Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Sice docela ráda lyžujete a popíjíte svařák a Vánoce, Silvestr a plesy také nejsou k zahození, ale s vaším tělem zima docela drsně mává. „Mám vždycky hnusně zašedlou kůži a šíleně se mi mastí vlasy,“ stěžuje si třiadvacetiletá recepční Lucka. „Vysušuje se mi...(Pokračování...)
Nehty Jsou vaše nehty oslabené? Citron jim dodá sílu. Šťávu z citronu smíchejte s olivovým olejem a nehty do této kúry ponořte na několik minut. Opakujte 1x týdně. Pokud máte nehty zažloutlé od častého lakování nebo cigaret, snadno tuto nehezkou barvu odstrníte právě citronem. Zuby...(Pokračování...)
1. Drhnutí pleti Peeling má své opodstatnění, zbavuje nás nečistot a odumřelých buněk. Ale nic se nemá přehánět. Pokud jej budete používat příliš často, zbytečně se vám bude ztenčovat kožní vrstva a veškeré neduhy se jen zvýrazní. 2. Spánek na tváři Spánek je čas, kdy...(Pokračování...)
Obchody přetékají „nejlepšími“ produkty, ale vy si můžete udělat skvělý čisticí rituál ze surovin, které máte běžně doma. MED Zní to trochu zvláštně, že vás tato lepkavá hmota může zbavit nečistot, ale je to tak. Med obsahuje hodně vitaminů, minerálů, aminokyselin a také látek...(Pokračování...)
1. Napuchlým očím metalické stíny na kráse moc nepřidají, spíš naopak. Radši použijte matné, nejlépe v hnědém odstínu, nebo linku, ty zraky opticky vyhladí. 2. Dejte si džus s kokosem a borůvkami či šťávu z kapusty. Jsou prošpikované antioxidanty, osvědčenými nepřáteli...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Olupující se nos, povadlá kštice a šedivé tváře se vás v zimě nemusí týkat. Stačí se držet těchto rad.
Citrón se hodí nejen do čaje a vody, ale také dokáže zázraky s vaší krásou!
Nadopujte tváře vitaminy ze šťavnatého ovoce a uvidíte okamžitý efekt. Na drahou kosmetiku si ani nevzpomenete!
Letíte pracovně, nebo na vysněnou dovolenou? Předejděte šrámům na vašem půvabu, které by do vaší tváře mohly zapsat hodiny strávené v...
To, co vezmete do pusy a rozžvýkáte, má na váš vzhled mnohem větší vliv, než se vůbec tušilo. Už za pár dní vám mohou některé...
Mažete se nejluxusnějšími krémy, ale vaše pokožka se ne a ne vyčistit. Zkuste jíst jinak!
Do třiceti to ještě jde, ale pak už se nemůžeme chovat tak neuvážlivě!