Vydáno: 13. 7. 2015  /   Aktualizováno: 13. 7. 2015
Tělo
Když vás trápí niagáry potu
Nadměrné pocení, známé taky jako hyperhydróza, je stav, který nutí tělo, aby se bezdůvodně potilo víc, než je běžné, aniž by za tím stálo vyrovnávání teploty, cvičení nebo emoce.

Jde o výsledek příliš aktivních potních žláz, které mohou produkovat až pětkrát víc tekutin. Voda se vám přitom řine z dlaní, chodidel a z podpaží. Takhle se toho zbavte: Zkuste klinicky ověřené silné antiperspiranty nebo se poraďte s doktorem o jiné proceduře. Extrémní variantou je třeba botox, který dočasně zablokuje chemické signály, které vysílají nervy k potním žlázám.

Autor: Comopolitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Živé klony nafukovacích panen ze sexshopů sbírají jeden lajk za druhým a jejich zástupy rostou. Odkud se ženy s botoxovými rty a...
Antiperspiranty a deodoranty používáte každý den, ale jste si jistá, že o nich víte vše potřebné?
Víkend je za rohem, dopřejte své pleti absolutní výživu a na chvíli ji zahalte do broskvové masky.
Pocení považujeme za něco nepříjemného a obtěžujícího. Faktem ale je, že tento proces je důležitý pro regulaci tělesné teploty... Co...
Pár bodů, které vás přesvědčí, že byste neměli tento chutný oříšek přehlížet. Samozřejmě, že myslíme ten v přirozeném stavu. Žádný...
Tohle vás dostane! Teď už nemusíte na botox a různé procedury, co jsou celkem drahé, bolí a nevydrží věčně.
Pokud stále oddalujete pohyb a změnu jídelníčku na další a další týden, tohle video je přesně pro vás! Vztyk a jdeme do toho!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná