Vydáno: 16. 2. 2017  /   Aktualizováno: 16. 2. 2017
Líčení
Návrat výrazných oblouků
Přirozeně husté a jemně vybarvené. Tohle obočí vám bude slušet.

Nejnovější trendy v úpravě obočí se řídí heslem "nechat růst a trhat jen to, co opravdu překáží." Nechte tedy svým obloukům tvar a hustotu, které jim nadělila příroda, a pinzetou se vypořádejte jen s neukázněnci, kteří zaběhnou směrem k víčku nebo ke spánkům mimo souvislý pás ostatních chloupků. Zákaz trhání dodržte na horní lince obočí a u kořene nosu, kde se rozčepýřený prales chloupků naopak nosí. Tip: Chloupkové zbloudilce patřící do pinzety nejlépe odhalíte, když kartáčkem vyčešete obočí směrem nahoru.

Do vytrhávání se pusťte po večerním koupání, kdy je kůže napařená, takže z ní jdou chloupky snadněji vytáhnout. Máte-li strach z bolesti, znecitlivěte oblast kolem obočí kostkou ledu. Kůži kolem chloupku nejdřív jemně napněte a lehkým trhnutím ho delší pinzetou odstraňte ve směru jeho růstu. Celou oblast poté přetřete vatovým tamponem napuštěným pleťovou vodou s protizánětlivým účinkem. Cosmo tip: Pokud jste to s trháním kdysi přehnala a netrpělivě čekáte, až se vám nadoční porost znovu zahustí, pomožte mu speciálním vyživujícím přípravkem podporujícím růst chloupků, třeba Eyebrow Lipocils, Talika.

Obočí upravujte vždy až po nanesení make-upu a nalíčení očí, jeho vytvarováním dotvoříte celkový výraz tváře. Pomůže vám kartáček nebo hřebínek. Oblouky jím nejdříve vyčešte nahoru a poté vytvarujte tak, aby se
u kořene nosu mírně čepýřily a směrem ke spánkům postupně zužovaly. Výsledný tvar zafixujte bezbarvou řasenkou.

Aby obočí působilo přirozeně, vylaďte jeho barvu s odstínem kštice. U kořene nosu ho podobně jako Amanda Peetová zvýrazněte o něco víc. Malovat můžete i speciálními stíny na obočí.

Něco na tom obočí je
Kromě toho, že obočí dotváří výraz vaší tváře a šmrncovně rámuje oční klenoty, má i jednu praktickou funkci - zachycuje pot! Pokud byste se svého nadočnicového ochlupení úplně zbavila, louže potu stékající po čele při aerobiku by daly vašim zrakům zabrat.

Úprava obočí podléhá trendům stejně jako účesy. Zatímco na počátku století byla pinzeta tabu, krásky dvacátých let se chlubily prořídlými, silně vymalovanými oblouky. V šedesátých letech se trhalo ve velkém a za sexy obočí se považovala tenká čárka nad okem. Osmdesátá léta přála hustým obloukům, které se ale nepřirozeně barvily načerno.

Dnešní muži se shodují, že ženy s hustým obočím považují za vášnivé lovkyně. Vytrhané a dokreslené oblouky na ně naopak působí jako spodní prádlo po babičce. I bujné obočí ale musí být upravené a jen přirozeně vymalované.

Velký výběr přípravků na úpravu obočí nabízí třeba značka Benefit, kterou seženete v Sephoře.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Pátek je za rohem. Co se zrovna lehce odvázat a pod oči namalovat jednu nebo více teček? Zaručujeme vám, že se stanete středobodem společnosti - a to okamžitě! JAK NA TO Pokud chcete jen jednu tečku, vezměte si na pomoc tekuté linky a dejte si opravdu záležet, abyste na sebe koukala rovně do zrcadla. Tečky pak udělejte podle středu panenek. Zajistíte si tak...(Pokračování...)
Pak Renata Zelinková radí: „Naličte své oči dokulata. Použijte růžové barvy na oči, tváře i rty a na řasy vyzkoušejte novou řasenkou Baby Doll.“ I u tohoto looku je třeba pleť lehce sjednotit, pro jemnost postačí Nude Magic BB. Obočí jen lehce zafixujte díky řasence na obočí Brow Artist Maker, oči lehce orámujte...(Pokračování...)
Než začnete: Pokud máte na nehtech ještě starý lak, namočte vatový tampon do odlakovače a drápky jím přetřete. Zbavíte se zbytků nánosu a zároveň nehty odmastíte, takže se nový lak nebude tak lepit. Lakování krok za krokem: 1. Nejprve naneste vrstvu podkladového laku, má mírně lepkavou strukturu...(Pokračování...)
Venku svítí sluníčko a stromy začínají rozkvétat. Zahalte své drápky do květin, barev a jarní nálady. V kreativitě se meze nekladou! 01. 02.   03. 04.   05. 06.   [pagebreak] 07. 08.   09. 10.   11. 12.  (Pokračování...)
Rukavice odhoďte do krabice a zahrabejte zase pěkně hluboko. Slunce už vystrkuje své paprsky. Vy vystrčte dokonale upravené ruce a dejte si záležet na manikúře. Pokud sledujete trendy v módě, neměly by vám uniknout ani ty z lakovacího světa. Jaký z nich si zamilujete? Lesk a třpyt? Geometrii? Nebo snad pastely?       ...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Než se vrhnete do „kácení pralesa‘, pamatujte si, že musíte vytrhávat chloupek po chloupku, ne několik najednou. A teď ke startu,...
Tyhle triky jsme posbírali na světových módních molech.
Proč byste měla věnovat čas úpravě obočí? Protože vám dodá zdravější výraz a možná ještě nakonec zjistíte, že se už nemusíte tolik...
Toužíte po přirozeném zvýraznění? Zkuste metodu Brow Mapping, kterou doporučuje expertka přes obočí Lucie Matajová z Brow Baru značky...
Dokáže změnit výraz obličeje, proto byste si měla dát na jeho úpravě hodně záležet. Takhle!
Toužíte po hustém obočí, jenže příroda vám ho nenadělila? Nevadí, prostě ho v klidu a hlavně přirozeně domalujte!
Věčně udivené obočí à la Adina Mandlová je out, upravte ho přirozeně, moderně a bezbolestně!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná