Vydáno: 22. 6. 2016  /   Aktualizováno: 25. 6. 2016
Tělo
Přestaňte být upocená! Víme jak!
Pocení považujeme za něco nepříjemného a obtěžujícího. Faktem ale je, že tento proces je důležitý pro regulaci tělesné teploty... Co je a není normální pocení a jak s ním zatočit?

Potíme se celých 24 hodin. To, jak je pocení intenzivní, je ovlivněno mnoha faktory. Stres, emoce, vysoká okolní teplota, tělesná námaha, nervozita nebo nemoc. To všechno jsou spouštěče zvýšeného pocení. A je to v naprostém pořádku. Nepříjemná ale může být nadměrná činnost potních žláz během celého dne.

Pokud se hodně potíte v určité oblasti, jako jsou dlaně, chodidla či bedra, může to signalizovat duševní labilitu nebo nesprávnou životosprávu. V některých případech i nemoc. Kořeněná jídla, příliš mnoho kofeinu a nikotinu vám rozhodně neprospívá a souvisí právě i s pocením. Upravit svůj jídelníček a celkový životní styl je prvním krokem, který byste měla udělat. Dalším krokem je používání deodorantů a antiperspirantů. Rozdíl mezi nimi je jednoduchý.

Deodorant neomezuje tvorbu potu. Pomáhá jen překrýt jeho zápach. Většinou obsahuje alkohol a tím zvyšuje intenzitu vůně produktu. Proto je nutné ho používat několikrát za den.

Antiperspirant potlačuje tvorbu potu. Obsahuje látky, které zabraňují potním žlázám v jejich produkci. V moderních antiperspirantech najdete molekuly stříbra. Ty ničí bakterie vytvářející zápach. Zabraňují pocení a současně nabízejí vůni po celý den. Stříbro navíc není toxické, zabíjí parazity a regeneruje buňky. Proč tedy neustále narážíme ve svém okolí na nepříjemné pachy potu? Ač se to může zdát absurdní, stále je mnoho lidí, kterým denní hygiena nic neříká, stejně jako každodenní používání deodorantů nebo čistého prádla.


Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Antiperspiranty a deodoranty používáte každý den, ale jste si jistá, že o nich víte vše potřebné?
Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
Přemýšlíte, jaký účes budete nosit tohle jaro a léto? Máme pro vás malou nápovědu...
K létu je to sice ještě kousek, ale nic se nemá zanedbat. A to nemluvě o výběru plavek. Obchody se plní letním zbožím, tak nastartujte...
Klasická dřina vás nebaví? Co takhle baletní tréning, díky kterému budete mít nohy štíhlejší a krásně dlouhé?
Hodí se k masu, k rybě i ke klasickým mexickým nachos. Ale hlavně je neskutečně dobrá a dokonce i zdravá. Tuhle mňamku si zamilujete!
Slunečné dny si žádají jasné barvy a trochu té hravosti. Ponořte své drápky do rozverných barev. Léto ještě nekončí!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná