Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

AMÉLIE & VÁNOCE Blížil se konec roku, ten čas, kdy bývala velmi nostalgická. Někdy i patetická. Vzpomínala, rekapitulovala, snila. Někdy se jí v duši usadilo víc smutku než radosti. Letos je ale jiná. Má za sebou několik měsíců, kdy se jí život změnil jako mávnutím kouzelného proutku,...(Pokračování...)
Naše babičky nám mazáním z měsíčku lékařského opečovávaly jizvy. To není však jediný jeho blahodárný účinek. Mimo pomoci při hojení jizev, škrábanců, popálenin a křečových žil, také pomáhá při obtížích s akné. Dokonale hydratuje a...(Pokračování...)
Jak funguje: Čerstvé jahody jsou jedním z nejúčinnějších přírodních pleťových čistidel. Obsahují totiž velké množství ovocných kyselin, mimo jiné i kyselinu salicylovou, které z pleti vyhánějí nánosy odumřelých buněk, čistí póry a usměrňují tvorbu kožního...(Pokračování...)
Příběh hlavní hrdinky Amélie pokračuje. Můžete ho sledovat i změnit svými náměty na genifique.jenprozeny.cz. Tématem další kapitoly jsou Vánoce. Sledujte a pište na genifique.jenprozeny.cz. Kapitola IV., Fashion Week námět: Miri Stajko AMÉLIE CESTOU VZPOMÍNALA na nedávný večer pravdy. V hlavě si přehr...(Pokračování...)
Pokud pleť každý večer poctivě čistíte, mažete krémy a opečováváte maskami, ale nenaučila jste se taky pravidelně používat exfoliační přípravky, jako jsou peelingové gely, masky či různá séra k odstraňování starých, odumřelých buněk, věřte, že část vašeho úsilí bohužel...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Nadopujte tváře vitaminy ze šťavnatého ovoce a uvidíte okamžitý efekt. Na drahou kosmetiku si ani nevzpomenete!
Letíte pracovně, nebo na vysněnou dovolenou? Předejděte šrámům na vašem půvabu, které by do vaší tváře mohly zapsat hodiny strávené v...
To, co vezmete do pusy a rozžvýkáte, má na váš vzhled mnohem větší vliv, než se vůbec tušilo. Už za pár dní vám mohou některé...
Mažete se nejluxusnějšími krémy, ale vaše pokožka se ne a ne vyčistit. Zkuste jíst jinak!
Do třiceti to ještě jde, ale pak už se nemůžeme chovat tak neuvážlivě!
Nemusíte jej používat jen na vlasy. Existuje mnoho variant, kde jej můžete uplatnit a ještě ušetříte.
Jak vypadají odlíčené a bez photoshopu? Takhle...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná