Vydáno: 29. 3. 2016  /   Aktualizováno: 29. 3. 2016
Pleť
Vymáčkněte šťávu, která dodá vaší pleti kolagen
Jaro je tu a s ním i nekonečně odšťavňování plné zdraví a svěžesti. Naučte se tento jednoduchý džus a dopujte jim své tělo a pleť třeba každý den.

Vaše pleť vám poděkuje zdravím, pokud ji budete dopovat nejen zvenku, ale i zevnitř. Nejlepším pomocníkem při této výživě vám bude odšťavňovač. 

Recept na 2 sklenice
2 kiwi (oloupané)
2 velké hrsti špenátu
1 malá hrstka bazalky
2 zelená jablka
1 lžička citron 
1 sklenice čerstvého chlazeného zeleného čaje 

Vymačkejte šťávu v přesném pořadí a poté smíchejte se studeným čajem.

V tomto džusu je hromada vitaminu C, který pomáhá produkovat kolagen. Pleť je tak hezky pružná a vláčná. Kiwi obsahuje vitaminy E a K a antioxidant lutein, což udržuje naše oči zdravé. Špenát je plný železa, které podporuje okysličování krve. Bazalka je zas nadupaná vitaminem K. Ten posiluje stěny cév a pomůže s bojem proti tmavým kruhům pod očima. Zelený čaj pak pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením, má výborné protizánětlivé vlastnosti, a je dobrý také proti stresu!

Autor: Markéta
Foto: byrdie , pinterest

Další články z rubriky

Na každý nešvar pokožky najdete přírodní lék. Šetřete peněženku a naordinujte své pleti ovocnou dietu – barevné plody bez problémů nahradí nákladné kosmetické přípravky. ‚Čerstvé‘ ovocné kyseliny účinkují stejně úžasně jako ty v oblíbených kr...(Pokračování...)
Anebo s nimi rovnou uléhejte do postele (pokud chcete olej použít jen jednou denně). Oleje vaší pokožce během noční regenerace báječně vypomůžou a dostanou pod kontrolu přirozenou tvorbu mazu. Pokud budete zároveň používat oleje v kombinaci s přípravkem na vodní bázi (třeba se sérem), rozmázněte ho na obličej jako...(Pokračování...)
Vychutnávat si hudbu na slunci s přáteli a s oblíbeným drinkem v ruce je prostě boží. Chm! Jenže to si nemyslí vaše pleť, vlasy a už vůbec né játra. Moralizování však nečekejte. Fesťáky jsou na létě to krásné. A těchto pár tipů by vám mohlo pomoct nezlikvidovat se úplně -...(Pokračování...)
Trendy velí svěžest a záři. Nenechte svou pleť ztrácet se v matných tónech a líčka poprašte nebo natřete broskvovým třpytem, který jim dodá na šťavnatosti. Jen se zakousnout!  (Pokračování...)
Aby vaše pleť zkrásněla: Do mrazáku si uložte dva oblázky nebo dvě čajové lžičky. Proč? Až se někdy ráno probudíte s opuchlinami ve tváři, tihle pomocníci vás zachrání. Že už přišel jejich čas? Pak si omyjte obličej, osušte a naneste hydratační krém. Potom sáhněte po ledových...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

242 % - o tolik víc kalorií za celý den spolykáte, pokud sníte snídani, svačinu nebo oběd při chůzi.
Vajíčka jsou perfektní surovinou na snídani. Ta míchaná patři mezi nejrychlejší a nejjednodušší úpravu. Naučte se je dělat božská!
Jaro si zaslouží šťavnaté líčení. Vybarvěte svá víčka do zdravých zářivých barev.
Propadněte trendu dnešní doby! Příprava zabere jen chvilku. Je to zábava a vaše bříško vám poděkuje.
Jestli má vaše pleť na něco chuť, pak jsou to tyhle laskominy plné antioxidantů, které ji napumpují správnou výživou!
Konec polámaných a roztřepených nehtů!
Aby byly oči zdravé, nestačí jen civění do počítače a telefonu. Měli bychom cvičit a věřte, že to klidně můžete zahrnout do všedních...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná