Vydáno: 24. 4. 2017  /   Aktualizováno: 24. 4. 2017
Pleť
Sexy na sobotu (ale začněte už v pondělí)
Máte se sobotní nocí velké plány? Po horečných přípravách můžete skončit leda se špatně vytrhaným obočím a otisky na laku. Takhle si rozdělte péči na celý týden a v sobotu vám bude k dokonalosti chybět jenom jeho polibek na uvítanou.

Pondělí
Zbavte se intimního porostu

Dnešní úkol: Chloupky v tříslech vytrhejte už začátkem týdne. Zarudlá pokožka se uklidní a případné pupínky se včas zahojí.
Sexy triky: Abyste při depilování nemusela zatínat zuby zbytečně velkou bolestí, nejprve zkraťte dlouhé chloupky na velikost zrnka rýže. Pak zapudrujte místa, kde budete řádit, aby vosk lépe přilnul k pokožce. Depilační pásky chvilku podržte v dlaních, aby se vosk rozehřál, a pak je přiložte na napnutou kůži ve směru růstu chloupků, uhlaďte a co nejrychleji v protisměru strhněte. Pokud nějací zbloudilci z pokožky trčí dál, doholte je žiletkou nebo vytrhněte pinzetou. Tip: Netrapte se depilací celého porostu v intimních oblastech – stačí, když vytrháte chmýří, které vylézá ze spodního prádla.

Úterý
Vyhlaďte pokožku
Dnešní úkol:
Zbavte pleť starých šupin a napumpujte ji výživnou potravou, aby se do víkendu nádherně vyhladila.
Sexy triky: Peeling pomáhá pleť projasnit a zbavit ji všech neřádů. Vsaďte na dva kroky. Nejprve asi minutu vtírejte do vlhké pokožky peeling s hrubými zrnky. Odstraníte tak z povrchu pleti mrtvé buňky, kvůli kterým vypadá pokožka mdle a nepropustí do hloubky výživu. Krém opláchněte a kůži poté dočistěte pomocí peelingu s kyselinou glykolovou nebo salicylovou, které kůži hloubkově vycídí. Přibližně minutu peeling roztírejte po tvářích, pak ho nechte působit jako masku a zhruba po další minutě nátěr smyjte. Tváře ještě proklepejte prsty, dokud neuschnou. Na noc pokožku promastěte výživným krémem, pleť zůstane svěží a šťavnatá k nakousnutí až do sobotní akce.

Středa
Vytvarujte dokonalé oblouky
Dnešní úkol:
Dejte si čas na pečlivé vytrhání obočí, ve spěchu byste mohla nadělat paseku.
Sexy triky: Když si nejste jistá, jaký tvar oblouků bude vašemu obličeji slušet nejvíc, pomůžou vám s jeho vytrháním v kosmetickém salonu. Poté už můžete ideální tvar udržovat sama s pinzetou a zrcátkem v ruce. Nejlépe se vám bude pracovat v koupelně, protože pára ze sprchy uvolní váčky, z nichž chloupky vyrůstají, takže štětiny půjdou vytrhnout snadněji a s menší bolestí! Nejprve obtáhněte vnitřní stranu obočí tmavou tužkou a odstupte od zrcadla. Když se vám tvar oblouku líbí, vytrhejte po směru růstu chloupky, které přečnívají. Pokud váháte, zda některý vytrhnout, nebo ho raději nechat na místě, zamažte chlup korektorem a podívejte se, jestli bez něj bude obočí dokonalé. Pak nátěr odstraňte, chloupek případně vytrhněte a překontrolujte, jak jste spokojená s výsledkem.

Čtvrtek
Pořiďte si tmavší odstín
Dnešní úkol:
Nažhavte vybledlou pokožku samoopalovacím postřikem.
Sexy triky: Skočte do sprchy a lufou opatrně předrhněte celé tělo, zbavíte se tak staré kůže. Osušte se a samoopalovací mléko naneste nejprve na kostnatější části těla, jako jsou kotníky, kolena, lokty a zápěstí, jež vstřebávají více mazání. Poté sáhněte po samoopalovacím přípravku ve spreji, který není třeba vtírat, takže se vyhnete otravným barevným flekům. Před použitím ho ale nejprve vyzkoušejte na papíru, abyste měla kontrolu, jak moc pumpička stříká. Poté už si sepněte vlasy a stoupněte si pod sprchu, takže po vás nezůstanou po celé koupelně sprejerské šmouhy. Podržte trysku zhruba dvacet centimetrů od pokožky a stříkejte ve vodorovné poloze. Potom se předkloňte a skropte kůži na zádech od krku k pasu. Počkejte asi patnáct vteřin, než se barva usadí, ale s oblékáním zatím nespěchejte a vytrvejte nahá ještě deset minut. Když se ukáže, že se vám na některých místech udělaly fleky, předrhněte je lufou.

Pátek
Bohatá hříva a dokonalé drápky
Dnešní úkol:
Vlasy umyjte už den před akcí, pokožka do druhého dne vytvoří přesně tolik mazu, aby vlasy nepoletovaly, ale stále působily svěžím dojmem. I na přelakování nehtů nastal teď nejlepší čas.
Sexy triky: Umyjte si hlavu a naneste kondicionér na délku vlasů, ale vyhněte se kořínkům, aby zůstaly nadýchané a svěží. Pokud chcete bohaté a uhlazené kadeře, použijte stylingový sprej, který ochrání mokré vlasy před poškozením teplem a zajistí jim lesk. Hřívu sušte v předklonu a jemně ji přitom u kořínků čechrejte prsty, svůdně se nafoukne. Když jsou kadeře napůl suché, narovnejte se a dofénujte hřívu po malých částech. Lokny během sušení pročesávejte kulatým kartáčem nejlépe s přírodními štětinami. Poté přejděte k manikúře. Zatlačte kůžičku, přepilujte konečky nehtů a drápky přetáhněte podkladovým lakem a dvěma vrstvami barevného nátěru. Neutrální barvy perfektně zamaskují nedokonalosti nehtu, divoké a třpytivé odstíny zase spolehlivě upoutají pozornost. Nakonec barevné malování přemalujte tenkou vrstvou vrchního laku.

Sobota
A jdeme do finále

Teď už zbývá dotáhnout pár posledních detailů a hurá do víru sobotní noci!
- Pinzetou vytrhejte nové chloupky, které vyrašily v tříslech, nebo je zlikvidujte žiletkou. Kůži napněte, abyste se neřízla.
- Při líčení zkuste tenhle šikovný fígl: Naneste na víčko hnědý stín, rozmázněte ho do strany a ještě lehoučce přetřete trochou vazelíny nebo krému. Oči dostanou žhavě zářivý náboj.
- Natočte hřívu na velké samodržící natáčky a přefoukněte ji teplým vzduchem. Než se oblečete do šatů, vlasy vychladnou a natáčky můžete sundat. Na koruně hlavy pak kadeře trochu rozčešte.
- Pokožku roztřpyťte bronzujícím pudrem a pomocí velkého štětce rozprašte rozjasňovač v dekoltu, na rukou i dalších místech na těle, jež nebude krýt oblečení.
- Po koupeli se ještě vlhká přešplíchněte parfémem. Vonné molekuly se v pokožce udrží až do kuropění.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě....(Pokračování...)
1. Před aplikací hydratační péče Poprašek termální vodou obličej skvěle připraví na aplikaci hydratační péče. Tento krok zapadne do ranní a večerní rutiny. Ráno pleť totiž perfektně probudí a večer zase pomůže citlivé pleti k lepší regeneraci. 2. Při vystavení externí...(Pokračování...)
Ráno Stejně jako vydatná snídaně nastartuje vaše tělo, tak i ranní péče probudí vaši pleť. Napumpujte ji proto hned po probuzení vitaminy a osvěžte těmito blahodárnými přípravky: Na oteklé oči Proč máte každé ráno váčky pod očima? Viníkem je vodorovná poloha, ve které...(Pokračování...)
Především na začátku léta není naše kůže na přímé sluneční záření zvyklá a může tak zažít šok. Slunce se významně podílí na předčasném stárnutí pokožky - podle dermatologů má až 80 %.  Jak si nejlépe užít jaro a léto se zdravou a svěž...(Pokračování...)
Jak po pupínku rychle zamést stopy Nejúčinněji proti rašící akné zabírá, když postižené místo ošetříte přípravkem s dvouprocentní kyselinou salicylovou a poté ještě vrstvou šikovné kosmetiky s pětiprocentním benzoylperoxidem. Kdo mi hodí ubrousek a savo? Nepř...(Pokračování...)
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná