Vydáno: 31. 5. 2017  /   Aktualizováno: 31. 5. 2017
Líčení
Tlumená záře v obličeji
Tápete v moři pudrů, rozjasňujících krémů či bází a nevíte, jak je správně použít? Házíme vám záchrannou kotvu v podobě následujících kosmetických tipů!

Odlesky zlata
Rozjasňovač ve zlatém odstínu kraluje líčení. Nejvíce ovšem lichotí opálené a olivové pleti. Pokud vás příroda obdařila bledou pokožkou nebo pokožkou s růžovým podtónem, přípravek použijte, ale musíte ho do kůže obzvlášť pečlivě vpracovat. Anebo zkuste jemnější odstín šampaňského či zlato doplňte stříbrným základem. Poohlížíte se po něčem rafinovanějším? Falešné pihy jsou zase v módě! Posypte jimi nos nebo tváře. Jak na to? Stačí vzít tekutou linku ve zlaté barvě (třeba Liquid Liner, odstín Extreme Gold, NYX, 239 Kč) a znamínka jednoduše vytečkovat na střed obličeje.

Nadpozemský jas
Zahalte svoji pleť do lehkého závoje třpytu. Skvěle vám k tomu poslouží rozjasňující hydratační krém, který prsty rozetřete od středu obličeje – přes tváře a směrem nahoru ke spánkům, do stran a dolů. Jako nástroj použijte jen svoje ruce, teplota vašich dlaní totiž pomůže přípravek lépe vpracovat do kůže než štětec na make-up. Chcete zvýraznit oči? Pak byste měla vědět, že pastelové stíny sluší bledé pokožce, zatímco tmavším odstínům pleti lichotí zlaté a měděné odstíny. Extra tip: Mokrý vzhled očních víček vykouzlí bezbarvý lesk na rty. Ještě naneste trochu tvářenky pod lícní kosti, kapku rozjasňovače pod klenby obočí, tónujícím balzámem osvěžte rty, obočí přečísněte bezbarvým gelem, řasy nakruťte kleštičkami – a máte hotovo!

Matný lesk
Sluncem zalitá tvář s matným hávem (použijte Fresher Skin Foundation, RIMMEL London, 249 Kč) potěší nejen majitelky mastné pleti, ale téměř všechny ženy. Důvod? Přesně takhle přirozeně by měla vypadat obecně zdravá pleť. Sjednocenou pokožku pak už jen stačí doladit sametovým třpytem – ten vám vyčaruje pudr, který je jen o pár odstínů světlejší než barva vaší pokožky. Fígl: Poprašte místa, kam přirozeně dopadá světlo. Nakonec už jen zvýrazněte rty rudou tyčinkou a můžete vyrazit do společnosti.

 

Rychlý průvodce odstíny
Vyberte si rozjasňovač, který zalichotí tónu vaší pleti.

ledově modrý
Vypadá dobře na bledé pokožce s růžovými či modrými podtóny.

bíle stříbrný
Ideální pro majitelky porcelánové pleti. Kapka bíle stříbrného rozjasňovače pak poslouží jako jiskra ve vnitřním koutku oka.

perleťově růžový
Prospívá světlé kůži s růžovými podtóny. Anebo ho můžete použít k doplnění matné tvářenky.

duhový meruňkový
Úžasný pro odstíny olivové pleti nebo osvěžení tvářenky.

světlý bílozlatý
Svědčí bledé i opálenější pokožce a navíc vypadá božsky pod klenbami obočí.

zlatý
Nejlépe ozdobí teplé odstíny kůže.

Kouzlo strobingu
Abyste na své tváři rozehrála rafinovanou hru světla a stínu, musíte rozvrstvit kosmetické světlonoše. Jak na to? Nejdřív na obličej rozetřete bázi s jemnými odlesky, tu poprašte třpytivým pudrem, přidejte perleťovou tvářenku a vše zakončete kapkami rozjasňovače na místech, kde budou odrážet nejvíce světla.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Tento velmi sofistikovaný look přitáhne zaručeně pozornost a jeho velkou výhodou je, že se hodí jak na denní nošení, tak na večer i na party. Nejprve sjednoťte barvu pleti vaším oblíbeným make-upem, pak středovou část obličeje prosvětlete korektorem Fit Me o odstín světlejším než je skutečná...(Pokračování...)
Na tuto přehlídku vytvořil hlavní make-up artista přehlídky Gato velmi jemný fresh look. Pleť sjednotil make-upem Dream Matte Mousse, který není již potřeba dále pudrovat, středovou část obličeje ještě prosvětlil korektorem Fit Me. Korektor volte tak, aby byl o jeden odstín světlejší než je odstín pleti. Oboč...(Pokračování...)
Vizážista Yadim využil jako inspiraci pro looky k této přehlídce „velké “ make-upy z fotografií Richarda Avedona nebo Helmuta Newtona – všeho bylo hodně!  Jak si s líčením poradit? Na sjednocení pleti použijte make-up Dream Matte Mousse od Maybelline NY, který už nemusíte pudrovat. Oči orámujte...(Pokračování...)
Na dílo tohoto průlomového umělce odkazuje celá speciální edice: od odstínů, přes názvy až po samotnou paletku. Basquiat se, podobně jako Urban Decay, vymykal konvencím, zpochybňoval zažité standardy a používal barvu netradičním způsobem. Nenucené graffiti, mix médií i barev, včetně kritiky sociáln...(Pokračování...)
Tou obkružte vnitřní hrany oka. Toť vše z líčení zraků! Výsledek by měl působit nenuceně… Anebo víčka jen lehce poprašte šedým stínem, jako kdyby na ně dopadl poprašek cigaretového popela. Pokud byste ale toužila po něčem rafinovanějším, můžete si pohrát s barevnými variantami. (Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Dnešní večer je váš? Lehce obkružte ta správná místa světlým korektorem a vaše rty budou působit větší a smyslnější.
Do léta se hodí bronzové líčení náramně! Koukněte na tutorial a vyzkoušejte ho, je skvělý.
To známe. Rozbije se vám tvářenka, vypotřebujete linky, rtěnku, tužku na obočí. Jenže čím to nahradit, když zrovna nemáte čas utíkat...
Tyhle triky jsme posbírali na světových módních molech.
Přepadla vás rýma, bolest v krku. Máte nateklé tváře, zarudlé oči a vůbec nevíte, jak to alespoň trochu zamaskovat? Tahle rychlovka...
Tahle výbava nedopustí, abyste na schůzku, která vás čeká hned po příletu, dorazila neupravená.
Sexy vyrýsované lícní kosti snadno zfalšujete. Ukážeme vám, jak bronzer, tvářenka a rozjasňovač dokáží zařídit smyslné křivky v...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná