Vydáno: 5. 1. 2017  /   Aktualizováno: 5. 1. 2017
Líčení
Tajemství tekutých rtěnek
Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?

Seznamte se
Nejnovější hit v líčení rtů můžete najít hned pod několika názvy: barva, krém nebo lak na rty. O co přesně jde? O dlouhotrvající přípravek, nejčastěji v matném, neprůhledném provedení s tekutým základem. Nanáší se pěnovým aplikátorem, stejně jako většina lesků na rty.

Nutná výbava?
Zrcadlo a trpělivost

Na rozdíl od klasické rtěnky nemůžete tuhle texturu libovolně rozmazávat. Když už ji jednou nanesete, postačí pár vteřin a už se vás bude věrně držet. Má to ovšem i druhou, lepší stranu mince: Barva nezanechá otisky ani na skleničce s šampaňským, ani na tváři vašeho drahého.

Může vysušovat
Můžete mít pocit, že vám barevný závoj pusu vysušuje, a nebudete se mýlit. Tyhle barvy totiž neobsahují moc hydratačních složek, zato v nich objevíte pořádnou dávku zmatňujících ingrediencí. Večer tedy nezapomeňte rty důkladně odlíčit a pokrýt bohatou vrstvou balzámu.

 

Hůř se odličují
Obyčejný odličovač přípravek ze rtů úplně nerozpustí. Přizvěte si proto posilu s olejovým základem, který pigmenty spláchne a navíc je rovnou i vyživí. Funguje micelární voda s olejem, Garnier, 199 Kč, nebo sáhněte po  dvoufázovém odličovači očí.

Kde se zrodil trend?
Kylie Jenner, královna selfies, vypozorovala, že pokud své rty nalíčí leskem na rty, nejsou tak výrazné. Zato syté tekuté barvy dostanou její ústa vždycky do středu pozornosti. Výsledek? Stala se tváří rtěnek Lip Kits, které z prodejních pultů mizí rychlostí blesku!

Tekuté versus klasické rtěnky
Zatímco běžná tyčinka na rty je napumpovaná hydratačními složkami, jako jsou oleje,  glycerin či včelí vosk, tekuté rtěnky jsou nabité pigmenty. Tím pádem mají syté odstíny a nepokořitelnou výdrž!

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Tentokrát zahoďte klasické barvy a sáhněte po růžové v celé šíři jejich odstínů. Využijte kombinací s modrou řasenkou a nebojte se experimentovat i s nanášením růžové rtěnky právě na vaše víčka. Dobře budou vypadat růžové linky, u kterých si můžete dovolit elektrické odst...(Pokračování...)
1. krok Papírovou lepenku našmikejte na deset malých čtverců – a po jednom pak lepte na drápky. K tomu vám poslouží pinzeta. 2. krok Nehty přetřete měděným lakem (Mini Nail Polish, odstín 02, Max Factor, 129 Kč). 3. krok Sotva nátěr zaschne, opatrně nálepku odstraňte a odhalený tvar zafixujte svrchním bezbarv...(Pokračování...)
Také milujete výrazné rty? Dneska to zkuste třeba takhle... Je to jednoduché. Vytáhněte svou oblíbenou rtěnku a orámujte sí dnešní ty jen tak napůl. Stačí je obtáhnout a konturu barvy rozmýt směrem dovnitř. Úsměv prosím!(Pokračování...)
Nejnovější trendy v úpravě obočí se řídí heslem "nechat růst a trhat jen to, co opravdu překáží." Nechte tedy svým obloukům tvar a hustotu, které jim nadělila příroda, a pinzetou se vypořádejte jen s neukázněnci, kteří zaběhnou směrem k víčku nebo ke spánkům mimo souvislý p...(Pokračování...)
„Vytvořil jsem tajemnou atmosféru a zaměřil jsem se na hru svádění, tato kolekce se zaměřuje na efekt „skrýt/odhalit“ plesu s maskami. Sofistikované výtvory Stephena Jonese a masky u některých modelů byly taktéž inspirací pro vznik velmi poetického pohledu.” Peter Philips dodává: „Tato mladá žena představuje prerafaelitskou krásu. Podstatné bylo...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Zahalí ústa do sytého odstínu, který odolá polibkům. Navíc díky nim zazáříte na každé fotce. Jak se ale s tekutými rtěnkami pracuje?
Svou pusu rtěnkou jen pohlaďte a dopřejte tváři romantický a mladistvý look.
Make-up umělci nás baví! Na normální nošení to moc není, ale pokoukáníčko je to kvalitní!
Když nemáte čas na dlouhé líčení a potřebujete vypadat upraveně, jednoduše zvýrazníte ústa. Rtěnka ale dokáže mnohem víc! Třeba vás...
Ústa si na jaře žádají syté odstíny!
Tyhle dva trendy kralují letošními podzimu.
Tohle extravagantní šťavnaté líčení patří mezi žhavé hity letošního jara.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná