Vydáno: 10. 3. 2015  /   Aktualizováno: 10. 3. 2015
Líčení
Slavná vizážistka vám prozradí pár triků s rtěnkou
Milujete dokonale vykreslené rty a výrazné barvy rtěnek? Osvojte si těchto šest triků a vaše rty budou prostě dokonalé!

Make-up artistka Sarah Monzani, která byla mimochodem oceněna Oskarem za make-up pro film Evita, vám poradí, jak na dokonale vymalované rty.

1. Prvním krokem při líčení rtů by měla být kapička make-upu, kterou nanesete na své polštářky. Rozetřete ho tak, abyste zakryla linii rtů. Pak se můžete lehce uvolnit a nemusíte ji dokonale kopírovat. Tento jednoduchý trik je i dobrým základem pro rtěnku, ta pak lépe a déle drží.

2. Naučte se používat štěteček, obzvláště při první ranní aplikaci. Pomůže vám s přesným nanesením barvy, a lépe vyplníte všechny nerovnosti vašich rtů. Tento postup také prodlouží trvanlivost jejich sexy vzhledu.

3. Pamatujte si, že jasné a světlé barvy zvýrazňují a opticky nafukují vaši chloubu. Jasná zářivá barva vytvoří velké a plné rty, ale taky upoutá na jejich nedostatky co se tvaru a velikosti týče.

4. Pokud máte příliš velké rty, zvolte rtěnku v neutrálních barvách, ta je zmenší. Tmavé odstíny rty také zmenší a zúží.

5. Trendy matné odstíny absorbují světlo a jemně potlačují jejich přirozený vzhled. Pokud tedy toužíte po plných a co největších rtech, na mat zapomeňte. Sáhněte spíše po perleti a lesku.

6. Super vychytávkou je zlatý lesk, který nanesete do středu spodního rtu. Polštářky tak budou smyslně plné a přitažlivé.

Autor: Markéta
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Tento velmi sofistikovaný look přitáhne zaručeně pozornost a jeho velkou výhodou je, že se hodí jak na denní nošení, tak na večer i na party. Nejprve sjednoťte barvu pleti vaším oblíbeným make-upem, pak středovou část obličeje prosvětlete korektorem Fit Me o odstín světlejším než je skutečná...(Pokračování...)
Na tuto přehlídku vytvořil hlavní make-up artista přehlídky Gato velmi jemný fresh look. Pleť sjednotil make-upem Dream Matte Mousse, který není již potřeba dále pudrovat, středovou část obličeje ještě prosvětlil korektorem Fit Me. Korektor volte tak, aby byl o jeden odstín světlejší než je odstín pleti. Oboč...(Pokračování...)
Vizážista Yadim využil jako inspiraci pro looky k této přehlídce „velké “ make-upy z fotografií Richarda Avedona nebo Helmuta Newtona – všeho bylo hodně!  Jak si s líčením poradit? Na sjednocení pleti použijte make-up Dream Matte Mousse od Maybelline NY, který už nemusíte pudrovat. Oči orámujte...(Pokračování...)
Na dílo tohoto průlomového umělce odkazuje celá speciální edice: od odstínů, přes názvy až po samotnou paletku. Basquiat se, podobně jako Urban Decay, vymykal konvencím, zpochybňoval zažité standardy a používal barvu netradičním způsobem. Nenucené graffiti, mix médií i barev, včetně kritiky sociáln...(Pokračování...)
Odlesky zlata Rozjasňovač ve zlatém odstínu kraluje líčení. Nejvíce ovšem lichotí opálené a olivové pleti. Pokud vás příroda obdařila bledou pokožkou nebo pokožkou s růžovým podtónem, přípravek použijte, ale musíte ho do kůže obzvlášť pečlivě vpracovat. Anebo zkuste jemnějš...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Margita Skřenková, vizážistka značky Maybelline NY, vám prozradí, jak si tenhle look sama vytvoříte.
Dnešní večer je váš? Lehce obkružte ta správná místa světlým korektorem a vaše rty budou působit větší a smyslnější.
Zuby čisté, ale stejně to občas není ono? A co když děláte jednu z těchto chyb?
A už víte, jaké se udály od minulého roku změny? My vám to milerádi prozradíme.
Ruce toho o vás prozradí víc, než byste chtěly. Proto je důležité se o ně starat.
Přes zimu dostaly hodně zabrat, zregenerujte je a uvidíte, jak se budete usmívat.
Barvu necháme na vás. Jen ji dneska zkuste jednoduše rozmýt do ztracena.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná