Vydáno: 29. 4. 2017  /   Aktualizováno: 29. 4. 2017
Tělo
Už žádné chyby v depilování!
Čtěte, jak si ulehčíte zkrášlovací mučení a svou neprostupnou houštinu proměníte ve svůdnou mýtinu.

Depilace v salonu
chyba č. 1

Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se.
Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál kořenit na svém místě.

chyba č. 2
Víte, co vás čeká, tak se povzbudíte.

Máte ve zvyku dát si před návštěvou salonu skleničku vína na kuráž nebo šálek kávy? Nepomůžete si ani o chlup. Naopak! Vaše kůže pak bude mnohem citlivější a kácení svého pralesa si užijete s větší bolestí.

chyba č. 3
Depilujete se těsně před akcí.

Klestěte den předem! Bezprostředně po vytrhávání se vyhněte:
- plavání a slunění
- koupání v horké vodě
- těsnému oblečení
- voňavkám (i deodorantům), samoopalovacím krémům a sprejům, líčidlům
- peelingu a drhnutí kůže

chyba č. 4
Houští nemýtíte pravidelně.

Když budete na rubání buše docházet do salonu pravidelně, chloupků vám poroste méně a budou slabší.

Domácí depilace
chyba č. 5

Klátíte porost ve špatném směru.
Kůži pořádně napněte a chloupky škubejte vždy proti srsti, a to jedním rychlým pohybem. Snažte se opravdu zabrat, ať rvaní nemusíte opakovat. Au!

chyba č. 6
Vyhazujete pásky po použití.

Proč se zbavovat použitého depilačního pásku, když vás může připravit o medvědí kožich? Dokud lepí, funguje!

chyba č. 7
Klestíte roští po koupání.

Kožní maz vytváří přirozený nárazník mezi voskem a vaší drahou pokožkou. Pokud jste se vykoupala, poprašte svůj prales pudrem, který tuhle přirozenou bariéru nahradí, vaše přeměna v hladkou nymfu nebude takové utrpení. Pozor! Po lázni budou vaše chloupky také křehčí a snadno se přetrhnou.

chyba č. 8
Škubete víc, než je třeba.

Víte, že bikiny postavě s konfekční velikostí 58 příliš nelichotí, a stejné je to i s porostem v intimních místech. Pokud jste hrdou majitelkou plnějších tvarů, ozdobte svůj klín klasickým trojúhelníkem. Jste-li štíhlá, úzký proužek v klíně bude působit vzrušujícím dojmem.

chyba č. 9
Nesvlékáte starou kůži.

Zarůstají vám chloupky a dělají se vám pupínky? Vaše pokožka volá po obnově!Pravidelně používejte peeling a kůži zavlažujte, aby vám houští rostlo správným směrem a nezarůstalo. Sáhněte po kvalitních olejích pro péči po depilaci.

Autor: Cosmoplitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)
Jestli každoročně přemýšlíte, jak se toho tučňáka, který se usídlil na vašem pase, zbavit, my víme. Samozřejmě vás nemine cvičení. To je jasné. Posilujte břicho třeba takhle... K tomu ještě nezapomínejte, že některá jídla vám na objemu budou taky přidávat. Nejhorší je cukr,...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Tohle vám opravdu musíme ukázat. Instagram pohltil nový trend v úpravě obočí. Jo nebo ne?
Správný tvar obočí může podtrhnout vaše rysy a způsobit nepřehlédnutelný pohled. Úzké oblouky už nějaký ten rok nefrčí. Teď se naučte...
Pokud vám raší porost od pupíku směrem do klína, buďte si jistá, že nejste jediná Češka, kterou tenhle problém trápí.
Jaká forma depilace je ta nejlepší? Víme a poradíme!
Tyhle chyby dělají všechny ženy, ale vy už je neuděláte.
Taky ráda předstíráte, že jste se bez chloupků prostě narodila? Skvělé je, že existuje hned několik metod, ze kterých můžete vybírat....
Holit, nebo neholit? A tentokrát nebude řeč o našich nohách ani o pánském strništi. Dilema se přesouvá na ta nejcitlivější místa.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná