Vydáno: 3. 6. 2017  /   Aktualizováno: 3. 6. 2017
Líčení
Urban Decay se inspiruje výtvarným uměním
Urban Decay představuje limitovanou edici inspirovanou jedním z nejvlivnějších umělců 20. století- Jean-Michel Basquiatem!

Na dílo tohoto průlomového umělce odkazuje celá speciální edice: od odstínů, přes názvy až po samotnou paletku. Basquiat se, podobně jako Urban Decay, vymykal konvencím, zpochybňoval zažité standardy a používal barvu netradičním způsobem. Nenucené graffiti, mix médií i barev, včetně kritiky sociální nerovnosti: jen těžko si lze představit dokonalejší souznění s naší značkou.

Basquiat byl jedním z nejvlivnějších umělců dvacátého století. Řadil se do neoexpresionistického hnutí, které bylo reakcí na koncepční a minimalistické umění převládající v 70. letech 20. století. Neoexpresionisté odmítali zavedené představy o kompozici a designu. Ve svých dílech zobrazovali zřetelné objekty, velmi často v syrovém stavu pomocí rozličných textur a intenzivních barev. „Basquiata jsme obdivovali ještě dávno před tím, než vznikla UD. Proto, když nás později oslovili jeho pozůstalí s nabídkou spolupráce v oblasti jeho tvorby, jsme se nadšeně vrhli do kreativní práce.
Basquiata zbožňuje i ambasadorka Urban Decay Ruby Rose. Přitom jsme o její vášni pro tohoto umělce neměli ponětí, dokud jsme s ní neuzavřeli kontrakt. Ruby ho zbožňuje natolik, že si na paži nechala vytetovat jeho portrét a na hruď jeho kultovní korunu! Natáčení se nemohla dočkat – dokonce si na něj přivezla vlastní pohovku, abychom ji do ní „zamalovali“."Foto: L'Oréal

Další články z rubriky

Tento velmi sofistikovaný look přitáhne zaručeně pozornost a jeho velkou výhodou je, že se hodí jak na denní nošení, tak na večer i na party. Nejprve sjednoťte barvu pleti vaším oblíbeným make-upem, pak středovou část obličeje prosvětlete korektorem Fit Me o odstín světlejším než je skutečná...(Pokračování...)
Na tuto přehlídku vytvořil hlavní make-up artista přehlídky Gato velmi jemný fresh look. Pleť sjednotil make-upem Dream Matte Mousse, který není již potřeba dále pudrovat, středovou část obličeje ještě prosvětlil korektorem Fit Me. Korektor volte tak, aby byl o jeden odstín světlejší než je odstín pleti. Oboč...(Pokračování...)
Vizážista Yadim využil jako inspiraci pro looky k této přehlídce „velké “ make-upy z fotografií Richarda Avedona nebo Helmuta Newtona – všeho bylo hodně!  Jak si s líčením poradit? Na sjednocení pleti použijte make-up Dream Matte Mousse od Maybelline NY, který už nemusíte pudrovat. Oči orámujte...(Pokračování...)
Odlesky zlata Rozjasňovač ve zlatém odstínu kraluje líčení. Nejvíce ovšem lichotí opálené a olivové pleti. Pokud vás příroda obdařila bledou pokožkou nebo pokožkou s růžovým podtónem, přípravek použijte, ale musíte ho do kůže obzvlášť pečlivě vpracovat. Anebo zkuste jemnějš...(Pokračování...)
Tou obkružte vnitřní hrany oka. Toť vše z líčení zraků! Výsledek by měl působit nenuceně… Anebo víčka jen lehce poprašte šedým stínem, jako kdyby na ně dopadl poprašek cigaretového popela. Pokud byste ale toužila po něčem rafinovanějším, můžete si pohrát s barevnými variantami. (Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Silné osobnosti se navzájem přitahují. Taky si chcete žít po svém? Ruby má pro vás pár tipů:
Jestli vás už nebaví tuctové hollywoodské celebrity, Cosmo vám představuje nový typ osobnosti: chytrou, drzou, ale hlavně naprosto...
Pokud jde o krémovou, návykovou rtěnku Vice Lipstick, platí, že ani příliš není dost. Urban Decay uvádí novinku - paletku rtěnek Vice...
Devadesátá léta 20. století. V obchodech s luxusní kosmetikou dominují růžová, červená a béžová.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná