Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Stačí vám samolepka, náplast nebo opalovací krém s vysokým faktorem. A když vás to přestane bavit, pár dnů nevylézejte na sluníčko a místo pak nechte jednoduše doopálit. Nezapomínejte, že v kreativitě se meze nekladou :-) Co takhle malý roztomilý motiv?   [pagebreak] Trochu té...(Pokračování...)
Dejte ještě poslední šanci masážní baňce CelluBlue, 499 Kč (koupíte ve Fannu). Jak se s ní zachází? Tělo promažte obyčejným masážním olejem či použijte výrobek určený přímo na celulitidu. Takhle: Baňku přicucněte ke kůži a začněte s ní přejíždět po těle. Když budete důsledná a v...(Pokračování...)
Teplota vody se dá využít k určitým účelům. Potřebujete roztáhnout póry, zbavit se migrény, nastartovat metabolismus? Od teď už v tom budete mít jasno! STUDENÁ VODA                                    HORKÁ VODA stimuluje imunitní systé...(Pokračování...)
Chutný nápoj vás osvěží a nabije. Obsahuje malé množství kalorií, snižuje otoky a zklidňuje trávicí trakt. Dokonce vám pomůže s nějakým tím centimetrem v pase. Tento nápoj se doporučuje pít čtyři dny. Mimo něj nic jiného. V letních měsících vám však bude chutnat. Pokud...(Pokračování...)
Všichni už známe velké výhody Aloe Vera a kokosového oleje a hodně z nás je používá v každodenním životě. Proč je tedy nezkombinovat? Můžete si vyrobit gel pouze z těchto dvou složek, který si zamilujete! Plusy aloe vera: léčí spáleniny tiší podrážděnou pokožku a alergie zmizíkuje...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Víte, jaký vliv má na tělo horká a studená voda? Tohle jsou jejich výhody...
Dodržování hygieny na těch nejcitlivějších místech dodržujte, ale dbejte na důležité zásady.
Jak jen všechny ty věcičky, které potřebujeme pro naši krásu, uspořádat tak, aby to bylo účelné a ještě k tomu krásné? Tak mrkejte!
Otázky a odpovědi pro parfuméry Anne Filpo a Dominique Ropion.
Značka Loewe si vybrala mezinárodní topmodelku Lindu Evangelistu jako celosvětovou tvář své nové dámské vůně Aura Loewe, která byla...
V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.