Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Najděte si čas na krášlící večer a dejte si do pucu svou pleť pomocí  svěžích ingrediencí, které si během minutky namícháte do účinné masky. Poklady z lednice vám usnadní péči o mastnou pleť, vybělí pigmentové skvrny nebo se postarají o objemnější a lesklé...(Pokračování...)
Tak, která výmluva je ta vaše? Nemáte čas, správné oblečení, máte velký zadek, lítka, prsa. Neudýcháte to. Nesnášíte upocená těla a už vůbec ne to svoje.  A nebo praktikujete určení termínu, kdy začnete. Tak od příštího týdne, ale jako už fakt. A co...(Pokračování...)
Také nemůžete najít to správné video na youtube, které vás prostě rozhejbe. Nelíbí se vám styl, hlas, postava, něco vám na nich vadí. Tak mrkněte na kanál Emily Skye a rovnou si ji i přidejte na facebooku. Můžu garantovat, že tahle ženská vás donutí rozpohybovat své tělo alespoň trochu a hezky...(Pokračování...)
Cesta ke krásnému tělu není tak trnitá, jak se může zdát. Dáme vám pár tipů, jak si poradit s faldíky na zadečku a bocích. 1. Cvičení ... na boky Kolik žen by chtělo mít pěkně vytvarované boky? Přece všechny! Boky jsou tvořeny středním svalem hýžďovým, na který jsou zaměřeny i...(Pokračování...)
Johannes Stotter je neuvěřitelně talentovaný bodypaint umělec z Itálie, který vytvořil krátký gif, aby ukázal celou svou práci. Pokud jde o transformaci a nebo ukrytí těla, Johannes je asi tou největší špičkou ve svém oboru.  Stotter dával návrh dohromady 4 hodiny a pak jej 6 hodin převáděl na...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Dodržování hygieny na těch nejcitlivějších místech dodržujte, ale dbejte na důležité zásady.
Jak jen všechny ty věcičky, které potřebujeme pro naši krásu, uspořádat tak, aby to bylo účelné a ještě k tomu krásné? Tak mrkejte!
Otázky a odpovědi pro parfuméry Anne Filpo a Dominique Ropion.
Značka Loewe si vybrala mezinárodní topmodelku Lindu Evangelistu jako celosvětovou tvář své nové dámské vůně Aura Loewe, která byla...
V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná