Vydáno: 23. 5. 2017  /   Aktualizováno: 23. 5. 2017
Pleť
Ať pleť září celý den!
Tajemství modelek? Zdravá a projasněná pokožka. Vy ji můžete mít taky – od rána až do noci –, stačí jen vyslyšet její potřeby.

Ráno
Stejně jako vydatná snídaně nastartuje vaše tělo, tak i ranní péče probudí vaši pleť. Napumpujte ji proto hned po probuzení vitaminy a osvěžte těmito blahodárnými přípravky:

Na oteklé oči
Proč máte každé ráno váčky pod očima? Viníkem je vodorovná poloha, ve které celou noc spíte a při níž se vám voda zadržuje právě v těchhle místech. Nepříjemnou ozdobu můžete ale vymazat pomocí kofeinu.

Antioxidanty
Séra, která jsou plná antioxidantů, jako je vitamin C a E nebo zelený čaj či granátové jablko, zastaví v pleti tvorbu vrásek i pigmentových skvrn.

Ochranný štít
Základ v podobě antioxidantů už máte. Teď je potřeba ještě myslet na barevné vyladění pleti a ochranu před sluncem s pořádnou dávkou hydratace.

Závlaha uprostřed dne
Zhruba kolem 14. hodiny odpolední přestává váš hydratační krém účinkovat. Vytáhněte tedy z kabelky osvěžující mlhu a dejte svojí pleti zase napít.
hydratační mlha, Cactus Flower & Tibetan Ginseng, Kiehl’s, 440 Kč

Před spaním
Když se oddáváte nočnímu snění, nemusí se vaše tělo bránit vnějším útokům, ale má konečně čas na regeneraci. Těmihle kroky mu pomůžete v jeho ozdravných snahách.

Noční sérum
Po důkladném očištění naneste sérum, které zahájí obnovu kožních buněk. Proč? Přípravek má lehkou texturu a koncentrované složení, jež do pleti pronikne hlouběji než obyčejný krém.
noční sérum, Age Control Night Essential Serum, Declaré, 1649 Kč

Retinol
Pod tímhle názvem se ukrývá derivát vitaminu A, který funguje jako přirozený peeling, se sluncem si ale moc nerozumí, proto sérum s obsahem téhle látky používejte právě večer.

Oční krém
Maska určená na oční okolí působí intenzivně a dokáže nejen oblažit, ale i omladit.

Noční krém
Pokožka přichází o svoji vláhu, i když spíte. Proto přesedlejte na hutnější přípravky, postarají se o noční pitný režim kůže. Jejich další plus? Zafixují výživu, kterou jste pleti dopřála v předchozích krocích.

Autor: Cosmoplitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě....(Pokračování...)
1. Před aplikací hydratační péče Poprašek termální vodou obličej skvěle připraví na aplikaci hydratační péče. Tento krok zapadne do ranní a večerní rutiny. Ráno pleť totiž perfektně probudí a večer zase pomůže citlivé pleti k lepší regeneraci. 2. Při vystavení externí...(Pokračování...)
Především na začátku léta není naše kůže na přímé sluneční záření zvyklá a může tak zažít šok. Slunce se významně podílí na předčasném stárnutí pokožky - podle dermatologů má až 80 %.  Jak si nejlépe užít jaro a léto se zdravou a svěž...(Pokračování...)
Jak po pupínku rychle zamést stopy Nejúčinněji proti rašící akné zabírá, když postižené místo ošetříte přípravkem s dvouprocentní kyselinou salicylovou a poté ještě vrstvou šikovné kosmetiky s pětiprocentním benzoylperoxidem. Kdo mi hodí ubrousek a savo? Nepř...(Pokračování...)
Pondělí Zbavte se intimního porostu Dnešní úkol: Chloupky v tříslech vytrhejte už začátkem týdne. Zarudlá pokožka se uklidní a případné pupínky se včas zahojí. Sexy triky: Abyste při depilování nemusela zatínat zuby zbytečně velkou bolestí, nejprve zkraťte dlouhé chloupky na...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
Tyhle přípravky během noci dokážou divy, o kterých se vám nezdálo.
Víkend je za rohem, dopřejte své pleti absolutní výživu a na chvíli ji zahalte do broskvové masky.
Patří mezi oleje, které byste neměli nechat být. Postará se o vaši pleť doslova královsky.
Bez make-upu ani ránu, protože musíte maskovat? A opravdu si se svou pletí rozumíte?
Obsahuje jen dvě složky a dokáže vás zbavit strií, pigmentových skvrny, akné i malých jizviček.
Nezapomínejte se o sebe v zimním období starat o něco víc. Tyto čtyři tipy by vám mohly napovědět, jak na to.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná