Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Vychutnávat si hudbu na slunci s přáteli a s oblíbeným drinkem v ruce je prostě boží. Chm! Jenže to si nemyslí vaše pleť, vlasy a už vůbec né játra. Moralizování však nečekejte. Fesťáky jsou na létě to krásné. A těchto pár tipů by vám mohlo pomoct nezlikvidovat se úplně -...(Pokračování...)
Budete na něj potřebovat: 4 plátky manga (funguje antioxidant) 1/2 hrnku bílého jogurtu (skvělý na rozjasnění pleti) 4 jahody (pro tvorbu kolagenu) Postup: Všechny ingredience rozmixujte na pastu. Tu pak vmasírujte do pokožky a nechte deset minut působit. Smyjte a těšte se na nádherně prozářenou tvář. Tip: Jahody obsahují l...(Pokračování...)
1. Zbavujte se šupin tak, jak to vyžaduje typ vaší pokožky Proces exfoliace odstraňuje staré buňky a ty nové, svěží díky ní vystupují na povrch. Když to ale s drhnutím přeháníte, kůži zbytečně dráždíte. A navíc vás místo jasu čeká jen mdlá pleť s dalšími...(Pokračování...)
Horní ret je náchylný na pigmentaci a může se vám tam dokonce vybarvit souvislá zahnědlá plocha, zvaná chloasma. Zaměřená léčba vitaminem A, o kterou poproste lékaře, vám může pomoci. Prevence: Vyhýbejte se ostrému slunci a denně promazávejte tvář krémy se slunečním filtrem minimá...(Pokračování...)
Vždyť přeci používáte dobré krémy a poctivě odličujete. Občas jí dopřejete nějakou tu výživnou bombu. Ale pleť se vám odvděčí nijakou barvou, suchými místy a dokonce i nějkým tím pupínkem? Zkuste vysadit na nějaký čas cukr! Ten totiž vaši pleť požírá a poškozuje zevnitř.  Nemus...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Máte suchou pleť, dělají se vám pupínky a barva je dost nezdravá? Zkuste omezit cukr!
Nepáchejte zbytečné prohřešky na své pleti. Tyto zlozvyky se dají celkem lehce odstranit.
Okolo nás je samá retuš, photoshop. Až strašidelně dokonalé modelky i v padesáti. Tak my zas rádi připomínáme, že to tak prostě není!
Nezapomínáte ale na to nejdůležitější? Zářivá a zdravá pleť vyžaduje pravidelné čištění, bez něj není péče o pleť kompletní!
Podtrhněte svůj půvab účinnými kouzly s exotickým ovocem. Fungují na jedničku.
Začněte doplňovat pitný režim vodou s citrónem a uvidíte, co s vámi tahle maličkost udělá.
Pokud jste tomuto vrásčitému pokladu ještě nepropadli, musí se to stát teď! Jeho využití je neskutečně široké.