Vydáno: 3. 4. 2017  /   Aktualizováno: 4. 4. 2017
Tělo
Aby byl dech svěží
Zuby čisté, ale stejně to občas není ono? A co když děláte jednu z těchto chyb?

Všichni už přeci víme, že nestačí si jen dvakrát za den vyčistit zuby. Jsou zapotřebí nitě, mezizubní kartáčky, špachtle, škrabky. Jenže, co když vám ani to nepomůže ke svěžímu dechu?

Pokud nemáte problémy se zažíváním, můžete dělat jednu z těchto chyb.

MÁLO PIJETE
Zápach způsobují bakterie. Ty se množí v puse, když v ní nemáte úplně moc slin. Sliny obsahují kyslík, který drží v normě množství bakterií. Řešením je pít velké množství tekutin. Třeba voda s citrónem je super. Obsažené céčko bojuje s bakteriemi ještě o kousek lépe. Klidně přidejte pomeranč, jahodu nebo kiwi a bakterie si neškrtnou.

VYNECHÁVÁTE JÍDLO
Když nejíte dlouhou dobu, vaše ústa můžou být velmi suchá. To se stává ideální živnou půdou pro bakterie. Prázdný žaludek může také způsobit nepříjemný dech. Takový mají třeba cukrovkáři a nebo právě ti, co se nestíhají pravidelně najíst. 

POUŽÍVEJTE PŘÍRODNÍ KARTÁČKY
Kdykoliv budete cítit potřebu vypucovat chrup, nemusíte mít hned nachystaný kartáček a pastu. Stačí si pochutnat na jablku. Má vysoký obsah vlákniny a funguje jako jeden z nejlepších přírodních zubních kartáčků. Celer a syrová mrkev na tom jsou podobně. Pomůžou vám k čistším zubům a svěžímu dechu.

DOMÁCÍ ÚSTNÍ VODA PRO SVĚŽÍ DECH
Zkuste tento jednoduchý návod na ústní vodu. Smíchejte 1 šálek vody s čajovou lžičkou jedlé sody ( mění hodnotu pH a bojuje proti zápachu v ústech) a několik kapek antimikrobiálního mátového esenciálního oleje. Vyplachujte ústa po dobu 30 sekund, poté vyplivněte a je to.

Autor: Markéta
Foto: byrdie

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Ruce toho o vás prozradí víc, než byste chtěly. Proto je důležité se o ně starat.
Člověk, který ji nikdy neokusil, by si myslel, že je to celkem jednoduché cvičení. Omyl. Toto video dokazuje, jak moc je těžké a...
A je po party? Za normálních okolností byste v tuhle chvíli nejspíš sáhla rovnou po svém odličovači. Zadržte ale!
Milujete výrazné rty? A děláte vše správně tak, aby byly dokonalé? Známe pár chyb, které se dají snadno vymazat...
Marně bojujete se zašedlou pletí, žlutými zuby a ošklivě vypadajícími nehty? Přesedlejte na bílou, víme jak.
Večírková sezóna je za rohem, takže už zase nemáte moc času? Zapomeňte na trýznivé diety. Tyhle rady vám pomůžou od nějakého toho...
Kdo by nechtěl mít křišťálově čisté a dokonale bílé zuby? I když se o ně staráte jak jen dokážete, jsou tu určité věci, které vám vaši...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná