Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Jak začít? Cvičíte-li, působíte zdravě a spokojeně, tváře vám hoří, cítíte se sexy. Když se však máte znovu přimět k pravidelné dávce sportu, hledáte výmluvy. Podle průzkumů jen jedna z pěti žen, které chtějí pohybem vylepšit postavu, dokáže své plány naplnit. „...(Pokračování...)
5. července 2011 se tato žena, která si říká dignityblows, rozhodla změnit svůj život. „Podívala jsem se na sebe přísně a rozhodla se získat své zdraví zpět." Naprosto změnila svůj jídelníček a začala se hýbat. Jak však přiznala, s pohybem to nijak nepřeháněla. Jen chodí pěšky, po schodech a...(Pokračování...)
Těch, co vlastní nějaké to nesmazatelné dílo, je čím dál víc. Z kreseb na tělo se stal kult, který asi jen tak neodejde. Takže, řekněme si to na rovinu, až budeme staří my, většina bude vypadat třeba takhle...   A nepřijde mi to vůbec špatné!     [pagebreak]    (Pokračování...)
Podle statistik trápí některá z poruch spánku třetinu obyvatel ČR. Zdravotně je to velký problém, nespavci způsobují třetinu dopravních nehod, dvakrát častěji trpí na ischemickou chorobu srdeční, třikrát častěji na bolesti hlavy, čtyřikrát častěji na deprese, mají sklony k přejídání a tr...(Pokračování...)
1. Když vás odpoledne honí mlsná Je prokázáno, že chuť na čokoládu nebo sušenky vás po obědě nejsnáz dostihne, když sedíte u svého pracovního stolu. Naplánujte si proto na odpoledne schůzky nebo si vyběhněte ven něco zařídit, protáhnout se. Až se vrátíte, talířek cukroví od...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Otázky a odpovědi pro parfuméry Anne Filpo a Dominique Ropion.
Značka Loewe si vybrala mezinárodní topmodelku Lindu Evangelistu jako celosvětovou tvář své nové dámské vůně Aura Loewe, která byla...
V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.
Hustý porost, pichlavé strniště, anebo nahladko?
Máme pro vás 20 radostí, které náramně zpříjemní hovění v horké koupeli.