Vydáno: 20. 1. 2017  /   Aktualizováno: 20. 1. 2017
Pleť
Pravidla zimní péče
Toužíte po zářivé a svěží pleti? Dělí vás od ní jen pár kroků…

Šetrné čištění
Používáte odličovací vody a pěny? Tohle jsou ideální přípravky, které se hodí spíše na letní období, kdy jen potřebujete smýt z tváře líčení, špínu a pot. V zimě si ale pleť žádá extra péči. Proto raději přesedlejte na jemná čisticí mléka nebo oleje, které na kůži zachovají přirozený film – ten totiž v chladných dnech funguje coby ochranný štít.

Sametové rty
Jak předejít popraskané puse? Neolizujte si ji, sliny totiž jemnou pokožku úst ještě víc vysušují. A jak o ústa pečovat? Každý večer před usnutím naneste pořádnou vrstvu balzámu s ceramidy nebo glycerinem. Co se týče denního líčení – místo lesku sáhněte po rtěnce nebo balzámu s ochranným faktorem.

Svěží manikúra
Mrazy útočí nejen na vaši kůži, ale i na nehty, které se pak můžou lámat a loupat. Abyste katastrofě zabránila, přetřete drápky výživným lakem na nehty. Nezapomeňte ale, že i ruce potřebují laskavé opečovatele. Nejvíc jim prospěje hutné mazání, třeba s bambuckým máslem. Krém mějte vždy u sebe a použijte po každém umytí.

Ochránci pleti
Suchý vzduch pokouší odolnost svrchní ochranné vrstvy kůže a spouští tak nejen tvorbu ekzémů, ale urychluje i stárnutí pleti. Pokud si tohle nechcete nechat líbit, zahajte protiútok s krémem s ceramidy, které kožní bariéru opět posílí. Do velkých mrazů, kdy hrozí, že by vám kůže mohla zčervenat, natřete tváře hutným mazáním, poslouží jako spolehlivá ochrana.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Opláchnout, bleskově osvěžit, zavlažit… i když vodu z kohoutku používáte ke skropení tváře minimálně, stačí to, abyste si znepřátelila své kosmetické společníky. Tvrdá voda sobě totiž ukrývá mimo jiné zvýšené množství minerálů, nejčastěji ionty kalcia nebo v...(Pokračování...)
Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě....(Pokračování...)
1. Před aplikací hydratační péče Poprašek termální vodou obličej skvěle připraví na aplikaci hydratační péče. Tento krok zapadne do ranní a večerní rutiny. Ráno pleť totiž perfektně probudí a večer zase pomůže citlivé pleti k lepší regeneraci. 2. Při vystavení externí...(Pokračování...)
Ráno Stejně jako vydatná snídaně nastartuje vaše tělo, tak i ranní péče probudí vaši pleť. Napumpujte ji proto hned po probuzení vitaminy a osvěžte těmito blahodárnými přípravky: Na oteklé oči Proč máte každé ráno váčky pod očima? Viníkem je vodorovná poloha, ve které...(Pokračování...)
Především na začátku léta není naše kůže na přímé sluneční záření zvyklá a může tak zažít šok. Slunce se významně podílí na předčasném stárnutí pokožky - podle dermatologů má až 80 %.  Jak si nejlépe užít jaro a léto se zdravou a svěž...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Mít v létě do zlatova opálenou pokožku je přáním mnoha žen i mužů. Sluneční paprsky sice umí dodat krásný bronz i potřebný vitamín D,...
Nové boty. Takové radost. Ovšem, jen do té doby, než je nazujete. Máme řešení, o kterém si řeknete, proč už vás to dávno nenapadlo...
V létě je potřeba chránit svou pleť před slunečními paprsky dvojnásob. Tenhle jednoduchý trik vám s tím pomůže.
Seznamte se s těmito pravidly, abyste se uchránila před slunečními šrámy na těle.
Pokud patříte mezi milovnice podkladových bází, které umějí rozostřit drobné nedokonalosti i zpevnit líčení, pak přesně pro vás...
Nejtoxičtějšími strašáky ze sluneční dílny jsou UVA a UVB paprsky. Pozor si dejte i na infračervené A záření, které proniká do kůže...
I když se pravidelně mažete opalovacím krémem, přesto některé zákeřné UV paprsky proniknou skrz štít.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná