Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

My už ho máme dávno vytisknutý a makáme na spodní části břicha. Tam se ta pneumoška ne a ne odebrat do časů dávných.  (Pokračování...)
Naneste šampon na korunu hlavy a stoupněte si pod proud vody, aby dopadala zpříma na temeno. Pěna se vytvoří rychleji, a zatímco stéká dolů, očistí i zbytek hřívy. Do konečků vlasů vetřete kondicionér a tělo namydlete glycerinovým sprchovým krémem (zkuste třeba Brightening, Visible Care, Dove, 80 Kč, který tvoř...(Pokračování...)
Tyto chyby vám opravdu můžou pomoci k nechtěnému přibývání na váze. Pokud se snažíte zhubnout, nebo si váhu udržet, rozhodně se na těchto 10 hříchů zaměřte. 1. Drastické diety Všechny víme, že tahle cesta prostě není dobrá, ale stále se do drastických diet pouštíme za vidinou rychl...(Pokračování...)
Před startem si dejte: Banán. Přírodní cukry v kombinaci s vlákninou tělu okamžitě a na delší dobu dodávají energii. Obsah draslíku snižuje krevní tlak a působí proti stresu. Ovesnou kaši. Vyrovnává hladinu cukru v krvi. Vláknina, hořčík a železo dodávají organismu sílu, v...(Pokračování...)
Pokud se dokopáváte do cvičení těsně před létem, a to se opakuje každým rokem, je pro vás tato zábavná varianta jako ušitá. Tahle slečinka je profesionál a jelikož má svůj kanál na youtube, nemusíte chodit do upoceného fitka, ale můžete si každý den zacvičit doma. Stačí vám k tomu...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.
Hustý porost, pichlavé strniště, anebo nahladko?
Máme pro vás 20 radostí, které náramně zpříjemní hovění v horké koupeli.
Představujeme vítězný motiv soutěže s novou vůní Loverdose Tattoo.
Získejte před jarem štíhlou a sexy postavu bez nevzhledných dolíčků.
A k tomu, abyste se cítila skvěle, vám stačí koupelna, přítel a pár chytrých kosmetických pomocníků.