Vydáno: 29. 3. 2016  /   Aktualizováno: 29. 3. 2016
Pleť
Vymáčkněte šťávu, která dodá vaší pleti kolagen
Jaro je tu a s ním i nekonečně odšťavňování plné zdraví a svěžesti. Naučte se tento jednoduchý džus a dopujte jim své tělo a pleť třeba každý den.

Vaše pleť vám poděkuje zdravím, pokud ji budete dopovat nejen zvenku, ale i zevnitř. Nejlepším pomocníkem při této výživě vám bude odšťavňovač. 

Recept na 2 sklenice
2 kiwi (oloupané)
2 velké hrsti špenátu
1 malá hrstka bazalky
2 zelená jablka
1 lžička citron 
1 sklenice čerstvého chlazeného zeleného čaje 

Vymačkejte šťávu v přesném pořadí a poté smíchejte se studeným čajem.

V tomto džusu je hromada vitaminu C, který pomáhá produkovat kolagen. Pleť je tak hezky pružná a vláčná. Kiwi obsahuje vitaminy E a K a antioxidant lutein, což udržuje naše oči zdravé. Špenát je plný železa, které podporuje okysličování krve. Bazalka je zas nadupaná vitaminem K. Ten posiluje stěny cév a pomůže s bojem proti tmavým kruhům pod očima. Zelený čaj pak pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením, má výborné protizánětlivé vlastnosti, a je dobrý také proti stresu!

Autor: Markéta
Foto: byrdie , pinterest

Další články z rubriky

Vychutnávat si hudbu na slunci s přáteli a s oblíbeným drinkem v ruce je prostě boží. Chm! Jenže to si nemyslí vaše pleť, vlasy a už vůbec né játra. Moralizování však nečekejte. Fesťáky jsou na létě to krásné. A těchto pár tipů by vám mohlo pomoct nezlikvidovat se úplně -...(Pokračování...)
Trendy velí svěžest a záři. Nenechte svou pleť ztrácet se v matných tónech a líčka poprašte nebo natřete broskvovým třpytem, který jim dodá na šťavnatosti. Jen se zakousnout!  (Pokračování...)
Aby vaše pleť zkrásněla: Do mrazáku si uložte dva oblázky nebo dvě čajové lžičky. Proč? Až se někdy ráno probudíte s opuchlinami ve tváři, tihle pomocníci vás zachrání. Že už přišel jejich čas? Pak si omyjte obličej, osušte a naneste hydratační krém. Potom sáhněte po ledových...(Pokračování...)
Mastná pleť, ucpané póry, neustálá úprava líčení... Znáte to? Taky už určitě víte, že mastná pleť reaguje špatně na moc radikální očistu. Alkohol a jiné agresivní složky jí nedělají vůbec dobře. Ona jen potřebuje srovnat pH, ne zlikvidovat. Hroznový olej pomáhá...(Pokračování...)
K čemu jsou antioxidanty dobré? „Chrání kožní buňky před poškozením volnými radikály, které se vlivem slunečního záření, znečištěného ovzduší a různých faktorů každodenního života v pleti hromadí. Výsledkem pak může být nadměrná pigmentace, ú...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Jaro si zaslouží šťavnaté líčení. Vybarvěte svá víčka do zdravých zářivých barev.
Propadněte trendu dnešní doby! Příprava zabere jen chvilku. Je to zábava a vaše bříško vám poděkuje.
Jestli má vaše pleť na něco chuť, pak jsou to tyhle laskominy plné antioxidantů, které ji napumpují správnou výživou!
Konec polámaných a roztřepených nehtů!
Aby byly oči zdravé, nestačí jen civění do počítače a telefonu. Měli bychom cvičit a věřte, že to klidně můžete zahrnout do všedních...
Zatímco některý look řasy zcela ignoruje, jiný jim přikládá nejvyšší význam. Využijte svých brv do maxima!
Recept pro milovníky kokosu a pro nesnášenlivce mléčných výrobků je to dokonale lahodná náhražka.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná