Vydáno: 30. 7. 2015  /   Aktualizováno: 30. 7. 2015
Tělo
Papejte žluťoučké banány!
Tohle tropické ovoce prostě milujeme. Ale víte, jak moc je banán blahodárný pro vaše tělo?

Banány obsahují tři typy cukru: fruktózu, sacharózu a glukózu. K tomu ještě hromadu vlákniny. Podle studií vám předají pouhé dva banány energii na 90 minut cvičení. Mají však mnohem víc výhod, kterých můžete využívat.

Deprese
Podle výsledků průzkumu, který byl proveden u lidí, co trpí nějakou formou deprese, může být banán použit jako přírodní lék. Nejvíce zásluhy má protein tryptofan, který se v těle přemění na serotonin, známý jako hormon štěstí. Takže když máte špatnou náladu a nic se vám nechce, dejte si jeden, dva banány a bude zase líp. 

Anémie
Banány jsou bohaté na železo a ovlivňují tvorbu hemoglobinu v krvi. Tím pomáhají v případě anémie.

Krevní tlak
Toto tropické ovoce obsahuje trochu soli a draslíku, který je velmi důležitý pro regulaci krevního tlaku. Pokud ho budete jíst pravidelně, snížíte tak pravděpodobnost mrtvice.

Mozek
Banány mají vliv na fungování mozku. Nedávno provedená studie ukázala, že studenti, kteří jedí banán v dopoledních hodinách, mají lepší koncentraci během dne.

Kocovina
Pomůže vám zbavit se bolesti hlavy. Pokud k němu přidáte lžičku akátového medu, uklidníte i žaludek.

Ranní nevolnost
Ty můžete snížit i dokonce odstranit tím, že si budete pravidelně dopřávat právě banán.

Komáři
Pokud chcete uklidnit a zmírnit štípanec, stačí potřít místo vnitřní stranou slupky od banánu. 

Nervy
Banány jsou bohaté na vitamin C, který vám pomůže uklidnit nervový systém. Pokud pracujete ve stresu, banány jsou ideální svačinkou právě pro vás.

Střeva
Vzhledem ke složení je dietní potravinou, která napravuje střevní poruchy. 

• Ve srovnání s jablky obsahuje banán čtyřikrát více bílkovin, dvakrát více sacharidů, třikrát fosforu, pět krát vitaminu A a železa.
• A vybírejte ty zralé kousky, jsou zdravější!
• Víte, že banánem můžete nahradit mouku při pečení? Jsou z nich také moc lahodné lívance.

Autor: Markéta
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Kde hledat inspiraci? - Propátrejte Instagram (zamiřte třeba na @Tattoos_Of_Instagram a @TattooInkspiration). - Obrázek by měl mít nějaký význam a měl by působit nadčasově. Čím větší smysl totiž pro vás bude mít, tím menší je pravděpodobnost, že své ozdoby budete jednou litovat. - Co takhle si zkusit ornament...(Pokračování...)
Jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodorant pocení nezabraňuje. I přesto, že může pot lehce pohlcovat, zbavuje vás hlavně nepříjemného odéru – buď bakterie způsobující zápach rovnou zabíjí, nebo jejich pach prostě překryje vůní. Pouze antiperspirant umí pocení zastavit....(Pokračování...)
Depilace v salonu chyba č. 1 Zapomněla jste, že jste objednaná do salonu, a oholila se. Jestli chcete z tohohle chlupatého masakru vyváznout s hladkou kůží, musí být váš porost nejméně šest milimetrů dlouhý. Je-li kratší, nepřilne k vosku a nepůjde vytrhnout. Vy si vytrpíte svoje, ale on bude vesele dál...(Pokračování...)
Tetování je vaší vášní nebo jen pokukujete po tom správném místě? A co ucho? Tetování na tomhle místě se stalo celosvětovým trendem. Ale není jen tak pro něhoho. Pokud jde totiž o obličej a části, které na něj navazují, není tvoření takové parády zrovna...(Pokračování...)
Nemusíte posilovat ruce, břicho, zadek a nohy zvlášť. Stačí, když si najdete jednu pozici, která to udělá všechno naráz. Takovou je plank. Když ho budete provádět poctivě a správně, posílíte nejen břicho, ale i záda, paže, zadek i nohy. Buďte na loktech a špičkách nohou. Dodržujte rovnou linii těla a...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Škrundání, kručení v břiše nebo křeče…Víme, co si máte naložit na talíř, abyste tomuhle všemu předešla, a zachránila si tak kůži nejen...
Tahle pozice je neskutečně variabilní a posílá skoro celé vaše tělo.
Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
My ženy bychom mohly vyprávět, jak nám občas ty naše hormony umí zavařit. Prozradíme vám, jaké mňamky je dají do klidu.
Konec pomalých rozjezdů, zkuste hned od rána zásobovat mozek kvalitní energií.
Tak ráda byste s tímhle sportem začala, ale nemáte zrovna čas, píchá vás v boku nebo vám chybí parťačka na běh? Profesionální trenéři...
Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná