádem mají syté odstíny a nepokořitelnou výdrž!

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Pusu nejdřív přetřete barevným balzámem, leskem nebo rtěnkou. Prsty pak jemně vklepejte lesklý prach. Chcete plastičtější verzi líčení? Ústa ještě skropte bezbarvým leskem. Jestli ovšem chcete vypadat naopak jemněji, zvolte coby podklad bezbarvé nebo tělové líčení a pomocí štětečku...(Pokračování...)
Pečlivá příprava Peelingem na rty (zkuste sladký scrub Bubblegum, Lush, 245 Kč) krouživými pohyby ústa jemně přebruste, zbavíte je šupinek. Přípravek smyjte, pusu oblažte balzámem a po pěti minutách od přebytečného nánosu mazání osvoboďte. Vytvořte si plátno Na hranu rtů naneste korektor v pleťov...(Pokračování...)
Co pro vás znamená slovo „šok“? Perfuméři Nathalie Lorsonová, Marie Salamagneová, Honorine Blancová a Olivier Cresp: „Jde především o inovativnost, absolutně nečekanou vůni, něco, co překvapí a k čemu budeme chtít vonět znovu a znovu! Když jsme poprvé uvedli Black Opium, byl to šok kvůli siln...(Pokračování...)
Vše vám odhalí youtuberka Chloe Morello, která si v tomto videu dokonale pohrála s malovátky tak, aby nebylo poznat, že je vůbec nalíčená. Slušivá varianta, co říkáte? (Pokračování...)
Celé víčko od linie řas k očnímu záhybu přetřete podkladovou bází pod oční stíny a pak ho pokryjte třpytem. Anebo zraky nejdřív vymalujte očním stínem a jen na místa, které chcete ozdobit (vnitřní koutek oka, střed víčka, oblast pod očima, pod klenbou obočí,…) kápněte trochu b...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?
Svou pusu rtěnkou jen pohlaďte a dopřejte tváři romantický a mladistvý look.
Make-up umělci nás baví! Na normální nošení to moc není, ale pokoukáníčko je to kvalitní!
Když nemáte čas na dlouhé líčení a potřebujete vypadat upraveně, jednoduše zvýrazníte ústa. Rtěnka ale dokáže mnohem víc! Třeba vás...
Ústa si na jaře žádají syté odstíny!
Tyhle dva trendy kralují letošními podzimu.
Tohle extravagantní šťavnaté líčení patří mezi žhavé hity letošního jara.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná