Vydáno: 11. 4. 2017  /   Aktualizováno: 12. 4. 2017
Tělo
Nejproduktivnější lidé snídají tohle...
Konec pomalých rozjezdů, zkuste hned od rána zásobovat mozek kvalitní energií.

A to víte, že mozek se skládá 60% z tuku? To je velmi důležité vědět, protože po noci, kdy se mu nedostalo žádné potravy, žadoní o kvalitní tuky. Pokud snídáte sladce, vyměňte tučné koláče, pečivo a palačinky za kvalitní kaše třeba s hořkou čokoládou, ořechy a poctivý řecký jogurt.

Recept na skvělou snídani:
1 sladká brambora
2 velké vejce
1 avokádo
uzený losos

Uřízněte si silnější plátek sladké brambory. A pro rychlejší práci jej umístěte upéct do toustovače, topinkovače. Stačí tak 5 minut. Mezitím si uvařte vejse, jak ho máte rádi. Třeba zrovna ztracené.
Nakrájejte avokádo na plátky. Pak už jen vyndejte plátek sladké brambory, zakápněte oblíbeným olejem, poklaďte avokádo, uzenou rybu a vejce. Osolte, opepřete a nechte si chutnat.

Avokádo, vejce a ryba jsou tím nejlepším, co můžete po ránu svému mozku dopřát.

Jezte bobule
Na snídani si taky můžete dát mislu plnou borůvek, jahod nebo malin. Jsou dokonalým startovačem dobré paměti.

Klidně si dejte kvalitní kávu
Pokud jste kávový maniak, klidně si ji dejte. Kombinace antioxidantů v kávě a čaji spolu s mírnou dávkou kofeinu je neuroprotektivní. 

Nezapomínejte na ovesnou kaši
Oves je bohatý na protizánětlivé polyfenoly a antioxidanty. Vaše mysl bude makat jak o život a delší dobu nebudete mít hlad. Přihoďte ořechy, ovoce a máte chutnou snídani za chviličku.

Autor: Markéta
Foto: Downshiftology / Lisa Bryan

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Řídnou a slábnou? Vaše kštice už není to, co bývala? Vyzkoušejte organické elixíry bez chemikálií, které jim dodají sílu.
My ženy bychom mohly vyprávět, jak nám občas ty naše hormony umí zavařit. Prozradíme vám, jaké mňamky je dají do klidu.
Velikonoce se blíží a s nimi i hromada vajec natvrdo. Vyzkoušejte tenhle salát, který je plný vitamínů a nebudete se ho moci nabažit!
Nový trend je na světě! Tohle lattéčko má anti-age vlastnosti a bude vám chutnat.
Jaro je skoro tu a s ním i nekonečně odšťavňování plné zdraví a svěžesti. Naučte se tento jednoduchý džus a dopujte jim své tělo a...
Nesnídáte ani sousto? Jenže takové chování má za následek hromadu zbytečných obtíží, které by vás ani nenapadly.
Taky se při snídani nemůžete rozhodnout, jestli sáhnete po energetickém kafi, nebo sladkém džusu?
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná