Vydáno: 16. 2. 2017  /   Aktualizováno: 16. 2. 2017
Líčení
Návrat výrazných oblouků
Přirozeně husté a jemně vybarvené. Tohle obočí vám bude slušet.

Nejnovější trendy v úpravě obočí se řídí heslem "nechat růst a trhat jen to, co opravdu překáží." Nechte tedy svým obloukům tvar a hustotu, které jim nadělila příroda, a pinzetou se vypořádejte jen s neukázněnci, kteří zaběhnou směrem k víčku nebo ke spánkům mimo souvislý pás ostatních chloupků. Zákaz trhání dodržte na horní lince obočí a u kořene nosu, kde se rozčepýřený prales chloupků naopak nosí. Tip: Chloupkové zbloudilce patřící do pinzety nejlépe odhalíte, když kartáčkem vyčešete obočí směrem nahoru.

Do vytrhávání se pusťte po večerním koupání, kdy je kůže napařená, takže z ní jdou chloupky snadněji vytáhnout. Máte-li strach z bolesti, znecitlivěte oblast kolem obočí kostkou ledu. Kůži kolem chloupku nejdřív jemně napněte a lehkým trhnutím ho delší pinzetou odstraňte ve směru jeho růstu. Celou oblast poté přetřete vatovým tamponem napuštěným pleťovou vodou s protizánětlivým účinkem. Cosmo tip: Pokud jste to s trháním kdysi přehnala a netrpělivě čekáte, až se vám nadoční porost znovu zahustí, pomožte mu speciálním vyživujícím přípravkem podporujícím růst chloupků, třeba Eyebrow Lipocils, Talika.

Obočí upravujte vždy až po nanesení make-upu a nalíčení očí, jeho vytvarováním dotvoříte celkový výraz tváře. Pomůže vám kartáček nebo hřebínek. Oblouky jím nejdříve vyčešte nahoru a poté vytvarujte tak, aby se
u kořene nosu mírně čepýřily a směrem ke spánkům postupně zužovaly. Výsledný tvar zafixujte bezbarvou řasenkou.

Aby obočí působilo přirozeně, vylaďte jeho barvu s odstínem kštice. U kořene nosu ho podobně jako Amanda Peetová zvýrazněte o něco víc. Malovat můžete i speciálními stíny na obočí.

Něco na tom obočí je
Kromě toho, že obočí dotváří výraz vaší tváře a šmrncovně rámuje oční klenoty, má i jednu praktickou funkci - zachycuje pot! Pokud byste se svého nadočnicového ochlupení úplně zbavila, louže potu stékající po čele při aerobiku by daly vašim zrakům zabrat.

Úprava obočí podléhá trendům stejně jako účesy. Zatímco na počátku století byla pinzeta tabu, krásky dvacátých let se chlubily prořídlými, silně vymalovanými oblouky. V šedesátých letech se trhalo ve velkém a za sexy obočí se považovala tenká čárka nad okem. Osmdesátá léta přála hustým obloukům, které se ale nepřirozeně barvily načerno.

Dnešní muži se shodují, že ženy s hustým obočím považují za vášnivé lovkyně. Vytrhané a dokreslené oblouky na ně naopak působí jako spodní prádlo po babičce. I bujné obočí ale musí být upravené a jen přirozeně vymalované.

Velký výběr přípravků na úpravu obočí nabízí třeba značka Benefit, kterou seženete v Sephoře.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Tento velmi sofistikovaný look přitáhne zaručeně pozornost a jeho velkou výhodou je, že se hodí jak na denní nošení, tak na večer i na party. Nejprve sjednoťte barvu pleti vaším oblíbeným make-upem, pak středovou část obličeje prosvětlete korektorem Fit Me o odstín světlejším než je skutečná...(Pokračování...)
Na tuto přehlídku vytvořil hlavní make-up artista přehlídky Gato velmi jemný fresh look. Pleť sjednotil make-upem Dream Matte Mousse, který není již potřeba dále pudrovat, středovou část obličeje ještě prosvětlil korektorem Fit Me. Korektor volte tak, aby byl o jeden odstín světlejší než je odstín pleti. Oboč...(Pokračování...)
Vizážista Yadim využil jako inspiraci pro looky k této přehlídce „velké “ make-upy z fotografií Richarda Avedona nebo Helmuta Newtona – všeho bylo hodně!  Jak si s líčením poradit? Na sjednocení pleti použijte make-up Dream Matte Mousse od Maybelline NY, který už nemusíte pudrovat. Oči orámujte...(Pokračování...)
Na dílo tohoto průlomového umělce odkazuje celá speciální edice: od odstínů, přes názvy až po samotnou paletku. Basquiat se, podobně jako Urban Decay, vymykal konvencím, zpochybňoval zažité standardy a používal barvu netradičním způsobem. Nenucené graffiti, mix médií i barev, včetně kritiky sociáln...(Pokračování...)
Odlesky zlata Rozjasňovač ve zlatém odstínu kraluje líčení. Nejvíce ovšem lichotí opálené a olivové pleti. Pokud vás příroda obdařila bledou pokožkou nebo pokožkou s růžovým podtónem, přípravek použijte, ale musíte ho do kůže obzvlášť pečlivě vpracovat. Anebo zkuste jemnějš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Vaše obočí je odrazem vaší osobnosti. Zde je velký přehled, co o vás prozradí, i návod, jak ho upravit, abyste působili co nejlépe.
Tohle vám opravdu musíme ukázat. Instagram pohltil nový trend v úpravě obočí. Jo nebo ne?
Než se vrhnete do „kácení pralesa‘, pamatujte si, že musíte vytrhávat chloupek po chloupku, ne několik najednou. A teď ke startu,...
Tyhle triky jsme posbírali na světových módních molech.
Proč byste měla věnovat čas úpravě obočí? Protože vám dodá zdravější výraz a možná ještě nakonec zjistíte, že se už nemusíte tolik...
Toužíte po přirozeném zvýraznění? Zkuste metodu Brow Mapping, kterou doporučuje expertka přes obočí Lucie Matajová z Brow Baru značky...
Dokáže změnit výraz obličeje, proto byste si měla dát na jeho úpravě hodně záležet. Takhle!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná