Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Mohl za to agresivní retinol. Příště raději zvolte šetrnější variantu přípravku, třeba bio liftingové sérum Faces My Age, Lavera, 497 Kč, s účinným koenzymem Q10, který pleť probudí k životu. Navíc obsahuje olej karanja a bílý čaj, které pleť zavlaží a vypnou ji jako pergamen....(Pokračování...)
Pokud si myslíte, že vaší krášlící rutině něco chybí, nechte si poradit od těch nejpovolanějších. Nejžádanější modelky musí být stále fit a to platí i o jejich pleti. V nepřeberné škále přápravků ale nejraději sahají po těch přírodních....(Pokračování...)
Už dávno nejste praštěnou puberťačkou, ale vaše pleť stále hlásí do světa něco jiného? Kosmetika nepomáhá a vy už si nevíte rady? Novým trendem, který doporučují dermatologové, je vynechání či omezení mléčných výrobků. Kravské mléko má v sobě...(Pokračování...)
Věděli jste, že 8 z 10 žen v České republice má citlivou pleť? Citlivou pleť doprovázejí nepříjemné pocity, jako např. dehydratace, pnutí, dyskomfort, začervenání, svědění, projevy akné apod. Značka La Roche-Posay, specialista na citlivou pleť, včetně té nejcitlivější, přináší...(Pokračování...)
1. Rozhodně zapomeňte na vymačkávání pupínků či hloubkové čištění pleti. To by vám jen zanechalo podrážděnou pokožku, kterou byste jen stěží maskovala. Místo toho raději zbavte pleť ranního líčení a na vyčištěnou pokožku naneste masku. Buď použijte už hotový přípravek z obchodu nebo na...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Přestaňme se hnát za kultem dokonalosti a nechme si své vrásky a občasné kruhy pod očima.
Staňte se hvězdou večera, poradíme vám, jak na to!
Chladné počasí a dlouhé zimní noci si s pokožkou příliš nerozumějí. Vy však mějte porozumění a dopřejte jí, co od vás žádá.
Mají krásnou pleť, tak proč se s ní nepochlubit.
Pleť si slastně hýčkáte, a přesto mají vaše tváře k hladkosti daleko? Víme, kdo jim škodí. Budete překvapená.
Opečujte se za pár korun doma v koupelně a neutrácejte za drahé procedury v kosmetickém salonu.
Jak na make-up divoký i jednoduchý nám prozradila vizážistická esa z celého světa...