Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Sedy lehy: otestují břišní svalstvo Lehněte si na záda koberec, nohy pokrčte, chodidly se opíráte o zem. Ruce tentokrát leží na stehnech. Při cvičení je tam nechte, nedávejte si je za krk. Začněte. Když uděláte těchto sed-lehů kolem 49, je to skvělé. Cokoliv pod 25 je běs. Kliky: prověří horní půlku těla...(Pokračování...)
Káva může nabídnout spoustu zdravotních výhod. Od zvyšování citlivosti na inzulín, což snižuje riziko vzniku cukrovky, po antioxidanty, které snižují riziko rakoviny tlustého střeva. Pokud chcete vytěžit z kávy co nejvíce, těchto několik tipů vám v tom třeba pomůže. Objevte zdravé pití ká...(Pokračování...)
Jak tenhle trénink funguje Každý cvik proveďte osmkrát, odpočiňte si a nakonec celou sérii ještě dvakrát zopakujte. Dostanete tak pod kontrolu tepovou frekvenci. 1 Rovnou na vrchol Do každé ruky vezměte činku. Rozkročte se, levou ruku nechte volně před sebou, pravou mějte podél těla, obě dlaně směřují dovnitř. Levou ruku předpažte do vý...(Pokračování...)
1. Nejstarší zobrazení líbající se dvojice našli archeologové ve vykopávkách v severní Indii. Datuje se do doby okolo roku 1000 př. n. l. 2. V roce 1896 natočila společnost Edison Company třicet vteřin dlouhý snímek s názvem Polibek mezi May Irwinovou a Johnem C. Ricem. Zkuste si tipnout, co se v něm v...(Pokračování...)
1. Tai-či vzniklo nejspíš ve 12. století v Číně díky taoistickému filozofovi Čangu San-fengovi. Ten podle legendy pročítal letité spisy, když ho vyrušil křik ptáka. Podíval se z okna a spatřil jestřába, jak bojuje s hadem. Přestože dravec útočil ostrými pařáty a častoval hada tvrdý...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Víte, jaký vliv má na tělo horká a studená voda? Tohle jsou jejich výhody...
Dodržování hygieny na těch nejcitlivějších místech dodržujte, ale dbejte na důležité zásady.
Jak jen všechny ty věcičky, které potřebujeme pro naši krásu, uspořádat tak, aby to bylo účelné a ještě k tomu krásné? Tak mrkejte!
Otázky a odpovědi pro parfuméry Anne Filpo a Dominique Ropion.
Značka Loewe si vybrala mezinárodní topmodelku Lindu Evangelistu jako celosvětovou tvář své nové dámské vůně Aura Loewe, která byla...
V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná