Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Této metodě se říká mapování obličeje a je ze starověké čínské medicíny, která se zaměřuje na různé oblasti vašeho obličeje. Soudě podle umístění akné nebo infekčního místa, mohou lékaři určit příčinu. Takový postup může být klíčem k vyřešen...(Pokračování...)
Zainvestujte ale i do kvalitního hydratačního krému s lehčím složením a ideálně i ochranným faktorem. Po vláze bude vaše kůže v následujících měsících prahnout ze všeho nejvíc. Přípravek by měl navíc obsahovat antioxidanty (třeba keonzym Q10). Klidně ho nanášejte je...(Pokračování...)
Která z nás by si nepřála krásnou, hladkou, zářící pleť bez akné a kruhů pod očima? Pokud je to i váš případ, vyzkoušejte jednoduchou domácí masku, která umí takové nedostatky smáznout. Kurkuma je silný antioxidant Má hydratační a omlazující...(Pokračování...)
Jenže po nějakém čase se stav vaší pokožky prudce zhorší. To bude zesilovat, póry se začnou ucpávat a boláčky se opět vyloupnou. Jak recidivě akné předejít? Sáhněte po ochranných krémech bez olejů, které pokožku dostatečně zavlaží. Zkuste opalovací gely. A pokud hledáte ideáln...(Pokračování...)
Jejich tvorbu mohou způsobovat těžké, krémové nebo olejové přípravky na pleť, zkuste je proto vyměnit za jemné oční krémy. Už vzniklé drobné bulky můžete propíchnout a jejich obsah vymáčknout. Uvařte si odvar z heřmánku a kůži napařujte zhruba deset minut, aby změkla. Mílie snáz vyklouzne ven. Ranku...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Víte, jaký vliv má na tělo horká a studená voda? Tohle jsou jejich výhody...
Obsahuje jen dvě složky a dokáže vás zbavit strií, pigmentových skvrny, akné,´malých jizviček i úpalu.
Není žena, která by chtěla vrásky. Děláme však věci, jenž tvorbu rýh ještě zrychlují. Dejte si pozor na...
Máte suchou pleť, dělají se vám pupínky a barva je dost nezdravá? Zkuste omezit cukr!
Nepáchejte zbytečné prohřešky na své pleti. Tyto zlozvyky se dají celkem lehce odstranit.
Okolo nás je samá retuš, photoshop. Až strašidelně dokonalé modelky i v padesáti. Tak my zas rádi připomínáme, že to tak prostě není!
Nezapomínáte ale na to nejdůležitější? Zářivá a zdravá pleť vyžaduje pravidelné čištění, bez něj není péče o pleť kompletní!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná