Vydáno: 16. 2. 2017  /   Aktualizováno: 16. 2. 2017
Líčení
Návrat výrazných oblouků
Přirozeně husté a jemně vybarvené. Tohle obočí vám bude slušet.

Nejnovější trendy v úpravě obočí se řídí heslem "nechat růst a trhat jen to, co opravdu překáží." Nechte tedy svým obloukům tvar a hustotu, které jim nadělila příroda, a pinzetou se vypořádejte jen s neukázněnci, kteří zaběhnou směrem k víčku nebo ke spánkům mimo souvislý pás ostatních chloupků. Zákaz trhání dodržte na horní lince obočí a u kořene nosu, kde se rozčepýřený prales chloupků naopak nosí. Tip: Chloupkové zbloudilce patřící do pinzety nejlépe odhalíte, když kartáčkem vyčešete obočí směrem nahoru.

Do vytrhávání se pusťte po večerním koupání, kdy je kůže napařená, takže z ní jdou chloupky snadněji vytáhnout. Máte-li strach z bolesti, znecitlivěte oblast kolem obočí kostkou ledu. Kůži kolem chloupku nejdřív jemně napněte a lehkým trhnutím ho delší pinzetou odstraňte ve směru jeho růstu. Celou oblast poté přetřete vatovým tamponem napuštěným pleťovou vodou s protizánětlivým účinkem. Cosmo tip: Pokud jste to s trháním kdysi přehnala a netrpělivě čekáte, až se vám nadoční porost znovu zahustí, pomožte mu speciálním vyživujícím přípravkem podporujícím růst chloupků, třeba Eyebrow Lipocils, Talika.

Obočí upravujte vždy až po nanesení make-upu a nalíčení očí, jeho vytvarováním dotvoříte celkový výraz tváře. Pomůže vám kartáček nebo hřebínek. Oblouky jím nejdříve vyčešte nahoru a poté vytvarujte tak, aby se
u kořene nosu mírně čepýřily a směrem ke spánkům postupně zužovaly. Výsledný tvar zafixujte bezbarvou řasenkou.

Aby obočí působilo přirozeně, vylaďte jeho barvu s odstínem kštice. U kořene nosu ho podobně jako Amanda Peetová zvýrazněte o něco víc. Malovat můžete i speciálními stíny na obočí.

Něco na tom obočí je
Kromě toho, že obočí dotváří výraz vaší tváře a šmrncovně rámuje oční klenoty, má i jednu praktickou funkci - zachycuje pot! Pokud byste se svého nadočnicového ochlupení úplně zbavila, louže potu stékající po čele při aerobiku by daly vašim zrakům zabrat.

Úprava obočí podléhá trendům stejně jako účesy. Zatímco na počátku století byla pinzeta tabu, krásky dvacátých let se chlubily prořídlými, silně vymalovanými oblouky. V šedesátých letech se trhalo ve velkém a za sexy obočí se považovala tenká čárka nad okem. Osmdesátá léta přála hustým obloukům, které se ale nepřirozeně barvily načerno.

Dnešní muži se shodují, že ženy s hustým obočím považují za vášnivé lovkyně. Vytrhané a dokreslené oblouky na ně naopak působí jako spodní prádlo po babičce. I bujné obočí ale musí být upravené a jen přirozeně vymalované.

Velký výběr přípravků na úpravu obočí nabízí třeba značka Benefit, kterou seženete v Sephoře.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Slunečných dnů přibývá, proto se vrhněte do něčeho trochu troufalejšího. Poprašte oči nekonečnou září a vybarvěte svá víčka žlutými tóny, které úžasně otevřou každý pohled. Světoznámá vizážistka Lisa Eldridge má celkem jednoduchý návod, jak v takovém l...(Pokračování...)
Poté použijte hydratační rtěnku, která pusu šťavnatě napumpuje. Ujistěte se ale, že tyčinka obsahuje třpytky, matná by naopak ústa ztenčila. Nakonec mázněte trochu lesklého balzámu na střed dolního rtu a s hrdostí můžete konkurovat i Scarlett Johanssonové.(Pokračování...)
Pokud nechcete příliš experimentovat s výraznými barvami, orámujte oko tužkou v břidlicově šedém odstínu, který sluší každému bez výjimky. Obtáhněte horní linku očí a pak vymalujte vnitřní koutky do tvaru V bílým třpytivým stínem. Odrazí světlo, což...(Pokračování...)
Našli jsme zajímavý způsob, který vám pomůže s přesností linky tak, že budete mít konečně každé oko naprosto stejné. Taky občas nemáme své dny a bojujeme s přesností linky. Tento způsob jsme vyzkoušeli a je prostě geniální. Rozhodně používejte tekutou linku, která bude krásně kop...(Pokračování...)
Svět krásy nikdy nespí a nepřestane překvapovat. Prostě ne:-) Je pravda, že obočí se ještě nezačalo využívat ve svých celých schopnostech. Tak tady možná začíná nějaký počátek. Za chvíli budeme plést francouzáky a navlékat korálky. Co myslíte? Je to vůbec nositelné? (Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Tohle vám opravdu musíme ukázat. Instagram pohltil nový trend v úpravě obočí. Jo nebo ne?
Než se vrhnete do „kácení pralesa‘, pamatujte si, že musíte vytrhávat chloupek po chloupku, ne několik najednou. A teď ke startu,...
Tyhle triky jsme posbírali na světových módních molech.
Proč byste měla věnovat čas úpravě obočí? Protože vám dodá zdravější výraz a možná ještě nakonec zjistíte, že se už nemusíte tolik...
Toužíte po přirozeném zvýraznění? Zkuste metodu Brow Mapping, kterou doporučuje expertka přes obočí Lucie Matajová z Brow Baru značky...
Dokáže změnit výraz obličeje, proto byste si měla dát na jeho úpravě hodně záležet. Takhle!
Toužíte po hustém obočí, jenže příroda vám ho nenadělila? Nevadí, prostě ho v klidu a hlavně přirozeně domalujte!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná