Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Nečistoty Látky obsažené v jablku dokáží bojovat proti nečistotám pleti a vyrážkám. Jablečnou pleťovou masku by měly používat především ženy, které trápí nečistá a aknózní pokožka. Jako bonus má jablko protizánětlivé účinky a hydratuje pleť. Superrychlá maska...(Pokračování...)
Obsah rajčat je poklad Říká se, že sníst jedno kvalitní rajče denně znamená, že pokryjete potřebný přísun vitaminů A, B, C i E. Tělo bude určitě spokojnené a jistě se nebude bránit minerálům jako draslík, hořčík nebo fosfor, stopovým prvkům a také lykopenu. Tato látka obsažená ve slupce dod...(Pokračování...)
Historie značky Bioloqique Recherche Yvan, Josette a Philippe Allouche, biolog, fyzioterapeutka a doktor, kombinující svoje know-how a nadšení pro věc, napsali unikátní a visionářskou stránku v historii kosmetické péče. Před 30 lety, kdy byla společnost založena, fungovala jako výzkumná a vývojová laboratoř,...(Pokračování...)
  Jednoduchý recept   Vyberte si bylinky, které máte ráda (levandule, meduňka, rozmarýn, růže…) a zalijte je 1 deci vroucí vody. Každá bylinka má jiné vlastnosti, tak vám je rozdělíme podle typu pleti:    SUCHÁ PLEŤ   Na pleť, která má sklon k tvorbě š...(Pokračování...)
Sice docela ráda lyžujete a popíjíte svařák a Vánoce, Silvestr a plesy také nejsou k zahození, ale s vaším tělem zima docela drsně mává. „Mám vždycky hnusně zašedlou kůži a šíleně se mi mastí vlasy,“ stěžuje si třiadvacetiletá recepční Lucka. „Vysušuje se mi...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

A nebojte, nos vám po nich neporoste, jako v pohádce. Říká se, že pro zdraví těla máte sníst jedno jablko za den. Jablko může mít vliv...
Známe ho všechny. Používáme ho do jídla, ale věřte, že se hodí i na krásu.
Ódy na zeleninu posloucháme neustále, ale pojďme se na ni podívat také z jiného úhlu než je hubnutí.
Olupující se nos, povadlá kštice a šedivé tváře se vás v zimě nemusí týkat. Stačí se držet těchto rad.
Citrón se hodí nejen do čaje a vody, ale také dokáže zázraky s vaší krásou!
Nadopujte tváře vitaminy ze šťavnatého ovoce a uvidíte okamžitý efekt. Na drahou kosmetiku si ani nevzpomenete!
Letíte pracovně, nebo na vysněnou dovolenou? Předejděte šrámům na vašem půvabu, které by do vaší tváře mohly zapsat hodiny strávené v...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná