Vydáno: 15. 5. 2017  /   Aktualizováno: 15. 5. 2017
Tělo
„Chci tetování!“
Koketujete s myšlenkou, že si vyzdobíte kůži sexy obrázkem? Než to opravdu uděláte, máme pro vás pár informací…

Kde hledat inspiraci?
- Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration).
- Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat.
- Co takhle si zkusit ornament na chvíli, abyste zjistila, jak se v něm budete cítit? Sáhněte po dvoutýdenním tetování Inkbox (getinkbox.com), jehož barva se propije jen do vrchní vrstvy pokožky.
- Jak vybrat nejlepšího tatéra? Zkuste se pozeptat ve svém okolí, osobní doporučení jsou nejlepší! Nenašla jste nikoho? Nevadí, většina „umělců“ vystavuje svoje díla na internetu, projděte ho. Pokud vás práce některého z nich zaujme, vyrazte si ji prohlédnout na vlastní oči. Vždy je totiž lepší vidět dílo přímo na těle!

Vážně jste připravená?
Celou akci byste si měla lépe promyslet, pokud zaškrtnete jedno či více políček.
- Moc jste o věci nepřemýšlela, prostě jste se rozhodla teď a tady.
- Máte panický strach z jehel.
- Bojíte se, že výsledek nebude odpovídat vašemu přání.
- Nejste si úplně jistá vzorem ani tím, kde si kérku necháte udělat.

A jestli jste definitivně rozhodnutá se do salonu vypravit:
- Volte volné a tmavé oblečení. Měla byste se totiž cítit uvolněně, na tmavém outfitu navíc nebudou vidět případné skvrny.
- Před procedurou si neberte léky, jako je aspirin nebo ibuprofen. A nedávejte si ani alkohol na kuráž, mohla byste pak totiž začít krvácet.
- Očekávejte bolest. Kde to nejvíc ucítíte? Všude poblíž kostí nebo kloubů či na místech, kde sídlí mnoho nervových zakončení (třeba dlaně). Naopak nejméně bolestivá jsou stehna a vnější strana paží.
- Až se tetování zhojí, zajděte ještě jednou do salonu, kde vám zkontrolují, jestli je obrázek opravdu celistvý a nepotřebuje ještě doopravit. Některé barvy se totiž během regenerování kůže mohou vsáknout.

Jak o kérku pečovat:
- Několikrát denně ji omývejte antibakteriálním mýdlem bez parfemace.
- Pokožku nechte volně dýchat, jen ji občas promažte hojivou mastí, spolehnout se můžete na balzám Cicaplast B5 SPF 50, La Roche-Posay, 299 Kč. Obsahuje i ochranný faktor, který pohlídá, aby barva nevybledla.
- Pokud se vám objeví stroupky, neodlupujte je. Mohla byste s nimi odstranit i část ornamentu a vykoledovat si jizvy.
- Dávejte přednost sprše před namáčením ve vaně. Kůži tak nezatížíte bakteriemi, ani se vám předčasně neodloupnou strupy.

Autor: Cosmopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)
Jestli každoročně přemýšlíte, jak se toho tučňáka, který se usídlil na vašem pase, zbavit, my víme. Samozřejmě vás nemine cvičení. To je jasné. Posilujte břicho třeba takhle... K tomu ještě nezapomínejte, že některá jídla vám na objemu budou taky přidávat. Nejhorší je cukr,...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Baví vás taková ta malá a něžná tetování? A co třeba takové?
My ženy milujeme květiny a taky si je rády necháváme tetovat. Tahle drobná kvítka se opravdu povedla!
Tetování je v současnosti jedním z nejpopulárnějších nástrojů vyjádření vlastní individuality.
Toužíte po novém obrázku a portrét je vaším favoritem? Tenhle styl vás bude zajímat!
Tahle galerka vás nadchne! Obrázky jsou něžné a tak ženské.
Dvě tetování v jednom? To je naprostá bomba! Voláme svému tatérovi a objednáváme termín!
Vraťte se do dětství a ozdobte svou tvář i tělo barevnými nalepovacími tetováními i blyštivými kamínky a proměňte se v bohyni Afroditu.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná