Vydáno: 7. 1. 2012  /   Aktualizováno: 7. 1. 2012
Tělo
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo
Aromaterapie je nádherná alchymie vůní, uvolní vás od stresu, posiluje imunitu a zharmonizuje vaše tělo i mysl.
Voňavé olejíčky můžou vyléčit vaše tělo

Před několika lety jsem měla nádhernou aromaterapeutickou zkušenost. Do Čech přijel přednášet o vůních jeden téměř osmdesátiletý Maročan. Vypadal jako magický alchymista. Na požádání vám namíchal z vonných esencí „osobní vůni“. Při schůzce vám dal očichat různé esence ze svého zázračného kufříku, a pak na základě vámi vybraných vůní a svého pocitu z vaší osoby namíchal lahvičku síly. V lednici ji mám dodnes. Stačí malá kapička, přivonět a hned je líp. Někdy ji nosím s sebou. Ta vůně mě uvolní a zklidní...

Ta správná nóta
Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus. Jejich vůně, ostatně jako každá jiná z vůní, se dostává inhalací do čichového centra v mozku, odkud pak aktivní vonná látka ovlivňuje náš nervový systém. Tím může vyvolat emoční odezvu a my pocítíme buď úlevu, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Když silice správně naředíme a smícháme je s vhodným olejem, máme připraven elixír na aromaterapeutickou masáž. Při ní pronikají všemi vrstvami kůže a vy se cítíte jako v sedmém nebi. Mají-li však silice při inhalování proniknout pokožkou, počítejte s tím, že se výsledky mohou dostavit pomaleji – to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problémů s pokožkou. Vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší jsou aromalampy. Do nádobky s vodou nakapete pár kapek esenciálního oleje, pod nádobkou zapálíte svíčku a léčebné silice se dostávají do ovzduší a váš domov získává nový rozměr. Aromaterapeuti tvrdí, že dokážou léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží – depresí, zlosti, stresu a s nimi souvisejících bolestí hlavy nebo nespavostí.

Autor: Harper's Bazaar

Další články z rubriky

Ruský lékař, profesor a psychiatr Mark Sandomirski rady pacientům, jak se zbavit stresu z důsledků velmi jednoduchým a snadným způsobem. První věc, kterou byste měli udělat, je snažit se odstranit pocity, které vám ublížují. Pak můžete použít tento bod na ostranění fyzických následků stresu pomocí tohot...(Pokračování...)
Prý více než 80 milionů lidí trpí chronickým zápachem z úst. Jenže tento nepříjemný odér je povětšinou způsobený množícími se bakteriemi v našich ústech a hlavně špatnou higienou. Až odložíte kartáček, zubní nit a všelijaké mezizubní pomocní...(Pokračování...)
Kočičí protažení Klekněte si na všechny čtyři tak, abyste měla zápěstí kolmo pod rameny. 1. Natáhněte za sebe pravou nohu a chodidlo propněte směrem ke stropu. 2. Chvíli v pozici vydržte, pak pokrčte pravé koleno a přitáhněte k lokti pravé ruky. Právě jste zvládla jeden cvik! Udělejte jich deset a potom prohoďte strany a...(Pokračování...)
Dámy, které makají pro oblíbený web BuzzFeed se na pláži v Malibu pokusily o lehký žertík. Všechny oblékly plavky od Victoria’s Secret a zapózovaly jako dokonalí andílci. Fotogalerie tak ukazuje, jak vypadají plavky na normálních i lehce barokních postavách, a to bez...(Pokračování...)
Jestli to máte každým rokem jako já, poslední dny před létem začínáte hystečit, že jste zase nestihli ten pekáč na břiše a zformovat stehna i zadek, mrkněte na tohle cvičení, které opravdu zpevní vaše břicho a výsledků si všimnete už po týdnu. Teda, pokud si najdete dvacet minut každý den...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Dodržování hygieny na těch nejcitlivějších místech dodržujte, ale dbejte na důležité zásady.
Jak jen všechny ty věcičky, které potřebujeme pro naši krásu, uspořádat tak, aby to bylo účelné a ještě k tomu krásné? Tak mrkejte!
Otázky a odpovědi pro parfuméry Anne Filpo a Dominique Ropion.
Značka Loewe si vybrala mezinárodní topmodelku Lindu Evangelistu jako celosvětovou tvář své nové dámské vůně Aura Loewe, která byla...
V páskových sandálkách zazáříte, jen pokud v nich budou dokonale pěstěná chodidla.
Nejnovější přírůstek do řady vůní See By Chloé, jehož autorem je Michel Almairac, se směle rozvíjí do květu modernosti.
See By Chloé představuje Eau Fraîche, novou poetickou a vzdušnou vůni evokující svěžest rozkvétajících květin.