Vydáno: 20. 8. 2014  /   Aktualizováno: 21. 8. 2014
Tělo
4x jak využít olivový olej v péči o tělo
Jasně, jako základ zálivky do salátu ho známe všechny. Ale věděla jste, že olivový olej je úžasný i v péči o vás?

1. Vlasy
Pokud si ráda vyrobíte domácí masku na vlasy, víte, že do většiny se přidává i olivový olej. Dodá vlasům lesk a skvěle regeneruje.

2. Tělový peeling
Olivový olej je báječným základem všech domácích peelingů. Použijte hrubý cukr či mořskou sůl, smíchejte s olivovým olejem a jako bonus můžete dodat kapku vonného oleje. Peeling za pár korun je na světě a vaše pokožka má dokonalou péči.

3. Šetrné odlíčení
Na večírek jste zvolila výrazné líčení a vaše běžné odličovací triky selhaly? Sáhněte po olivovém oleji. Vatový tamponek pokapejte olejem a odličte se jak jste zvyklá. Výsledek zaručen.

4. Holení
Pokud máte velmi suchou pokožku, pár kapek olivového oleje vám usnadní holení a vaše kůže nebude trpět.

Autor: jpž
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

A je po party? Za normálních okolností byste v tuhle chvíli nejspíš sáhla rovnou po svém odličovači. Zadržte ale!
Pokud se trápíte lámavostí vašich loken, které ne a ne dorůst do kýžené délky, zkuste jim umíchat tento lektvar. Uvidíte, že je...
Tyhle chyby dělají všechny ženy, ale vy už je neuděláte.
Pokud máte delší vlasy, problému s třepením se prostě nevyhnete. Jen malá hrstka z nás má to štěstí a vlasy má prostě bez chybičky....
V zimě schováváme nohy do kalhot a kozaček, věnujeme jim nejméně péče z celého roku. A je to znát! zhrublé a popraskané paty, nevábně...
Hustý porost, pichlavé strniště, anebo nahladko?
Přípravky Sephora se vám opět představují v té nejlepší kondici.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná