Vydáno: 1. 2. 2014  /   Aktualizováno: 1. 2. 2014
Tělo
Udělejte si mrkvový víkend, který nakopne hubnutí!
Když už je mrkvička k mání na každém kroku, bylo by chybou nevyužít ji ke zkrášlení, zhubnutí a vylepšení zdraví. Naordinujte si mrkvový víkend, výsledek bude vidět hned v pondělí.

Když začnete s mrvovou dietou v pátek večer, budete v pondělí na poradě minimálně o jeden kilogram štíhlejší. Tělo se navíc zbaví přebytečných toxinů, vstřebá životně důležité látky a získá i příjemný bronzový nádech kůže. Pleť se vybarví jen jemně – vůbec se nemusíte bát, že ‚zoranžovíte‘ – to organismus během tak krátké doby nestihne.

Mrkev po oškrábání vždy ještě omyjte a odkrojte špičku. Tak zabráníte prakticky na 100 % riziku, že by v ní ještě zůstaly pesticidy použité zemědělci při pěstování. Nebo rovnou vsaďte na bio produkty.

Pátek večer:
10 mrviček baby karotka a 120 gramů mraženého hrášku uvaříme ve slabém vývaru z kostky. Vývar slijeme, zeleninu dáme na pánvičku, osmažíme na dvou lžičkách olivového oleje, lehce zaprášíme hladkou moukou. Osolíme podle chuti.

Sobota:
Snídaně: Miska strouhané mrkve s krájeným čerstvým ananasem (celkem 200 g). Plátek celozrnného chleba tence namazaný margarínem.
Svačina: 3 syrové mrkve, 1 menší jablko
Oběd: Mrkvová polévka (½ litru vývaru z kostky, 2 větší nebo 4 menší mrkve, 3 polévkové lžíce rýže, 1 stonek řapíkatého celeru). Zeleninu spolu s rýží vaříme ve vývaru 15–20 minut. Pak přidáme 100 ml mléka a lžíci zakysané nízkotučné smetany. Mírně osolíme a přisladí­me umělým sladidlem.
Přesnídávka: 2 plátky celozrnného chleba se sýrem cottage, 1 větší syrová mrkev
Večeře: Mrkvový salát s petrželkou (125 g mrkve, 1 lžíce petrželové natě, 1 lžička řepkového oleje, ½ lžičky octa, 1 lžíci minerálky, sůl, pepř). Mrkev se nastrouhá, petržel naseká nadrobno, pak se přimíchají ostatní přísady.

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Škrundání, kručení v břiše nebo křeče…Víme, co si máte naložit na talíř, abyste tomuhle všemu předešla, a zachránila si tak kůži nejen...
Smíte mít při dietě hlad? Přicházíme s průlomovými zprávami ohledně hubnutí.
Tahle pozice je neskutečně variabilní a posílá skoro celé vaše tělo.
Cítíte se občas ráno skleslá, jako když z vás někdo v noci vyndal baterky? Jděte si zaběhat!
Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
K létu je to sice ještě kousek, ale nic se nemá zanedbat. A to nemluvě o výběru plavek. Obchody se plní letním zbožím, tak nastartujte...
Jsou svěží, zdravé a tak moc dobré. Můžete do nich nacpat to, co máte rádi. Tak hurá do toho. Je to hned hotové!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná