Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Zdravého člověka dobře poznáte podle kůže – když svítí, je hladká, vláčná a vypnutá, dá se předpokládat, že jste v pořádku. To, že krása kůže vychází hlavně zevnitř, už se všeobecně ví, a současným trendem je právě vnitřní péče o pokožku, spíš než n...(Pokračování...)
Pro každou autorku příběhu máme malý dárek, cestovní balení Aktivátoru mládí (7 ml) a poukázku na konzultaci péče o pleť! Neváhejte a napište příběh na genifique.jenprozeny.cz Ze zaslaných příspěvků vybereme každý měsíc nezajímavější příběh a ten odměn...(Pokračování...)
V létě netrpí jen kůže a vlasy, ale i rty potřebují pořádnou dávku vláhy. Máme pro vás jednoduchý návod, jak si vytvořit naprosto přírodní a hlavně domácí mazání pro vaši pusu. Velký plus je ten, že si balzám můžete umíchat z čeho se vám jen zamane. Existuje...(Pokračování...)
Sáhněte po účinných běličích, které vám zařídí svůdně hedvábnou pleť. Najdete je třeba v řadě White Objective od Biodermy. Ta obsahuje přípravky, které pokožku zbaví kakaového nadělení a navíc zabrání dalšímu tvoření tmavých skvrn. Tip: Pokud máte...(Pokračování...)
Narodila se v Bombaji, ale už spoustu let žije v New Yorku. Mimo to, že navrhuje skvostné šperky, se věnuje také obličejové józe. Asi nemusíme zmiňovat, proč je dobré nezapomínat i na svaly, které máte na tváři. Pokud se jim totiž budete věnovat alespoň 5 - 10 minut denně, neskutečně se vám odvděčí svou pevnost...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Mažete se nejluxusnějšími krémy, ale vaše pokožka se ne a ne vyčistit. Zkuste jíst jinak!
Do třiceti to ještě jde, ale pak už se nemůžeme chovat tak neuvážlivě!
Nemusíte jej používat jen na vlasy. Existuje mnoho variant, kde jej můžete uplatnit a ještě ušetříte.
Jak vypadají odlíčené a bez photoshopu? Takhle...
Nadopujte svou tvář létem! Ovoce plné vitaminů a antioxidantů vám v tom pomůže.
Zajděte si občas s kamarádkou na sushi, nebo kupte sladkovodní rybu na večeři. Stojí to za to!
Prořídlé obočí nebo rudé skvrny na tvářích? Pohledem do zrcadla si sama určíte diagnózu.