Vydáno: 9. 3. 2017  /   Aktualizováno: 9. 3. 2017
Pleť
Posviťte si na pupínky
Kůže se přes zimu hůře prokrvuje a obtížněji vyhání nečistoty. Proto je možné, že se vaše jinak zdravím zářící tváře obsypaly zanícenými pupenci a zalily nepříliš oslňujícím leskem.

Aby se pupínky a ucpané póry vydaly na ústup, musíte pleti vypomoct důkladnou očistou. Naplánujte si ji alespoň jednou do týdne. Cídění se věnujte večer, kůže má pak celou noc na regeneraci. Obličej asi pět minut nahřívejte nad odvarem z heřmánku. Tváře pak ale netrapte vymačkáváním, které může způsobit viditelné jizvy. Parou vytažené nečistoty stačí důkladně setřít pleťovou vodou. Pak obruste zrohovatělé buňky peelingem a nakonec uložte obličej pod hloubkově čisticí masku. Na pupínky dobře fungují nátěry s obsahem mořského bahna nebo jílu. Tip: Jestliže máte citlivou pleť s rozšířenými cévkami, nedrážděte ji peelingy s hrubými částicemi. Raději sáhněte po gomáži, která odstraňuje odumřelé buňky nabalováním na pružné kuličky.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě....(Pokračování...)
1. Před aplikací hydratační péče Poprašek termální vodou obličej skvěle připraví na aplikaci hydratační péče. Tento krok zapadne do ranní a večerní rutiny. Ráno pleť totiž perfektně probudí a večer zase pomůže citlivé pleti k lepší regeneraci. 2. Při vystavení externí...(Pokračování...)
Ráno Stejně jako vydatná snídaně nastartuje vaše tělo, tak i ranní péče probudí vaši pleť. Napumpujte ji proto hned po probuzení vitaminy a osvěžte těmito blahodárnými přípravky: Na oteklé oči Proč máte každé ráno váčky pod očima? Viníkem je vodorovná poloha, ve které...(Pokračování...)
Především na začátku léta není naše kůže na přímé sluneční záření zvyklá a může tak zažít šok. Slunce se významně podílí na předčasném stárnutí pokožky - podle dermatologů má až 80 %.  Jak si nejlépe užít jaro a léto se zdravou a svěž...(Pokračování...)
Jak po pupínku rychle zamést stopy Nejúčinněji proti rašící akné zabírá, když postižené místo ošetříte přípravkem s dvouprocentní kyselinou salicylovou a poté ještě vrstvou šikovné kosmetiky s pětiprocentním benzoylperoxidem. Kdo mi hodí ubrousek a savo? Nepř...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Máte mdlou pleť, kruhy pod očima nebo vaši tvář pokrývají nehezké skvrny? Dopřejte pokožce jarní očistnou kúru!
28 dní. Přesně tolik času potřebuje naše pokožka pro svoji regeneraci. Pokud jí chcete s procesem obnovy trochu pomoci, sáhněte po...
Objevte hit mezi peelingy. Voňavý zázrak plný kávy jménem MARK scrub bude pečovat o vaše tělo.
Nemáte zrovna dokonale hebkou pleť jako mimino? Vyměňte chemické peelingy za přírodu a uvidíte!
Brojíme za zdravé opalování, proto jednoznačně doporučujeme samoopalovací přípravky, které vám zařídí vysněnou karamelovou barvu...
Věk je jenom číslo a přesto o něm ženy po čtyřicítce nerady mluví... jakoby měly pocit, že život nabírá jiné obrátky a jejich krása se...
Tentokrát nejde o akné, ale o mílie, keratin uzamčený pod povrchem kůže, nejčastěji kolem očí.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná