Vydáno: 12. 2. 2014  /   Aktualizováno: 12. 2. 2014
Pleť
Známe 5 nečekaných škůdců na vaší pleti
Pleť si slastně hýčkáte, a přesto mají vaše tváře k hladkosti daleko? Víme, kdo jim škodí. Budete překvapená.

1. Odpolední dvojité kapučíno s mlékem
Co vám provede: Mléko přidávané do kapučína může na vaší pleti rozjet akné! Hlavně to kravské, které je nabité hormony a bílkovinami, při jejichž zpracovávání si tělo neví rady a špatně je odbourává. „Dochází tak k přetížení jater. Nedokonale strávené bílkoviny pronikají do krevního oběhu a dráždí všechny tkáně včetně kůže. A vznikají alergické vyrážky nebo dokonce akné,“ vysvětluje Alena Kimlová, odborná školitelka kosmetiky.
Náprava: V případě, že se vám ale akné objevila, byste se měla zamyslet nad tím, kolik kravského mléka (počítají se i sýry a jogurty!) denně spořádáte. Pokuste se tohle množství snížit nebo si dopřávejte mléko kozí.

2. Krém, který si šetříte
Co vám provede: K loňským Vánocům jste dostala dózu drahého krému, ale jeho otevření odkládáte na opravdu výjimečnou příležitost, takže vám zatím slouží jen jako výzdoba koupelny. Zadržte! Krém s prošlou záruční lhůtou může na kůži vymalovat nepříjemnou vyrážku. Totéž platí i o líčidlech.
Náprava: Když si kupujete krém nebo make-up, vždycky se zaměřte na obal, kde musí být vytištěno datum výroby a doba trvanlivosti. Ta se nejčastěji znázorňuje obrázkem pootevřeného kelímku, v němž je napsáno, kolik měsíců můžete kosmetiku používat.

3. Schůzka v zakouřené restauraci
Co vám provede: I když jste si cigaretu do pusy nikdy nepustila nebo jste nad škodlivou závislostí úspěšně zvítězila, stačí, abyste si s kamarádkou dala třikrát týdně sraz v zadýmaném podniku, a vaše kůže bude trpět stejně jako pleť kuřačky. Škodliviny z kouře totiž útočí na pokožku i zvenčí a můžou za zvýšenou tvorbu volných radikálů, které napadají kožní buňky a způsobují rozpad pružných kolagenových vláken. Vaše tváře tak mnohem rychleji rozbrázdí vrásky a pleť bude zašedlá a znavená.
Náprava: Začněte se obloukem vyhýbat zakouřeným podnikům a chraňte pleť krémy, které obsahují látky bojující s nebezpečnými volnými radikály. Štiplavému kouři se totiž nevyhnete ani při procházce po městě. Dvakrát týdně si také dopřejte patnáctiminutovou relaxaci s detoxikační maskou na obličeji. Zkuste třeba bahenní pleťovou masku. Obsahuje minerály, které zbavují pleť škodlivin a bojují proti stárnutí.

Autor: Cosmoplitan

Další články z rubriky

Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě....(Pokračování...)
1. Před aplikací hydratační péče Poprašek termální vodou obličej skvěle připraví na aplikaci hydratační péče. Tento krok zapadne do ranní a večerní rutiny. Ráno pleť totiž perfektně probudí a večer zase pomůže citlivé pleti k lepší regeneraci. 2. Při vystavení externí...(Pokračování...)
Ráno Stejně jako vydatná snídaně nastartuje vaše tělo, tak i ranní péče probudí vaši pleť. Napumpujte ji proto hned po probuzení vitaminy a osvěžte těmito blahodárnými přípravky: Na oteklé oči Proč máte každé ráno váčky pod očima? Viníkem je vodorovná poloha, ve které...(Pokračování...)
Především na začátku léta není naše kůže na přímé sluneční záření zvyklá a může tak zažít šok. Slunce se významně podílí na předčasném stárnutí pokožky - podle dermatologů má až 80 %.  Jak si nejlépe užít jaro a léto se zdravou a svěž...(Pokračování...)
Jak po pupínku rychle zamést stopy Nejúčinněji proti rašící akné zabírá, když postižené místo ošetříte přípravkem s dvouprocentní kyselinou salicylovou a poté ještě vrstvou šikovné kosmetiky s pětiprocentním benzoylperoxidem. Kdo mi hodí ubrousek a savo? Nepř...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Tajemství modelek? Zdravá a projasněná pokožka. Vy ji můžete mít taky – od rána až do noci –, stačí jen vyslyšet její potřeby.
Konec pomalých rozjezdů, zkuste hned od rána zásobovat mozek kvalitní energií.
Zuby čisté, ale stejně to občas není ono? A co když děláte jednu z těchto chyb?
Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
Víkend je za rohem, dopřejte své pleti absolutní výživu a na chvíli ji zahalte do broskvové masky.
28 dní. Přesně tolik času potřebuje naše pokožka pro svoji regeneraci. Pokud jí chcete s procesem obnovy trochu pomoci, sáhněte po...
Patří mezi oleje, které byste neměli nechat být. Postará se o vaši pleť doslova královsky.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná