Vydáno: 19. 4. 2017  /   Aktualizováno: 20. 4. 2017
Tělo
Začněte využívat svého cyklu!
Tyhle vedlejší účinky kolísání hormonálních hladin vás jedině potěší.

1. týden
Den, kdy začnete krvácet, je zároveň prvním dnem cyklu. Třetí den se vám začíná zvyšovat hladina estrogenu, díky kterému vaše tělo vyrábí víc kolagenu. Máte pružnou pleť a lesklé vlasy.

2. týden
Vytáhněte ze skříně přiléhavé džíny! Zhruba osmý den cyklu bývá hladina estrogenu nejvyšší, zrychlí se vám metabolismus a zeštíhlí pás.

3. týden
Po ovulaci se tělo začne chovat jako v těhotenství, bez ohledu na to, jestli bylo vajíčko oplodněno, nebo ne. Výhodou je, že vás ovládne hnízdící instinkt a budete mít doma perfektně naklizeno. Je to vhodná doba na zkrášlování domova.

4. týden
Hladina progesteronu je nejvyšší. Proto jste mnohem bystřejší než obvykle, líp se soustředíte a hýříte lepšími nápady. Vrhněte se v práci do toho projektu, který už strašně dlouho odkládáte!

Menstruační bolesti zmírní teplo. Lépe se vám prokrví děloha a sníží se hladina hormonů prostaglandinů, které způsobují křeče. Přiložte si na břicho třeba hrníček s teplým čajem.

Menstruační cyklus vám pomůže sledovat aplikace Woman Log.

Autor: Cosmoplitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

My ženy bychom mohly vyprávět, jak nám občas ty naše hormony umí zavařit. Prozradíme vám, jaké mňamky je dají do klidu.
Pálí vás to, svědí, případně krvácíte? Za divným chováním vašich intimních partií může stát skrytá nemoc. Anebo pár chlupů v posteli!...
Velmi zajímavý experiment, který ukazuje, jak vidíme samy sebe a jak působíme na ostatní. Oba obrázky jsou ale velmi rozdílné.
Na loukách je v hojnosti a můžete ho pěstovat i doma. Silné bolesti a nepravidelná menstruace můžou být minulostí.
Každý měsíc polykáte růžové tablety jako lentilky a cítíte se, jako by vám někdo rozpáral břicho? Možná vám tělo dává signál o...
Novým trendem mezi dermatology při potížích s akné je vynechání mléčných výrobků. A proč?
Trápí vás žaludek, ale nechcete se ládovat tabletkami? Vyzkoušejte blahodárné čaje, které dokáží ulevit úplně stejně.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná