Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

To znamená, prevenci! V mrazech a nepříjemném suchém ledovém vzduchu vaše pleť velmi rapidně ztrácí pružnost a živiny, proto je potřeba ji patřičně nadopovat štědrou dávkou antioxidantů. Brusinková pleťová maska je skvělou domácí alternativou, takže  si vyhraďte dlouhý zimní večer pro...(Pokračování...)
1. Ospalost, únava Problém: Dlouhé noci si berou svoji daň: bledá pleť a tmavé kruhy pod očima. Řešení: Napumpujte pokožku výživným sérem a dodejte jí barvu samoopalovacím krémem. Rozjasňovačem rozsviťte lícní kosti, které pak domalujte svěží tvářenkou. 2. Nepřítel čí...(Pokračování...)
Největším „ústním“ zimním problémem je vysoušení a praskání. Řešení? Balzámů na rty není nikdy dost! Znáte-li své rty a víte, že v zimě trpí, zásobte se tyčinkami a dózičkami mastiček na pusu. Dejte si jeden balzám k posteli, další do...(Pokračování...)
Po celém světě dýně čekají celý rok na jejich každoročních 15 minut slávy. Jestli už si nevíte rady, jak zužitkovat jejich dužinu, nezapomeňte si umíchat rychlou vzpruhu pro vaši pleť. Tato oranžová tykev je plná živin. Obsahuje vitamin E, minerální prvek draslík a vitamin A, který vám pomůže...(Pokračování...)
Rozšířené póry jsou problém, který se může objevit bez ohledu na to, jak moc se své tváři věnujete. Příčinou je mastná pleť. Pokud řešíte takový problém, zkuste nejdříve sáhnout po přírodních procedurách a až pak po chemii. SYROVÁTKA Syrovátka je široce...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Zima se začíná projevovat ve své plné síle a je čase začít přemýšlet nad jejími možnými následky.
Nezapomínejte se o sebe v zimním období starat o něco víc. Tyto čtyři tipy by vám mohly napovědět, jak na to.
Nemáte ráda výrazné barvy na svých rtech a raději zvýrazníte oči? Pro vás máme tipy, jaký nude odstín vybrat ke své pleti.
Není žena, která by chtěla vrásky. Děláme však věci, jenž tvorbu rýh ještě zrychlují. Dejte si pozor na...
Víte, jaký vliv má na tělo horká a studená voda? Tohle jsou jejich výhody...
Obsahuje jen dvě složky a dokáže vás zbavit strií, pigmentových skvrny, akné,´malých jizviček i úpalu.
Máte suchou pleť, dělají se vám pupínky a barva je dost nezdravá? Zkuste omezit cukr!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná