Vydáno: 7. 7. 2017  /   Aktualizováno: 7. 7. 2017
Líčení
Zelená má letos zelenou
Barvou roku 2017 se stala hráškově zelená „Greenery“. Pokud v této barvě zvolíte celý outfit nebo pouze doplňky, měly byste vědět, že u líčení je potřeba držet fantazii na uzdě. Jinak byste, v lepším případě, mohly působit jako princezna - žabka.

Jestli už i ve vašem šatníku přibyly módní zelené kousky, u líčení se můžete inspirovat dvěma looky, které jsme pro vás získali z dílny značky Dermacol.

Jemná během dne…
Při denním líčení mějte na paměti, že méně je více a k barevně výraznému outfitu postačí jemné líčení. Když zelená dominuje na oblečení, oční stíny by měly být v neutrálních zemitých barvách.

Prim hraje krásná pleť
Dokonale upravená pleť je základem úspěchu celého líčení. Zapomeňte však na hrubý nános make-upu, aktuálním trendem je tzv. nude líčení, které působí velice přirozeně. Použijte raději tekutý zmatňující make-up, který barevně sjednotí pleť a vyretušuje nedokonalosti. Trvanlivost make-upu během celého dne zaručí podkladová báze s aktivním zlatem, která vyplní jemné vrásky, pleť vyhladí, prosvětlí a dodá jí vitalitu.

Omlazující báze pod make-up se zlatem Gold Anti-Wrinkle Base, Dermacol, 289 Kč

Tip: Make-up aplikujte pomocí kosmetické houbičky, kterou před použitím navlhčíte. Houbička tak nebude absorbovat příliš velké množství produktu a zároveň jej rozetřete rovnoměrně v tenké vrstvě.

Očím stačí málo
Výrazný outfit si žádá jednoduché líčení očí, na které vám budou stačit dva stíny a linka. Nejdříve zvýrazněte oční záhyb hnědou a rozetřete do ztracena. Pohled tak získá hloubku a oči se opticky zvětší. Na pohyblivé víčko potom naneste oční stín tělové barvy. Kolem horních řas naneste černou linku. Tečkou za celým líčením je řasenka, která dodá řasám dramatický objem a prodloužení.

Oční stíny Quattro Baked č. 09, Dermacol,199 Kč

Místo rtěnky konturka
Při nude líčení by i rty měly působit maximálně přirozeně. Rty orámované konturou se nenosí, proto pomocí dlouhotrvající konturovací tužky starorůžové barvy vykreslete celou plochu rtů. Tento trik vám zaručí módní matový efekt a barva vydrží na rtech bez rozmazání. Když byste během dne měly pocit, že rty jsou vysušené, postačí je přetřít balzámem nebo transparentním leskem.

...v noci rebelka
Vyrážíte navečer z kanceláře přímo do města nebo na letní party s přáteli? Postačí několik tahů a jemné denní líčení změníte na „jungle look“.

Zelené „ombré“
Černá linka nabere na intenzitě, když podél ní pomocí tužky smaragdové barvy vytvoříte ještě jednu linku. Nebojte se experimentovat s její délkou a tloušťkou. Pomocí pěnového aplikátoru přechody jemně rozmažte do ztracena a od vnitřního koutku postupně aplikujte oční stín světle zelené barvy. Čím dál půjdete od koutku, uberte i na jeho intenzitě. Řasy už jen jemně přetřete řasenkou.

Oční stín BonBon Wet&Dry č. 61, Dermacol, 79 Kč

Osvěžení tahem štětce
Tvářenka a rozjasňovač dokážou divy, hlavně po dlouhém dni v práci. Tvářenku nanášejte na místa, která potřebujete potlačit, tedy pod lícní kosti a na horní část čela těsně k vlasům. Rozjasňovač naopak na partie, které chcete zvýraznit – lícní kosti, střed nosu a srdíčko na horním rtu.

Krásné rty po celý večer
K výraznému večernímu líčení očí postačí neutrálnější barva rtěnky. Abyste nemusely každou chvilku odbíhat od stolu kvůli úpravě, použijte dlouhotrvající barvu, která rtům zároveň dodá lesk a svěžest. Jako první aplikujte barevnou složku, kterou nechte minutu zaschnout. Poté použijte transparentní vrstvu, která dodá rtům lesk a zároveň zvýší dlouhotrvající efekt líčení.

                               


Foto: Dermacol

Další články z rubriky

1. Růžovou tvářenkou osvěžte nejen líce, ale použijte ji i místo očního stínu. Barvu rozmázněte na víčko a protáhněte i pod spodní linii řas. Pohled můžete umocnit ještě temně fialovým tónem na horním víčku. 2. K výraznému líčení očí stačí jemné rty. Vystač...(Pokračování...)
Tento velmi sofistikovaný look přitáhne zaručeně pozornost a jeho velkou výhodou je, že se hodí jak na denní nošení, tak na večer i na party. Nejprve sjednoťte barvu pleti vaším oblíbeným make-upem, pak středovou část obličeje prosvětlete korektorem Fit Me o odstín světlejším než je skutečná...(Pokračování...)
Na tuto přehlídku vytvořil hlavní make-up artista přehlídky Gato velmi jemný fresh look. Pleť sjednotil make-upem Dream Matte Mousse, který není již potřeba dále pudrovat, středovou část obličeje ještě prosvětlil korektorem Fit Me. Korektor volte tak, aby byl o jeden odstín světlejší než je odstín pleti. Oboč...(Pokračování...)
Vizážista Yadim využil jako inspiraci pro looky k této přehlídce „velké “ make-upy z fotografií Richarda Avedona nebo Helmuta Newtona – všeho bylo hodně!  Jak si s líčením poradit? Na sjednocení pleti použijte make-up Dream Matte Mousse od Maybelline NY, který už nemusíte pudrovat. Oči orámujte...(Pokračování...)
Na dílo tohoto průlomového umělce odkazuje celá speciální edice: od odstínů, přes názvy až po samotnou paletku. Basquiat se, podobně jako Urban Decay, vymykal konvencím, zpochybňoval zažité standardy a používal barvu netradičním způsobem. Nenucené graffiti, mix médií i barev, včetně kritiky sociáln...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Pokud byste měla svoje líčení podřídit diktátu jedné barvy, rozhodně neváhejte použít růžovou. Inspirujte se slavnou britskou modelkou...
Hvězdy červeného koberce se většinou snaží zářit a být dokonalé pro všudypřítomné fotografy. Krásné líčení ale není vyhrazeno jen pro...
Jak ozdobit rty hvězdným prachem? Poradíme vám!
Na show Sandy Liang vytvořila make-up artistka Grace Lee ultimátní New Yorskou cool girl.
Také vás okouzlilo tohle jednoduché líčení, se kterým se předvedla tahle slavná herečka a ambasadorka L'Oréal Paris letos na...
Tahle herečka a ambasadorka L'Oréal Paris je den za dnem krásnější. Zkuste její líčící triky, kterými si pomáhá.
Zkuste krok po kroku líčení, se kterým se tahle herečka a ambasadorka L'Oréal Paris předvedla letos na festivalu v Cannes.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná