Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 4. 10. 2011
Pleť
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?
Nic není pro krásu pleti tak důležité jako pravidelné čistění.
Jak správně čistit pleť, aby byla krásná a svěží?

Vytvořte si z čištění pleti stejný zvyk jako z čištění zubů nebo sprchy. Pro vaši pleť je očista velice důležitá, ale spousty žen při ní dělá chyby, které se však dají lehce odstranit.

5 rad, jak to udělat správně
1. Základní pravidlo čistění pleti zní – nekompromisně dvakrát denně! Večerní odlíčení nestačí, ráno je třeba pleti odlehčit od všech nečistot, které vyprodukovala při regeneraci během vašeho spánku.
2. Z důkladného odlíčení a vyčistění pleti si udělejte stejný zvyk jako z čistění zubů. Nikdy ho nevynechejte, ani když padáte únavou.
3. Make-up  z očí odstraňujte šetrně, žádné dření jemné kůže tamponkem ze strany na stranu. Přiložte ho k očím, nechte chvíli působit a pak jemně setřete. Jinak si zbytečně přiděláte vrásky.
4. Na oplachování čisticí pěny či gelu po­užijte chladnější vodu, krásně stáhne póry.
5. Ideálně jednou týdně použijte pro vyčistění pleti přípravek s peelingovým efektem.

Autor: jpk

Další články z rubriky

Po celém světě dýně čekají celý rok na jejich každoročních 15 minut slávy. Jestli už si nevíte rady, jak zužitkovat jejich dužinu, nezapomeňte si umíchat rychlou vzpruhu pro vaši pleť. Tato oranžová tykev je plná živin. Obsahuje vitamin E, minerální prvek draslík a vitamin A, který vám pomůže...(Pokračování...)
1. Vždycky poté, co egyptská královna absolvovala svoji pravidelnou lázeň v mléce, nechala panovnice své otrokyně, aby jí na obličej nanesly vyživující pleťovou masku. Ta obsahovala mléko, med a chléb. Ženy v antickém Řecku zase ke zjemnění pokožky používaly masky z vepřového či husího sá...(Pokračování...)
Je vám 18 - 24 Pokožka si v tomhle období ještě starosti s nedostatkem vody nedělá. Kolagen a elastin jsou v té nejlepší kondici a obnova buněk funguje přímo fantasticky. Udržte svoji kůži na vrcholu co nejdéle! Jak? Jednoduše zvyšte ochranu před paprsky. Celoročně. Jak na to Pokud do své každodenní péče zařad...(Pokračování...)
Říká se, že jsou vrásky okolo očí od smíchu. Jenže to není zas tak pravda. Větší díl viny má neustálé mžourání do počítače, na telefon a na slunci. Proto tedy chraňte své oči brýlemi a hydratujte. Je tu však ještě jeden proradný zlozvyk, kterým pách...(Pokračování...)
Objevte nejlepší koření a bylinky pro rozzáření vaši pokožky a rozhodněte, zda si na obličej nanášet kupované masky a produkty, nebo sáhnete raději po síle přírody.  Heřmánek Díky svým protizánětlivým vlastnostem je heřmánek výborným pomocníkem proti...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Nemáte ráda výrazné barvy na svých rtech a raději zvýrazníte oči? Pro vás máme tipy, jaký nude odstín vybrat ke své pleti.
Není žena, která by chtěla vrásky. Děláme však věci, jenž tvorbu rýh ještě zrychlují. Dejte si pozor na...
Víte, jaký vliv má na tělo horká a studená voda? Tohle jsou jejich výhody...
Obsahuje jen dvě složky a dokáže vás zbavit strií, pigmentových skvrny, akné,´malých jizviček i úpalu.
Máte suchou pleť, dělají se vám pupínky a barva je dost nezdravá? Zkuste omezit cukr!
Nepáchejte zbytečné prohřešky na své pleti. Tyto zlozvyky se dají celkem lehce odstranit.
Okolo nás je samá retuš, photoshop. Až strašidelně dokonalé modelky i v padesáti. Tak my zas rádi připomínáme, že to tak prostě není!