Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Názory na tetování se různí. Někdo v tom vidí umění a možnost obohatit své tělo, jiní zase zohavení a kriminál. V dnešní době se už nad kérkami nepozastavujeme. Ale v dobách minulého století to musel být asi slušný odvaz.  Pokud vás zajímá, jak...(Pokračování...)
Jedlá soda je se svou jemnou hrubostí dokonalým pomocníkem pro vyzmizíkování drobných skvrn na zubech. Oxidační účinek peroxidu vodíku mu umožňuje dostat se do všech zákoutí úst a bojovat proti bakteriím. Bylo prokázáno, že použití peroxidu vodíku při péči o...(Pokračování...)
Na stránkách hugoboss.jenprozeny.cz právě probíhá soutěž o vůně Hugo Boss. Do projektu se zapojila i blogerka Martina z blogu theblondieverse.com, která vytvořila jedinečnou reportáž o tom, jak prožila Valentýna se svým přítelem. Martina, www.theblondieverse.com „Jak jste strávili Valentýna? Se svým milý...(Pokračování...)
Uznávaná Jillian Michaels sestavila dva levly pro zpevnění břicha a všech jeho svalů. Pokud ještě neposilujete tyto partie, určitě začněte u tohoto videa, které je níže. Na jejím youtube kanálu pak najdete všechny další sestavy. (Pokračování...)
Doporučujeme ošetření přístrojem Lipomassage LPG, který nabízí efektivní a tělu přirozené řešení, jak skoncovat s neatraktivními tukovými polštářky a zpevnit pokožku. Endermolift LPG dokáže přirozeně stimulovat fibroblasty ke zvýšení kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronov...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Dodržování hygieny na těch nejcitlivějších místech dodržujte, ale dbejte na důležité zásady.
Jak jen všechny ty věcičky, které potřebujeme pro naši krásu, uspořádat tak, aby to bylo účelné a ještě k tomu krásné? Tak mrkejte!
Otázky a odpovědi pro parfuméry Anne Filpo a Dominique Ropion.
Značka Loewe si vybrala mezinárodní topmodelku Lindu Evangelistu jako celosvětovou tvář své nové dámské vůně Aura Loewe, která byla...
V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce |