Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Udělejte tohle: dejte si turka Černá káva vás postaví na nohy. Neobsahuje jen kofein, ale i antioxidanty, lipidy, flavonoidy a polyfenoly, které chrání buňky před poškozením kouřem, znečištěným ovzduším a slunečním zářením. (Proto také mívají kuřačky takovou chuť na ká...(Pokračování...)
Vybrali jsme slušnou sbírku nádherně vybarvených nehtů. Mrkněte, nechte se inspirovat a vrhněte se do tvorby. Pokud nejste zdatná v tvoření dokonalých linek a obrazů, svěřte se do rukou šikovné manikérky. V létě frčí námořnické motivy, barevné ombre, duhové puntíky a proužky a květy....(Pokračování...)
Základ polévky 6 porcí, doba přípravy 2 hodiny ● 60 ml olivového oleje ● 6 stroužků česneku ● 1 pomeranč ● 350 g pórku ● 120 g mrkve ● 150 g řapíkatého celeru ● 200 g fenyklu, zelené řapíky uschovejte ● 3 bobkové listy ● 1 lžička fenyklových semínek ● špetka šafr...(Pokračování...)
A přitom se neodkladně chystáte svoji bledou kůži vystavit slunečním paprskům na pláži. Vždyť přece musíte vše dohnat. Chyba! Nejenže podstupujete velké nebezpečí, ale ani výsledek nebude vypadat podle vašich představ. Bronzový odstín vám totiž nenaskočí okamžitě, objeví se až za pár dní....(Pokračování...)
Ano, cvičí se ve dvou, ale kldánko můžete prohlubovat důvěru i se svou kamarádkou. Mrkněte na tento vysoký level. Není to nádhera? (Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.
Hustý porost, pichlavé strniště, anebo nahladko?
Máme pro vás 20 radostí, které náramně zpříjemní hovění v horké koupeli.
Představujeme vítězný motiv soutěže s novou vůní Loverdose Tattoo.
Získejte před jarem štíhlou a sexy postavu bez nevzhledných dolíčků.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná