Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

1. TŘI TAHY A DOST! Ponořte kartáček a nechejte na špičce malý korálek laku. Přetřete jednu, druhou stranu a poslední tah dopřejte prostředku. 2. ZÁKLADNÍ NÁTĚR JE NUTNÝ! Nejen, že se vám nezabarví nehet do nehezkých nažloutlých odstínů, ale základní vrstvou drápek zpevníte, takže...(Pokračování...)
Aby byla všechna vaše pohlazení ještě něžnější, vypěstujte si krásné ručky. Potřebují stejnou péči jako naše kůže, vlasy i tělo. Nejdůležitější zásadou je krémovat, olejovat nebo rozmazlovat dlaně termozábaly. Náš tip na doma: nejdřív dlaně opeelingujte, nakrémujte, na...(Pokračování...)
Sedmatřicetiletá Sára měří 168 centimetrů a váží 89 kilo. Ano, není zrovna hubená. Nikdy nebyla. Od malička ví o předsudcích, které lidi často mívají o druhých na základě toho, jak vypadá jejích tělo. „Začalo to už ve školce. Byla jsem ten typ baculaté holčičky. Když se hr...(Pokračování...)
Máte švestky v hlavě spojené jen s drobenkovými koláči, knedlíky, buchtami, povidly a maximálně slivovicí? Podívejte se na ně z dietní stránky, protože určitě stojí za pozornost. Už jen samotný fakt, že 10 dkg ovoce obsahuje 85 % vody a pouhých 210 kJ, by vás měl přimět zařadit švestky do sv...(Pokračování...)
Že je strava bohatá na chilli dietnější a lidé konzumující chilli často a pravidelně jsou hubenější, si všimli vědci už před časem. Poslední léta se proto zaměřili přímo na výzkum účinků chilli a konkrétně jeho pálivé bílkoviny kapsaicinu. A první pokusné studie...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.
Hustý porost, pichlavé strniště, anebo nahladko?
Máme pro vás 20 radostí, které náramně zpříjemní hovění v horké koupeli.
Představujeme vítězný motiv soutěže s novou vůní Loverdose Tattoo.
Získejte před jarem štíhlou a sexy postavu bez nevzhledných dolíčků.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná