Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Jasnost vašich očí prozradí, kolik máte vitální energie, duhovka a skvrny na ní mohou sloužit jako diagnostické místo pro stav jednotlivých orgánů a odstín bělma vypovídá o stavu jater – zažloutlá barva svědčí o tom, že játra mohou být v nepořádku. Stejně tak i očn...(Pokračování...)
Blogerka Em Ford se stala inspirací pro slečny po celém světě, které trpí závažným akné a nehodlají chodit s kůží na trh. Stala se inspirací, ale i terčem nekonečných hatů, to ji však neodradilo od pokračování v tom co dělá. A že je dobrá! (Pokračování...)
Experimentujte s těmito domácími parními lázněmi, které jsou ideální pro vyčištění vašich pórů. Pleť se stane odolnější vůči škodlivým vnějším vlivům. Pokud se chcete vyhnout chemickým peelingům a dopřát své tváři naprosto přírodní péči, s...(Pokračování...)
Jenže kůže kolem zraků patří k nejtenčím oblastem (je slabší až o dvacet procent než jinde na těle), takže po ochraně před sluncem přímo prahne. Co na ni tedy použít? Minerální filtry, které oční okolí nepodráždí tak jako chemické. Vyskytují se třeba v krému od SkinCeuticals (pořídí...(Pokračování...)
Tmavé kruhy jsou způsobeny v důsledku mnoha důvodů. Nedostatek spánku, ve špatné poloze, mizivá cirkulace krve a tekutin, kouření, špatná životospráva a chabý pitný režim. To jsou ty nejčastější důvody, proč se probouzíte s pytly kolem očí, nateklými víčky i černými kruhy....(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Víte, jaký vliv má na tělo horká a studená voda? Tohle jsou jejich výhody...
Obsahuje jen dvě složky a dokáže vás zbavit strií, pigmentových skvrny, akné,´malých jizviček i úpalu.
Není žena, která by chtěla vrásky. Děláme však věci, jenž tvorbu rýh ještě zrychlují. Dejte si pozor na...
Máte suchou pleť, dělají se vám pupínky a barva je dost nezdravá? Zkuste omezit cukr!
Nepáchejte zbytečné prohřešky na své pleti. Tyto zlozvyky se dají celkem lehce odstranit.
Okolo nás je samá retuš, photoshop. Až strašidelně dokonalé modelky i v padesáti. Tak my zas rádi připomínáme, že to tak prostě není!
Nezapomínáte ale na to nejdůležitější? Zářivá a zdravá pleť vyžaduje pravidelné čištění, bez něj není péče o pleť kompletní!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná