Vydáno: 15. 11. 2016  /   Aktualizováno: 15. 11. 2016
Pleť
10 tipů jak zpomalit
Potřebujete ulevit od stresu, uklidnit mysl a získat duševní pohodu? Inspirujte se 10 technikami lektorky jógy Zuzany Klingrové, které vám pomohou získat zpět ztracený klid a celkově zpomalit životní tempo.
Čtěte více: Vichy, slow down, zpomalit, Slow Age

S.O.S. zklidnění
Dechová technika, která vám pomůže zklidnit mysl. Položte ruce na uši, zavřete oči a zaměřte se jen na svůj dech. Vnímejte, jak vzduch, který vdechujete a vydechujete prochází vaším nitrem. S nádechem cítíte chlad, procházející přes nos, s výdechem teplo. Zkuste naslouchat jen vašemu dechu. Zůstaňte tak třeba jen pár vteřin.

Buďte off-line
Zkuste se na hodinu denně odpojit od mobilního telefonu, počítače, Facebooku, Twiteru, Instagramu… Každý den si stanovte pevný čas, kdy se “odpojíte” a budete jen sami se sebou.

Střídavý dech
Pomáhá harmonizovat levou a pravou mozkovou hemisféru, sympatikus a parasympatikus. Je jedním z nejúčinnějších jogínských nástrojů v boji proti stresu. Položte pravý prostředníček a ukazováček mezi obočí, pravý palec na pravou nosní dírku. Nadechněte se levou nosní dírkou, pak položte prsteníček a malíček na levou nosní dírku. Uvolněte pravou a vydechněte pravou nosní dírkou. Nadechněte se pravou, vydechněte levou nosní dírkou. Tento dechový cyklus opakujte minimálně 5x. Vnímejte pocit vnitřního klidu, zklidnění tlukotu srdce.

Naslouchejte sami sobě a vnímejte, co vám říká vaše tělo
Vyzkoušejte meditaci. Zkuste se pohodlně posadit tak, aby vám sed byl příjemný. Použijte meditační polštář, opřete se zády o stěnu nebo se posaďte na židli… To je na vás. Pokud vám nečiní problém pozice Lotosového květu - Padmasana, zůstaňte v ní. Zavřete oči a jen pozorujte tok vašeho dechu. Nechte vaše myšlenky plynout a jen je pozorujte jako nestranný divák v kině. Klidně nechte vaši mysl, ať vymyslí i ty nejbláznivější scénáře. Používám tuto meditační techniku, když se má mysl dokola zaobírá nějakým problémem a nemůže najít řešení. Miluji ten pocit po meditaci, kdy mám pocit, že mi někdo sundal těžký batoh z ramen a má mysl je jasná.

Dejte vašemu dni řád
To, co učí každá maminka své miminko již od narození je řád. V tolik hodin se jí, v tolik hodin se koupe… proč by to, ale neměli dodržovat i dospělí? Naše tělo i mysl touží po vnitřním řádu a pravidelnosti. Postupně, po malých krůčcích upravujte váš denní režim. Pokud se rozhodnete k radikální změně, bude to pro vás násilné a za týden jste zpět ve starých kolejích. Nečiňte násilí sami na sobě. Pomalu je lépe.

Nezapomínejte na pravidelný spánek
Pokud se cítíte velmi unaveni, máte pocit, že vaše hlava je plná myšlenek, které nelze zastavit, pak vyzkoušejte Jóga Nidru - jógový spánek. Krok po kroku objevte intenzivní relaxaci těla, ducha i mysli.

Zapomeňte na polotovary a uvařte si
Pro mne je příprava jídla něco jako kreativní meditace. Nemusíte přeci vařit menu o pěti chodech, vyzkoušejte jednoduché recepty. Zkuste připravovat jídlo podle toho, jaké je roční období.

Méně je někdy více a lépe
Zkuste si každé ráno říct nebo napsat, co za den stihnete vyřídit. Večer pak zkuste váš den uzavřít. Klidně si vše pište. Já si ve své jogínské praxi vedu deník již 15 let a je skvělé se k některým věcem občas vrátit.

Nezapomínejte ve správný čas zařadit očistu organismu
Snažíme se myslet a kontrolovat to, co jíme, ale ne vždy jsme schopni to ovlivnit. Stejně tak se to týká vzduch, který dýcháme. I pohybové aktivity i stres vytváří odpadní látky v našem organismu. Jaro je správný čas na intenzivnější očistné kůry. Nezapomeňte, očista je velmi náročná sama o sobě a tedy vyžaduje 100% odpočinek. Zkuste tedy v době očisty nechodit do práce, nestarat se o rodinu… Dejte vašemu tělu čas a prostor pro očistu.

Zkuste meditaci v chůzi
Začněte tím, že si uvědomíte váš stoj, poté vnímejte, jak se při chůzi chodidla střídavě dotýkají země. Meditací v chůzi začínáte cestu, která vám přináší tělesnou zkušenost -uvědomíte si vaše fyzické já, poté pocity, následně emoce a nakonec dosáhnete vyššího vnímání.

Tip: Zkuste pleťový krém, který zpomaluje stárnutí! SLOW ÂGE, Vichy


Foto: Vichy

Další články z rubriky

Opláchnout, bleskově osvěžit, zavlažit… i když vodu z kohoutku používáte ke skropení tváře minimálně, stačí to, abyste si znepřátelila své kosmetické společníky. Tvrdá voda sobě totiž ukrývá mimo jiné zvýšené množství minerálů, nejčastěji ionty kalcia nebo v...(Pokračování...)
Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě....(Pokračování...)
1. Před aplikací hydratační péče Poprašek termální vodou obličej skvěle připraví na aplikaci hydratační péče. Tento krok zapadne do ranní a večerní rutiny. Ráno pleť totiž perfektně probudí a večer zase pomůže citlivé pleti k lepší regeneraci. 2. Při vystavení externí...(Pokračování...)
Ráno Stejně jako vydatná snídaně nastartuje vaše tělo, tak i ranní péče probudí vaši pleť. Napumpujte ji proto hned po probuzení vitaminy a osvěžte těmito blahodárnými přípravky: Na oteklé oči Proč máte každé ráno váčky pod očima? Viníkem je vodorovná poloha, ve které...(Pokračování...)
Především na začátku léta není naše kůže na přímé sluneční záření zvyklá a může tak zažít šok. Slunce se významně podílí na předčasném stárnutí pokožky - podle dermatologů má až 80 %.  Jak si nejlépe užít jaro a léto se zdravou a svěž...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Velkou výhodou termální vody je její snadné a univerzální použití. Praktické balení ve spreji se vejde do kabelky a lze ho použít...
Čas od času se vám na obličeji vyklube pupínek, k dermatologovi hned utíkat nechcete, jenže pak v drogerii tápete?
Při západu slunce jste nejkrásnější. Zastavte ten okamžik a vtiskněte jeho prchavé světlo své tváři pomocí lichotivých odstínů.
S úderem padesátky se pokožka chtě nechtě dostává pod nadvládu hormonů víc, než kdy jindy. Najít společnou řeč tudíž nebývá vůbec...
Věková hranice stárnutí je pro každého jiná. Zatímco někomu stačí začít se poohlížet po první proti-vráskové péči před čtyřicítkou,...
Dědictví dokonalé pleti je sice něco jako výhra v loterii, bohužel však nenabízí pohodlí navždy. Okolo čtyřicítky se totiž plus minus...
Věděli jste, že to byla právě značka Vichy, která stála u zdroje rozdělení pleti podle typů?
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná