Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Když se módní značka American Apparel rozhodla na začátku roku přilákat ke svým výlohám více zákazníků, zvolila si velmi netradiční cestu – figuríny oblečené do dámského prádla obdařila na příslušných partiích opravdu bujným porostem. Obrázek, kter...(Pokračování...)
1. Vlasy Pokud si ráda vyrobíte domácí masku na vlasy, víte, že do většiny se přidává i olivový olej. Dodá vlasům lesk a skvěle regeneruje. 2. Tělový peeling Olivový olej je báječným základem všech domácích peelingů. Použijte hrubý cukr či mořskou sůl, smíchejte s...(Pokračování...)
Vrátili jste se z dovolené a už se proklínáte za prozkoumávání exotických kuchyní? Známe skvělý způsob, jak se zbavit špatného svědomí a kil navíc a opět se dostat na běžnou váhu. Nebudete se muset týrat hladem a ještě si smlsnete na oblíbeném ovoci – melounu....(Pokračování...)
Pokud jste jedna z mála a nemáte „počmárán” ani milimetr kůže inkoustem, ale uvažujete o nějaké té nádheře, či vybíráte další do své sbírky, mrkněte na tuto krásnou fotogalerku. Některé kousky jsou opravdu skvostné. Blyštivá dočaska Pokud nechcete tetován...(Pokračování...)
Když ale na tělo rozetřete jen polovinu doporučené dávky, zařídíte si štít jen zhruba na dvě třetiny slibované doby ochrany. Realita je ale ještě horší. Většina z nás maže jen slabou čtvrtinu nebo polovinu potřebného množství. Začněte tedy poctivě odměřovat. Na celé tělo rozmázněte opalovac...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.
Hustý porost, pichlavé strniště, anebo nahladko?
Máme pro vás 20 radostí, které náramně zpříjemní hovění v horké koupeli.
Představujeme vítězný motiv soutěže s novou vůní Loverdose Tattoo.
Získejte před jarem štíhlou a sexy postavu bez nevzhledných dolíčků.