Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

I v případě, že používáte správné produkty, můžete dělat chyby, kterými své pleti rozhodně nepřidáváte. Pokud o nich však budete vědět, můžete se jim vyvarovat a zabránit tak předčasnému stárnutí pleti. Nepoužíváte krém s vysokým faktorem Ať už jste uprostřed zimy, vcház...(Pokračování...)
Mladá umělkyně Bicem Sinik používá ke svému řemeslu jemné čáry a tečky, díky kterým vznikají úžasné geometrické obrazce a zvířátka. Nečekejte zádné tvrdé stínování, ale dokonale jemné a precizní, a to pomocí malých bodů v jedné jedin...(Pokračování...)
1. Máte v očním okolí příliš mnoho pigmentu Tohle je důkaz Kruhy pod očima se vám barví dohněda, ne domodra. Když na kůži zatlačíte, odstín se nezmění. Takhle zesvětlujte Zkuste oční krémy s projasňujícími složkami, jako jsou kyselina koji, vitamin C, arbutin nebo sója (tu najdete třeba v očním...(Pokračování...)
Ano, modelky jsou krásné, ale dnešní doba je tak šílená, že jim nedovolí ani tu nejmenší chybičku. Odstraňují se póry, znaménka, pihy, zvětšují oči, pusa. Nosy a uši se zase zmenšují. Přikreslují se vlasy.  Včera jsem čekala na zastávce a koukala na billboard, kde...(Pokračování...)
Správné čištění je nezbytné ráno i večer. Stará moudrost praví, že ranní péče přináší krásu, kdežto ta večerní se stará o zdraví pleti. Používejte produkty, které jsou přímo pro čištění pokožky určené. Nevysušují, o pleť pečuj...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Nepáchejte zbytečné prohřešky na své pleti. Tyto zlozvyky se dají celkem lehce odstranit.
Okolo nás je samá retuš, photoshop. Až strašidelně dokonalé modelky i v padesáti. Tak my zas rádi připomínáme, že to tak prostě není!
Nezapomínáte ale na to nejdůležitější? Zářivá a zdravá pleť vyžaduje pravidelné čištění, bez něj není péče o pleť kompletní!
Podtrhněte svůj půvab účinnými kouzly s exotickým ovocem. Fungují na jedničku.
Začněte doplňovat pitný režim vodou s citrónem a uvidíte, co s vámi tahle maličkost udělá.
Pokud jste tomuto vrásčitému pokladu ještě nepropadli, musí se to stát teď! Jeho využití je neskutečně široké.
Jak vypadá slavná zpěvačka a její pleť na fotkách bez photoshopu a v konečném videu? Budete se divit!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná