Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Tuhle bombu rozhodně vyzkoušejte, pokud bojujete se smíšenou pletí, akné, nějakým tím flíčkem i šupinkami. Aspirin je s citrónovou šťávou skvělou kombinací pro ozdravu pleťi. Aspirin obsahuje kyselinu salicylovou, která působí jako chemický peeling a citrónová šťáva m...(Pokračování...)
Prosím nezkoušejte to! Nechcete vypadat jako Kačer Donald, nebo jo?  YouTube zaplavila pohroma ve formě tutorialů, které dávají jednoduchý návod na zvětšení rtů během chviličky, naprosto přirozeně a bez jehel. No, na maškarní dobrý! A tohle si pusťte k tomu... (Pokračování...)
Toto není obyčejný brand film... Není to ani příběh. Je to spíš souhrn symbolů a ikonických obrázků, které dotváří společnou vizi značky Lancôme. Je to čistě estetický zážitek. Nové video je zábavné, plné radosti a zároveň velmi nečekané. Je navrženo tak, aby zaujalo a...(Pokračování...)
Pytle pod očima se většinou zvětšují díky věku. Ale jsou i případy, kdy jim pomůžeme ve své oteklosti třeba občasným ponocováním, zadržováním vody, špatným krevním oběhem a alergiemi. Zkuste se jich proto zbavit přirozeně a hlavně přírodně. Vychlazené pytlíky od čaje Dejte si patná...(Pokračování...)
Citron pro sexy dekolt Kyselý žluťásek je vyložený kosmetický odborník. Jeho šťáva použitá v jednoduchých maskách stahuje póry a vypíná pleť, kromě toho má také mírně zesvětlující účinky. A oboje je ideální pro péči o dekolt. Chcete-li mít hlubok...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Podtrhněte svůj půvab účinnými kouzly s exotickým ovocem. Fungují na jedničku.
Začněte doplňovat pitný režim vodou s citrónem a uvidíte, co s vámi tahle maličkost udělá.
Pokud jste tomuto vrásčitému pokladu ještě nepropadli, musí se to stát teď! Jeho využití je neskutečně široké.
Jak vypadá slavná zpěvačka a její pleť na fotkách bez photoshopu a v konečném videu? Budete se divit!
A nebojte, nos vám po nich neporoste, jako v pohádce. Říká se, že pro zdraví těla máte sníst jedno jablko za den. Jablko může mít vliv...
Známe ho všechny. Používáme ho do jídla, ale věřte, že se hodí i na krásu.
Ódy na zeleninu posloucháme neustále, ale pojďme se na ni podívat také z jiného úhlu než je hubnutí.